"Milostivý a milosrdný je Pán, zhovievavý a veľmi láskavý."

Liturgický prehľad na 13. týždeň v Období „cez rok“ 2021

na 13. týždeň v Období „cez rok“ 2021

28. VI.

Sv. Ireneja, biskupa a mučeníka; spomienka
Farský kostol 6.00 hod Sv. omša BP Jána Kováča – 75.r.

29. VI.

ŠTRNÁSTA  NEDEĽA  V  OBDOBÍ  „CEZ  ROK“ / prvá nedeľa mesiaca
Farský kostol 7.00 hod Sv. omša + kňaz Jozef Treščák
  9.00 hod  Farská sv. omša  za farnosť

1. Popoludňajšia pobožnosťPobožnosť sv. ruženca začne o 14 15 hod., v Hodine milosrdenstva Eucharistické požehnanie.
  2. Poklona Sviatosti Oltárnej – Denná poklona: Po, Ut, Štv, Pia od 7 00 hod. – 16 00 hod. Nočná poklona: Ut, Pia od 21 00 hod. – 6 15 hod. Kvôli istote adorátorov, zapisujme sa. Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Za vašu obetavosť Pán Boh zaplať.
  3. Sviatosť pokánia –žete prijať pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov.
  4. Lurdská jaskyňa – Pobožnosť sv. ruženca je vždy večer o 20 30 hod. Pán Boh zaplať za milodary, ktoré zbierate k Lurdskej jaskyni na výzdobu.
  5. Dišpenz – Slovenskí biskupi rozhodli o ukončení dišpenzu od povinnej účasti na sv. omši v nedele a prikázané sviatky.
  6. Slávnosť sv. apoštolov Petra a Pavla – V pondelok – na vigíliu slávnosti bude vyvesená na veži kostola Pápežská zástava ako symbol našej spolupatričnosti s Rímskou cirkvou. V utorok slávime tento sviatok ako prikázaný – t.z. pod ťažkým hriechom vo svedomí sa zdržiavame telesných prác a nákupov a zúčastňujeme sa sv. omše. Kto má nejaký náboženský predmet posvätený od Sv. otca alebo biskupa, môže v tento deň získať úplné odpustky, ak splní všetky podmienky k ich získaniu a daný predmet si uctí (napr. pobozkaním). Taktiež kto v tento deň navštívi baziliku a nábožne sa pomodlí Modlitbu Pána (Otče náš) a Vyznanie viery (Verím v Boha), môže za obvyklých podmienok získať úplné odpustky.
  7. Požehnanie motorových vozidiel – bude v utorok po farskej sv. omši na parkovisku pri Kostole sv. Anny. Prosíme Pána Boha o pomoc a ochranu na cestách zvlášť počas letných mesiacov.
  8. Júnová pobožnosť ukončíme ju v stredu. Až do 8.XII. sa modlíme Litánie k sv. Jozefovi s príslušnou modlitbou, okrem novén – k P. M. Škapuliarskej, k sv. Anne, …
  9. Záver šk. roka – je v stredu. Pred sv. omšou bude sv. spoveď pre žiakov a študentov.
  10. Sviatok Navštívenia bl. Panny Márie – ť na Mariánsku horu v Levoči je možná súkromne.
  11. V tomto týždni – Na Prvý štvrtok sa modlíme za nové kňazské povolania z našej farnosti, na Prvý piatok adorujeme a pristupujeme k sv. prijímaniu s úmyslom zmierenia B. Srdca Ježišovho za všetky znesvätenia a na Prvú sobotu za všetky urážky voči Nepoškvrnenému Srdcu P. Márie. Fatimskú sobotu pripravuje ruža č.7.  Na Prvú nedeľu popoludní je výmena ružencových tajomstiev.
  12. Farské auto – Naša farnosť dostala k dispozícii farské vozidlo, ktoré sa bude používať na prevoz starších a chorých na bohoslužby. Potrebujeme však dobrovoľníkov – šoférov, ktorí by sa striedali a prijali túto službu pre farnosť. Záujemci nech sa prihlásia v sakristii.
  13. Letný tábor – Vzhľadom na epidemiologickú situáciu v našej krajine, sú pre účasť dieťaťa na tábore stanovené tieto podmienky:

– je potrebné zabezpečiť pre dieťa 72 hodín pred táborom PCR test alebo sa preukázať potvrdením o očkovaní, alebo potvrdením o prekonanom ochorení COVID-19 v posledných 180 dňoch. Tieto podmienky neplatia pre deti do 10 rokov.

Pravidlá pre platnosť očkovania: Účastník musí byť najmenej 21 dní od 1. dávky a 1. dávka platí najviac 90 dní, ak neabsolvoval 2. dávku. Ak absolvoval 2. dávku, tak mu platí 12 mesiacov. Ak absolvoval iba jednodávkovú vakcínu, tak mu platí tiež 12 mesiacov.

Do 30. júna (streda) je potrebné odovzdať prihlášky. Prosíme všetkých rodičov, ktorí prihlásili svoje dieťa na farský tábor, aby telefonicky alebo mailom kontaktovali hlavnú animátorku Alžbetu Kohutovú a oznámili jej, že ich dieťa vlastní potvrdenie o prekonaní ochorenia Covid-19 alebo doklad o zaočkovaní, prípadne či majú záujem o PCR test. Pracujeme na možnosti hromadného testovania účastníkov letného tábora. O podrobnostiach vás budeme informovať.

14. Obliekanie – Začali sa letné dni. No pamätajme na úctu a dôstojnosť pri oblečení a obuvi do posvätného priestoru, ktorým je kostol.
  15. Prázdniny – Počas letných mesiacov dovoleniek a prázdnin nezabúdajme na svoju dušu, t.z. na každodennú modlitbu, sv. omšu a pristupovanie k sviatostiam. Žime v posväcujúcej milosti a chráňme sa hriechu.
  16. Ohlášky – Sviatosť manželstva chcú prijať: František Babič, rím. kat., syn rodičov Františka a Veroniky rod. Gardianovej, nar. v Humennom a býv. v Humennom a Katarína Božidarová, rím. kat., dcéra rodičov Mariána a Kataríny rod. Holotovej, nar. v Snine a býv. v Dlhom n/Cir. Sobáš: 17.VII.2021 vo farskom kostole o 14 00 hod.  Ohlasujú sa po I. krát. Kto by vedel o nejakej prekážke, pre ktorú by nemohli prijať sviatosť manželstva, nech to oznámi na farskom úrade. Pamätajte na nich vo svojich modlitbách.
  17. Rozpis služieb vo farnosti

Predmodlievanie sv. ruženca v kostole a pri Lurdskej jaskyni: ruža č.5., horliteľka p. Martina Čovanová.

Terézia Tomášová

Michaela Čovanová

Miriama Chvostaľová

Jana Tomášová