Farnosť sv. Joachima a Anny

Dlhé nad Cirochou

Farnosť sv. Joachima a Anny

Dlhé nad Cirochou

"Pán je môj pastier, nič mi nechýba."

Ž 23, 1

Liturgický prehľad vo Veľkonočnej oktáve 2021

Liturgický prehľad

vo Veľkonočnej oktáve 2021

 

Pondelok

5. IV.

VEĽKONOČNÝ PONDELOK

 

13.00–19.00

Euch. adorácia

+ Rozália Treščáková

+ kňaz Jozef Treščák – 30.deň

 

Utorok

6. IV.

Veľkonočný utorok

 

7.00–19.00

Euch. adorácia

+ Jozefína Burdová – 30.deň

+ Andrej Repko – 10.výr.

 

Streda

7. IV.

Veľkonočná streda 

 

7.00–19.00

Euch. adorácia

BP čl. Bratstva B. Srdca

BP čl. Bratstva sv. ruženca

 

Štvrtok

8. IV.

Veľkonočný štvrtok

 

7.00–19.00

Euch. adorácia

+ Ján, Monika, č.d. 287

+ Michal, Mária František, 470

 

Piatok

9. IV.

Veľkonočný piatok

 

7.00–19.00

Euch. adorácia

BP Juliany Petrovej – 20.r.

BP Mareka Janovčíka – 20.r.

 

Sobota

10. IV.

Veľkonočná sobota

 

15.00–19.00

Euch. adorácia

BP rod. Hančarikovej, 470

BP rod. Nemčíkovej a Haburajovej

 

Nedeľa

11. IV.

DRUHÁ  VEĽKONOČNÁ  NEDEĽA – Nedeľa Božieho milosrdenstva 

 

13.00–19.00

Euch. adorácia

+ Jozef Onderčin, č.d. 473

+ František Hrin a Oľga Gutterová

FARSKÉ OZNAMY 

  1. Veľkonočná oktáva – Celý týždeň prežívame akoby predĺžené slávenie Veľkej noci. Počas tejto veľkonočnej oktávy sa spájajme so sv. Cirkvou prostredníctvom televíznych prenosov a môžeme sa zúčastňovať súkromnej adorácie vo farskom kostole. Na Veľkonočnú nedeľu je adorácia od 13.00-19.00 hod. a od pondelka podľa programu.
  2. Novéna k Božiemu milosrdenstvu – Je začlenená do Veľkonočnej oktávy. Odporúča sa okrem modlitieb k úcte Božieho milosrdenstva čítať aj z Denníčka sv. Faustíny, aby sme hlbšie pochopili slová Pána Ježiša, ktoré adresoval celému svetu o tejto úcte na záchranu duší. Novéna sa zavŕši sviatkom Božieho Milosrdenstva na budúcu nedeľu, kedy sa v duchu spájame so Sanktuáriom v Krakowe – Lagiewnikach.
  3. Ofera – Aj keď sa v kostole nekonajú bohoslužby, stabilné platby – elektrina, plyn, voda, … vyžadujú financie. Ak môžete, podporte farnosť prevodom na farský účet (číslu účtu je na web stránke) alebo osobne milodarom v kostole. Pán Boh zaplať.