"Ty si Mesiáš, Syn živého Boha."

Mt 16, 13-19

+ rodičov Ivanových a Hrinových, č.d. 240

14.00 hod Sobáš

27. VI.

TRINÁSTA  NEDEĽA  V  OBDOBÍ  „CEZ  ROK“
Farský kostol 7.00 hod Sv. omša

BP rod. Polačkovej, č.d. 403

BP rod. Kohutovej, č.d. 16

10.00 hod  Sv. omša novokňaza + Ján Kažimír / + Michal, Anna, Ján, č.d. 481

1. Popoludňajšia pobožnosťPobožnosť sv. ruženca začne o 14 15 hod., v Hodine milosrdenstva Eucharistické požehnanie.
  2. Poklona Sviatosti Oltárnej – Denná poklona: Str, Štv, Pia od 7 00 hod. – 16 00 hod. Nočná poklona: Ut, Pia od 21 00 hod. – 6 15 hod. Kvôli istote adorátorov, zapisujme sa. Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Za vašu obetavosť Pán Boh zaplať.
  3. Sviatosť pokánia –žete prijať pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov.
  4. Lurdská jaskyňa – Pobožnosť sv. ruženca je vždy večer o 20 30 hod. Pán Boh zaplať za milodary, ktoré zbierate k Lurdskej jaskyni na výzdobu.
  5. Jubileum – Emeritný arcibiskup Msgr. Alojz Tkáč v tomto týždni slávi deň svojho patróna sv. Alojza a v piatok diamantové výročie kňazskej vysviacky – 60.r. Zahrňme ho do svojich modlitieb.
  6. Ofera – Na budúcu nedeľu je zbierka na Dobročinné diela Sv. otca. Vieme, že sa stará najmä o odvrhnutých od spoločnosti a podporuje sociálne slabších. Podporme ho podľa svojich možností. Pán Boh zaplať za vaše milodary.
  7. Farské auto – Naša farnosť dostala k dispozícii farské vozidlo, ktoré sa bude používať na prevoz starších a chorých na bohoslužby. Potrebujeme však dobrovoľníkov – šoférov, ktorí by sa striedali a prijali túto službu pre farnosť. Záujemci nech sa prihlásia v sakristii.
  8. Ľachová – V piatok večer bude sv. omša na Ľachovej spojená s posviackou kríža. Z tohto miesta budeme prosiť za ochranu celej farnosti pred akýmkoľvek zlom.
  9. Novokňaz – Na budúcu nedeľu bude dp. Peter Repko, novokňaz sláviť sv. omšu pre našu farnosť. Sprevádzajme jeho kroky modlitbou a prijmime jeho novokňazské požehnanie.
  10. Ohlášky – Sviatosť manželstva chcú prijať: Tomáš Ľonc, rím. kat., syn rodičov Slavomíra a Zdenky rod. Jozefovej, nar. v Humennom a býv. v Belej n/Cir. a Jana Bončíková, rím. kat., dcéra rodičov Jána a Márie rod. Rajňákovej, nar. v Snine a býv. v Dlhom n/Cir. Sobáš: 26.VI.2021 vo farskom kostole o 14 00 hod.  Ohlasujú sa po III. krát. Kto by vedel o nejakej prekážke, pre ktorú by nemohli prijať sviatosť manželstva, nech to oznámi na farskom úrade. Pamätajte na nich vo svojich modlitbách.
  11. Rozpis služieb vo farnosti

Predmodlievanie sv. ruženca v kostole a pri Lurdskej jaskyni: ruža č.4., horliteľka p. Jozefína Burdová

Mária Mesarošová

M. Chvostaľová