"Pán je môj pastier, nič mi nechýba."

Liturgický prehľad na 9. týždeň v Období „cez rok“ 2021

na 9. týždeň v Období „cez rok“ 2021

30. V.

Záver Májových pobožností
Farský kostol 17.00 hod Sv. omša  + Ján Kažimír

1. VI.

Farský kostol 17.00 hod Sv. omša + Anna Burdová – 5.výr.

2. VI.

Začiatok Novény k Najsv. Srdcu Ježišovmu
Farský kostol 17.00 hod Sv. omša zo slávnosti BP manž. Burdových – 30.r. sob.

3. VI.

Slávnosť  NAJSVÄTEJŠIEHO  KRISTOVHO  TELA  A  KRVI

prikázaný sviatok / Prvý štvrtok mesiaca

Farský kostol 7.00 hod Sv. omša + Ján Hančarik – 7.výr.
  17.00 hod Sv. omša + kňaz Jozef Treščák

4. VI.

Prvý piatok mesiaca
Farský kostol 17.00 hod Sv. omša BP Bratstva B. Srdca

5. VI.

Prvá sobota mesiaca – fatimská
Farský kostol 7.00 hod Sv. omša BP Ružencového bratstva

6. VI.

DESIATA  NEDEĽA  V  OBDOBÍ  „CEZ  ROK“  / Prvá nedeľa mesiaca
Farský kostol 8.00 hod Sv. omša + Michal Leňka, 293
  10.00 hod  Sv. omša  + Milan Burda – 30. deň pohrebu
  15.00 hod Pob. na I. nedeľu

1. Popoludňajšia pobožnosťModlitba sv. ruženca o 14 15 hod. O 15 00 hod. Májová pobožnosť s eucharistickým požehnaním.
  2. Poklona Sviatosti Oltárnej – Denná poklona: V tomto týždni súkromne. Nočná poklona: Piatok od 21 00 hod. – 6 15 hod. Kvôli istote adorátorov, zapisujme sa. Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Za vašu obetavosť Pán Boh zaplať.
  3. Sviatosť pokánia –žete prijať vonku pred kostolom pri Misijnom kríži pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov.
  4. Lurdská jaskyňa – Pobožnosť sv. ruženca je vždy večer o 20 30 hod.
  5. Biely týždeňPrvoprijímajúci deti prežívajú svoj tzv. „Biely týždeň“. Oblečení v sviatočných šatách prichádzajú k sv. prijímaniu. Sprevádzajme ich modlitbou o posilnenie viery a roznietenie lásky k Pánu Ježišovi. Celý tento týždeň ešte budú mať katechézy o 16 30  hod. Rodičom pripomíname, aby im pomohli vykonať si 9 prvých piatkov.
    V sobotu bude prijatie detí do Bratstva karmelského škapuliara. Dospelí, ktorí majú záujem, nech sa zapíšu v sakristii.
  6. Májové pobožnosti – ukončíme zajtra večer.
  7. Júnové pobožnosti – k úcte Najsv. Srdca Ježišovho začínajú v utorok. Po antifóne sv. ruženca sa počas celého mesiaca modlíme Litánie k Najsv. Srdcu Ježišovmu. Počas Novény ich spievame.
  8. Novéna – Od stredy sa modlíme deviatnik k Najsv. Srdcu Ježišovmu. Zvlášť povzbudzujeme členov Bratstva B. Srdca, aby sa ho zúčastňovali s úmyslom odprosovania urážok a ľahostajnosti voči láske Ježišovho Srdca. Kto nemôže, nech sa ho modlí doma spolu v rodine za obrátenie našich sŕdc.
  9. Sviatok Božieho Tela – je prikázaným sviatkom. Zaväzuje nás zdržiavať sa telesných prác a nákupov ako v nedeľu.
  10. V tomto týždni – je Prvý štvrtok mesiaca, deň modlitieb za nové kňazské povolania. Prvý piatok pristupujme k sv. prijímaniu s úmyslom zadosťučinenia za urážky Ježišovho Srdca a na Fatimskú sobotu obetujeme sv. prijímanie a modlitbu sv. ruženca s úmyslom vynáhrady nepoškvrnenému Srdcu P. Márie, za obrátenie hriešnikov a pokoj vo svete. Na Prvú nedeľu popoludní je výmena ružencových tajomstiev.
  11. Letný tábor – Rozhodli sme sa aj tento rok, pokiaľ sa bude situácia ohľadom koronavírusu aj naďalej pozitívne vyvíjať, zorganizovať letný tábor. Tábor by sa konal v Hermanovciach od 12.-16. júla. Ďalšie potrebné informácie poskytneme neskôr. Predbežný záujem je potrebné nahlásiť Alžbete Kohutovej na t.č.: 0940 534 111.
  12. Rozpis služieb vo farnosti

Predmodlievanie sv. ruženca v kostole a pri Lurdskej jaskyni: ruža č.1., horliteľka p. Bernardína Piškaninová.

Jana Tomášová

Michaela Čovanová

Františka Kohutová

Mária Mesarošová