"Ty si Mesiáš, Syn živého Boha."

Mt 16, 13-19

na 28. týždeň v Období „cez rok“ 2019

14. X.

Farský kostol 17.00 hod Sv. omša + Okt. pob. BP Milana Gazdu – 60.r.

15. X.

Sv. Terézie od Ježiša, panny a učiteľky Cirkvi; spomienka
Sv. Anna 6.00 hod Sv. omša + Anna Dzurikaninová – 1.výr.
Farský kostol 17.00 hod Sv. omša + Okt. pob. + Jozef, Anna Burdovi. č.d 285

16. X.

Sv. Margity Márie Alacoque, panny; spomienka
Sv. Anna 17.00 hod Sv. omša + Okt. pob. + st. rodičov Kohutových a Šoltésových, č.d. 381

17. X.

Sv. Ignáca Antiochijského, biskupa a mučeníka; spomienka
Sv. Anna 6.00 hod Sv. omša + rod. Harvilikovej
Farský kostol 17.00 hod Sv. omša + Okt. pob. + rod. Harvanovej a Burdovej, č.d. 413

18. X.

Sv. Lukáša, evanjelistu; sviatok
Farský kostol 17.00 hod Sv. omša + Okt. pob. + rod. Psárovej a Ondicovej

19. X.

Bl. Panny Márie v sobotu; spomienka
Farský kostol 7.00 hod Sv. omša + st. rodičov Ondušových a Hančarikových, č.d. 381
Lurdská jaskyňa 19.00 hod Sv. ruženec

20. X.

DVADSIATA  DEVIATA  NEDEĽA  V  OBDOBÍ  „CEZ  ROK“ / Misijná nedeľa
Farský kostol 8.00 hod Sv. omša + Andrej, Anna, č.d. 381
  10.00 hod  Farská sv. omša  za farnosť
  15.00 hod Hodina milosrdenstva

1. Popoludňajšia pobožnosť – Popoludní o 14 15 bude Októbrová pobožnosť sv. ruženca a v Hodine Milosrdenstva euch. požehnanie.
  2. Eucharistická adorácia Denná v Kostole sv. Anny: Po, Ut, Štv, Pia od 7 00 do 16 00 (vešpery + euch. požehnanie). Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Ostatné dni súkromne, kostol je otvorený celý deň. Nočná vo Farskom kostole: z piatku na sobotu do 6 00 hod. (Ranné chvály + euch. požehnanie). Na nočnú adoráciu prosíme, aby sa dobrovoľníci zapísali kvôli istote prítomnosti adorátorov. Za vašu obetavosť Pán Boh zaplať.
  3. Farská katechéza –

MŠ, 1. – 2. roč. ZŠ

3. roč. ZŠ

4. – 5. roč. ZŠ

Katechet. miestnosť III. + sv. omša

Katechet. miestnosť I. + sv. omša

Sv. omša + Katechet. miestnosť I.

6. – 9. roč. ZŠ

1. – 2. roč. SŠ

Katechet. miestnosť I, II + sv. omša

Katechet. miestnosť III. + sv. omša

1. Sviatosť pokánia môžete prijať pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov.
  2. Lurdská jaskyňa – Kto má záujem, spoločne sa modlíme sv. ruženec vždy večer po sv. omši. Sviece k jaskyni si môžete zakúpiť pri vchode do Kostola sv. Anny.
  3. Októbrové pobožnosti – Navštevujme každý večer s našimi rodinami pobožnosť, ktorá ich prítomnosťou Panny Márie spája, zjednocuje a požehnáva.
  4. Rodičia prvoprijímajúcich – stretnutie bude v pondelok na sv. omši a potom v katechetickej miestnosti.
  5. Farský deň – V sobotu vás pozývame na spoločný deň farnosti. Navštívime Nowy Targ (nakupovanie) a Ružencovú záhradu v Bazilike Ludźmierz, kde budeme mať sv. omšu. Cestovné 12,-€. Odchod o 5 30 zo všetkých zastávok. Zápis v sakristii do štvrtku.
  6. Misijná nedeľa – Budúca nedeľa je misijná. V tomto týždni pripojme k svojim úmyslom modlitieb, obiet a sv. omší aj prosby za misionárov a nové misijné povolania. Pri svätých omšiach bude celosvetová ofera na misie. Na Slovensku bude zvlášť obetovaná farnostiam v Rwande, ktoré sú skúšané genocídou a chudobou. Za vaše milodary srdečné Pán Boh zaplať.

Predmodlievanie sv. ruženca: ruža č.8., horliteľka p. Marta Burdová.

Sobota, 19 00 hod.: Natália Piškaninová, Viktória Harakaľová, Ema Treščáková, Eliška Tulenková, Miriam Kohutová.

Nedeľa, 14 15 hod.: Jana Tomášová, Júlia Krivjanská, Tomáš Tkáč, Šimon Tkáč, Jana Piškaninová.

Prvoprijímajúci

Františka Kohutová

Upratovanie kostola: pondelok, 18 15 hod.: Marta Ryľaková, č.d. 562; Ladislava Ryľaková, č.d. 300; Iveta Sabová, č.d. 201; Margita Schlimbachová, č.d. 140; Martina Schlimbachová, č.d. 140.

Upratovanie kostola: sobota, 8 15 hod.: Helena Sivčová, č.d. 115; Eva Skarbová, č.d. 3; Erika Sklenčárová, č.d. 308; Mária Sklenčárová, č.d. 308; Marta Skvašiková, č.d. 552.