"Nezatvrdzujte dnes svoje srdcia, ale počúvajte Pánov hlas."

Mt 6

Liturgický prehľad na 14. týždeň v Období „cez rok“ 2021

na 14. týždeň v Období „cez rok“ 2021

5. VII.

Slávnosť sv. Cyrila a Metoda, slovanských vierozvestcov
Farský kostol 7.00 hod Sv. omša + Rozália Treščáková
  9.00 hod Sv. omša  + Andrej,  Ján, Anna, Jozef, č.d. 133

6. VII.

Sv. Márie Goretti, panny a mučenice; spomienka
Farský kostol 18.00 hod Sv. omša  + Terézia Michaličková, č.d. 358

7. VII.

Sv. Anna 18.00 hod Sv. omša  + Ján, Anna, Štefan, Jozef, č.d. 133

8. VII.

Farský kostol 18.00 hod Sv. omša  BP Petra Hančarika – 50.r.

9. VII.

Farský kostol 18.00 hod Sv. omša  + Rudolf Kováč, č.d. 264

10. VII.

Bl. Panny Márie v sobotu, spomienka
Farský kostol 7.00 hod Sv. omša + rod. Kováčovej, č.d. 264

11. VII.

PÄTNÁSTA  NEDEĽA  V  OBDOBÍ  „CEZ  ROK“
Farský kostol 7.00 hod Sv. omša + Ján, Mária, Ján Fursterovi
  9.00 hod  Farská sv. omša  za farnosť
  15.00 hod Euch. pob.

1. Popoludňajšia pobožnosťDnes po farskej sv. omši môžete prichádzať na poklonu Oltárnej Sviatosti. Pobožnosť na Prvú nedeľu začne o 15 00 hod., v Hodine milosrdenstva zakončená Eucharistickým požehnaním. Po nej je výmena ružencových tajomstiev.
  2. Poklona Sviatosti Oltárnej – Denná poklona: Ut, Štv, Pia od 7 00 hod. – 17 00 hod. Nočná poklona: Pia od 21 00 hod. – 6 15 hod. Kvôli istote adorátorov, zapisujme sa. Za vašu obetavosť Pán Boh zaplať.
  3. Sviatosť pokánia –žete prijať pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov.
  4. Lurdská jaskyňa – Pobožnosť sv. ruženca je vždy večer o 20 30 hod.
  5. Slávnosť sv. Cyrila a Metoda – V pondelok slávime sviatok, kedy ďakujeme Pánu Bohu za dar katolíckej viery. Na príhovor našich vierozvestcov modlime sa za rozmnoženie viery v našich rodinách a na celom Slovensku.
  6. Novéna – Od stredy sa pred sv. omšou modlíme deviatnik k P. M. Škapuliarskej. Všetkých členov bratstva pozývame k spoločnej modlitbe. Kto sa nemôže zúčastniť, nech sa ho modlí súkromne.
  7. FER – Vo štvrtok o 10 00 hod. bude stretnutie farskej ekonomickej rady.
  8. Sobáše – Prosíme všetkých snúbencov, ktorí plánujú ešte v tomto roku sobáš, aby v priebehu týždňa prišli na farský úrad.
  9. Ohlášky – Sviatosť manželstva chcú prijať: František Babič, rím. kat., syn rodičov Františka a Veroniky rod. Gardianovej, nar. v Humennom a býv. v Humennom a Katarína Božidarová, rím. kat., dcéra rodičov Mariána a Kataríny rod. Holotovej, nar. v Snine a býv. v Dlhom n/Cir. Sobáš: 17.VII.2021 vo farskom kostole o 14 00 hod. Ohlasujú sa po II. krát.

Martin Demjan, rím. kat., syn rodičov Františka a Daniely rod. Kucerovej, nar. a býv. v Snine a Mária Kováčová, rím. kat., dcéra rodičov Jána a Márie rod. Valkovičovej, nar. v Snine a býv. v Dlhom n/Cir. Sobáš: 23.VII.2021 vo farskom kostole o 15 00 hod. Ohlasujú sa po I. krát.

Kto by vedel o nejakej prekážke, pre ktorú by nemohli prijať sviatosť manželstva, nech to oznámi na farskom úrade. Pamätajte na nich vo svojich modlitbách.

10. Rozpis služieb vo farnosti

Predmodlievanie sv. ruženca v kostole a pri Lurdskej jaskyni: ruža č. 6., horliteľka p. Mária Burdová.

Miriama Chvostaľová

Jana Tomášová

Michaela Čovanová

Františka Kohutová