"Ty si Mesiáš, Syn živého Boha."

Mt 16, 13-19

Liturgický prehľad na Druhý adventný týždeň 2020

na Druhý adventný týždeň 2020

7. XII.

Farský kostol 6.45 hod Roráty BP Michala Kohuta – 26.r.

8. XII.

Slávnosť  NEPOŠKVRNENÉHO  POČATIA  Bl.  PANNY  MÁRIE prikázaný sviatok
Farský kostol 7.30 hod Hodinky k Panne Márii
  8.00 hod  Sv. omša  + Mária Sivčová, č.d. 115
  17.00 hod Sv. omša + Andrej Čus, č.d. 328

9. XII.

Kántry
Farský kostol 6.45 hod Roráty

+ Andrej Havrilčák

+ Michal, Mária, František, č.d. 26

10. XII.

Prebl. Panny Márie Loretánskej; spomienka
Farský kostol 6.45 hod Roráty + rod. Mesarošovej a Fencákovej, č.d. 250
  8.00 hod Sp. chorých – smer SV

11. XII.

Kántry
Farský kostol 6.45 hod Roráty BP Tomáša Tkáča – 25.r.
  8.00 hod Sp. chorých – smer HE

12. XII.

Prebl. Panny Márie Guadalupskej; spomienka / Kántry
Farský kostol 6.00 hod Roráty

BP Štefana Chvostaľa – 75.r.

BP rod. Polačkovej a Tulenkovej, 192

17.00 hod Sv. ruženec

13. XII.

TRETIA ADVENTNÁ NEDEĽA – Nedeľa Gaudete
Farský kostol 7.30 hod

Hodinky k Panne Márii

8.00 hod Sv. omša

BP sr. Alojzie Burdovej

50.r. zasväteného života

10.00 hod  Farská sv. omša  za farnosť

1. Popoludňajšia pobožnosť  O 14 15 hod. bude pobožnosť sv. ruženca a Hodina milosrdenstva. V závere výmena ružencových tajomstiev.
  2. Pre chorých – K vianočnej sv. spovedi nahláste mená a adresy v sakristii do stredy.
  3. Farská katechéza – iba sv. omša: prvoprijímajúci v stredu a birmovanci v piatok.
  4. Lurdská jaskyňa – V tomto týždni sviatku Panny Márie zapaľujme sviece k úcte jej nepoškvrneného počatia.
  5. Slávnosť Nepoškvrneného počatia bl. Panny Márie – je prikázaným sviatkom, teda slávime ho ako nedeľu, nenakupujeme a zdržiavame sa telesných prác.
  6. Advent – Prežívajme horlivo vo farnosti na Rorátoch a doma pri večerných pobožnostiach. Modlitbou a dobrými skutkami sa pripravujme na vianočné sviatky. Keďže starší žiaci ešte nechodia do školy a študenti necestujú do iných miest, využime čas na Roráty o 6 45 hod., aby mladšie ročníky mohli hneď po sv. omši ísť na vyučovanie, lebo kvôli pandémii sa na fare stretávať nemôžu.
  7. Kántry – V stredu, piatok a sobotu sú zimné kántrové dni. Počas nich sa modlíme a postíme za dobrú prípravu našich rodín na Vianoce.
  8. Koledovanie – Z dôvodu hygienických opatrení v tomto roku Jasličková pobožnosť a koledovanie po domoch nebude.
  9. Pompejská novéna – Kto má záujem sa ju modliť pred mariánskym sviatkom, začína 10.XII. a končí pred Hromnicami.
  10. Ofera – Na budúcu nedeľu je zbierka na Rádio Lumen. Myslime na tých, čo sa pre chorobu nemôžu zúčastňovať bohoslužieb a podporme toto rádio svojimi milodarmi. Milodary zbierame do pokladničky za lavicami. Pán Boh zaplať.
  11. Duchovné cvičenia – O. Peter Lasota, palotín z Michaloviec pozýva na duchovné cvičenia do Exercičného domu v Smižanoch: pre manželov 2 termíny: 8.I – 10.I.2021 alebo 12.II. –14.II.2021; pre všetkých 5.III. – 7.III.2021. Cena pobytu 55,-€/osoba. Prihlásiť sa treba na t.č. 0918 950 124.
  12. Matrika našej farnosti – október, november 2020:

Do sv. Cirkvi sme krstom prijali: Veronika Kováčová, krst 25.X.2020; Samuel Pavčík, krst 7.XI.2020; Michal Štefan Chvostaľ, krst 28.XI.2020. Nech je ich život Bohu na slávu a im na spásu.

Do večnosti sme vyprevadili: Oľga Gutterová, 19.X.2020; Mária Sivčová, 3.XI.2020; Andrej Čus 28.XI.2020. Nech odpočívajú v pokoji.

13. Milodary – október, november: novomanž. Pastyrovi 50,-€; Ján Pribula 20,08,-€; z pohrebu Oľgy Gutterovej 50,-€; z krstu Veroniky Kováčovej 50,-€; z pohrebu Márie Sivčovej 100,-€; na vykurovanie fary Mária Janušová 700,-€; Bohuznáma 10,-€; z krstu Samuela Pavčíka 30,-€; Bohuznámy 50,-€; Beáta Kohutová 10,-€; Eva Rebičová 15,-; z pohrebu Andreja Čusa 50,-; z krstu Michala Štefana Chvostaľa 50,-; z pohrebu Andreja Havrilčáka 100,-€; Hašuľová, Hrinová, Gabáková 15,-€; Slavomír Kohut 10,-€; Mária Mikulová 20,-€; Zuzana Kohutová 30,-€; Marcela Harakaľová 10,-€; Mária Treščáková 50,-€; Mária Mikulová 10,-€; Agáta Piškaninová 30,-€. Pán Boh zaplať.
  14. Milodary za službu kostolníka a kantora – Počas týždňa ich môžete prinášať do sakristie (10,- €/rodina). Príspevkom sa odvďačme za ich službu, ktorú konajú pre farnosť.  Milodary sú rozdelené za službu kostolníka, kantora, pranie a žehlenie kostolnej bielizne.

Pobožnosť sv. ruženca v kostole: ruža č. 1., p. Bernardína Piškaninová, v sobotu večer ruža č. 11., v nedeľu popoludní ruža č. 12.

Michaela Čovanová

Terézia Tomášová

Ema Petrová

Jana Tomášová

Mária Mesarošová

Sára Dzurková

Františka Kohutová

Eva Gutterová

Mária Petričová, č.d. 295; Mária Petríková, č.d. 479; Anna Petríková, č.d. 559; Andrea Petríková, č.d. 75; Lucia Petríková, č.d. 621.

Denisa Petríková, č.d. 578; Mária Petrová, č.d. 505; Lýdia Petrová, č.d. 165; Anna Petrová, č.d. 277; Erika Petrová, č.d. 604.