"Teraz je Syn človeka oslávený a v ňom je oslávený Boh."

Jn 13

Liturgický prehľad na Piaty veľkonočný týždeň 2021

na Piaty veľkonočný týždeň 2021

3. V.

Sv. Filipa a Jakuba, apoštolov; sviatok
Farský kostol 17.00 hod Sv. omša

poď. Verony Skvašikovej – 75.r.

BP Evy Skarbovej

4. V.

Sv. Floriána, mučeníka; spomienka
Farský kostol 17.00 hod Sv. omša

+ Margita Burdová – 2.výr.

+ kňaz Jozef Treščák

5. V.

Farský kostol 7.00 hod Sv. omša

+ rod. Gazdovej a Piškaninovej, č.d. 331

+ Milan Michrina, č.d. 518

6. V.

Prvý štvrtok mesiaca

+ rodičov Skvašikových a Repkových

+ Emil Kováč – 20.výr.

7. V.

Prvý piatok mesiaca
Farský kostol 6.00 hod Sv. omša + rodičov a st. rodičov Michrinových a Petrových
   17.00 hod Sv. omša

+ čl. Bratstva B. Srdca

+ Michal, Mária, č.d. 550

8. V.

Farský kostol 7.00 hod Sv. omša

poď. manž. Burdových – 50.r. sob.

+ Milan Savka

9. V.

ŠIESTA  VEĽKONOČNÁ  NEDEĽA / Deň matiek
Farský kostol 8.00 hod Sv. omša

BP rod. Liptákovej

BP Milana Dzurka

10.00 hod Farská sv. omša na nádvorí kostola  za farnosť

1. Popoludňajšia pobožnosťAdorácia na Prvú nedeľu začne po farskej sv. omši. Členovia Bratstva sv. ruženca sa spoločne modlia o 14 15 hod. O 15 00 hod. Májová pobožnosť a po nej výmena ružencových tajomstiev.
  2. Poklona Sviatosti Oltárnej – Po, Ut, Štv, Pia od 7 00 hod. – 16 00 hod. Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Ostatné dni súkromne, Kostol sv. Anny je otvorený celý deň. Za vašu obetavosť Pán Boh zaplať.
  3. Sviatosť pokánia –žete prijať vonku pred kostolom pri Misijnom kríži pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov.
  4. Lurdská jaskyňa – Pobožnosť sv. ruženca je vždy večer o 19 30 hod. Sv. Otec pozýva ku každodennej modlitbe v spojení s celou Cirkvou v tomto mariánskom mesiaci za ukončenie pandémie. Milodary na kvety k Panne Márii môžete dávať k Lurdskej jaskyni. Pán Boh zaplať.
  5. Farská katechéza – Prvoprijímajúci majú katechézu v utorok a v piatok o 16 00 hod. V utorok po sv. omši bude stretnutie rodičov. Slávnosť Prvého sv. prijímania v našej farnosti bude v nedeľu 30.V.
  6. Májové pobožnosti – Prichádzajme horlivo každodenne k Panne Márii na litánie a prosme ju o jej materinskú pomoc. Kto sa nemôže zúčastniť Májovej pobožnosti, nech sa modlí Loretánske litánie doma.
  7. V tomto týždni – Je Prvý štvrtok mesiaca. Prosme Pána Ježiša o vzbudenie nových duchovných povolaní aj z našej farnosti. O 23 00 hod. doma súkromne sa spojme v duchu pred bohostánkom na Sv. hodine Getsemani. Na Prvý piatok obetujeme adoráciu a sv. prijímanie ako vynáhradu za urážky voči Božskému Srdcu Ježišovmu.
  8. Rozpis služieb vo farnosti

Predmodlievanie sv. ruženca v kostole a pri Lurdskej jaskyni: ruža č.6., horliteľka p. Mária Burdová. Ruže, ktoré sa predmodlievajú, nech ešte pred sv. omšou pozapaľujú sviece pri Lurdskej jaskyni.

Ema Petrová

Františka Kohutová

Miriama Chvostaľová

Mária Mesarošová

Beáta Kohútová

Upratovanie kostola: pondelok, 17 30 hod.: Eva Sokyrová, č.d. 52; Valéria Stašková, č.d. 297; Jana Stašková, č.d. 138; Aurélia Stašková, č.d. 297; Barbara Stašková, č.d. 297.

sobota, 7 30 hod.: Daniela Šajnovská, č.d. 164; Jana Šepeľová, č.d. 228; Daniela Šimonová, č.d. 521; Renáta Šimonová, č.d. 3; Lýdia Škutková, č.d. 497.