"Teraz je Syn človeka oslávený a v ňom je oslávený Boh."

Jn 13

Liturgický prehľad na Druhý vianočný týždeň 2021

na Druhý vianočný týždeň 2021

4. I.

BP rod. Dzurkovej, č.d. 408

5. I.

TROJKRÁĽOVÁ  VIGÍLIA
    Trojkráľová večera v rodinách BP Anny Komarcovej

6. I.

Slávnosť  ZJAVENIA  PÁNA    Troch kráľov  /  prikázaný sviatok
      + Ján, Jozef, Anna, č.d. 109

7. I.

Prvý štvrtok mesiaca
      BP Františky Kohutovej – 25.r.

8. I.

+ Dušan Michalko

9. I.

+ František Fencák – 30.deň

10. I.

NEDEĽA  KRSTU  KRISTA  PÁNA  /  Obnova krstných sľubov
      + Jozef, Mária Bončík, č.d. 530

1. Bohoslužby – zúčastňujeme sa na nich prostredníctvom televíznych prenosov a využívame možnosť duchovného sv. prijímania.
  2. Kostol – je otvorený iba k súkromnej modlitbe, bez hromadného schádzania sa.
  3. Zjavenie Pána – V utorok je trojkráľová vigília. Je to tretíkrát, kedy sa spolu ako rodiny stretávame na spoločnej večeri. V stredu je slávnosť Zjavenia Pána – Troch kráľov. Je to prikázaný sviatok, ktorý zasväcujeme zdržiavaním sa telesných prác.
  4. Prvý štvrtok mesiaca – prosme za posvätenie kňazov a vzbudenie nových kňazských povolaní.
  5. Prežívajme tento svätý vianoččas na spoločnej modlitbe v kruhu svojich rodín za odvrátenie pandémie.
  6. Nedeľa krstu Krista Pána – poďakujme sa za sv. krst, výchovu rodičov a krstných rodičov, pomodlime sa za nich a obnovme si svoje krstné sľuby, ktorými chceme patriť Pánu Bohu a nie Zlému. Text je v JKS.