"Teraz je Syn človeka oslávený a v ňom je oslávený Boh."

Jn 13

Liturgický prehľad na Prvý adventný týždeň 2020

na Prvý adventný týždeň 2020

30. XI.

Sv. Ondreja, apoštola; sviatok patróna Košickej arcidiecézy
Farský kostol 17.00 hod Sv. omša

+ František, Margita Burdovi

a František Bendík, č.d. 242

1. XII.

Farský kostol 5.45 hod Roráty

+ Barbora Burdová – 20.výr.

+ František, Ján, Helena, 501

2. XII.

Farský kostol 5.45 hod Roráty + rod. Kohútovej a Petríkovej, č.d. 118

3. XII.

Prvý štvrtok mesiaca
Farský kostol 5.45 hod

Roráty

BP Samuela Andrejova – 20.r.

zdr. rod. Čovanovej a Burdovej

8.00 hod  Sv. omša  BP rod. Dzurkovej, č.d. 544 a + Jozef Burda
  10.00 hod  Farská sv. omša  za farnosť
  14.40 hod Vešpery + Pob. na I. nedeľu

1. Popoludňajšia pobožnosť  O 14 40 hod. budú vešpery a v Hodine Milosrdenstva Euch. požehnanie.
  2. Poklona Oltárnej Sviatosti – Nočná poklona bude ešte dnes. Od pondelka počas celého Adventu iba denná kvôli Rorátom. Adorácia začne po Rorátoch a ukončíme ju večer modlitbou sv. ruženca a vešperami s požehnaním s Oltárnou Sviatosťou. Na Prvý štvrtok adorácia do polnoci.
  3. Sviatosť pokánia –žete prijať pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov.
  4. Farská katechéza – prvoprijímajúci v utorok (Roráty) a birmovanci v piatok večer.
  5. Lurdská jaskyňa – V novembri zapaľujeme sviece s úmyslom za duše v očistci.
  6. Advent – Myšlienkou z Adventných rekolekcií o Panne Márii – Matke ticha, začali sme a chceme prežiť celý Advent. Ticho nech sprevádza tieto posv. dni – ticho bez televízie, internetu, zbytočných rozhovorov. Nie ticho hnevu, ale ticho rozjímania nad Božím slovom, ako Panna Mária v Nazarete. Namiesto toho, čo nám pokoj berie, robme to, čo nám pokoj dáva – byť s Pánom Ježišom na modlitbe, pri čítaní jeho slova, byť s rodinou, ale bez televízie a viac spolu pri modlitbe a spoločných rozhovoroch. Nájdime spôsob, ako dobre prežiť Advent, t.z. ako sa viac priblížiť k Pánu Bohu a zblížiť s rodinou.
    Rorátom predchádzajú Hodinky k P. Márii, po sv. omši je celodenná adorácia a večer sv. ruženec s vešperami.
    Je potrebné, aby sme deti a mládež viedli k obetavosti a sebazapieraniu, ktoré Advent posväcujú – Roráty, doma sv. ruženec a nábožčítanie, usporiadanie vzťahov pred Vianocami. Adventný čas duchovného uzobrania, nie zábavy a rozptýlenia.
  7. Koledovanie – na budúcu nedeľu popoludní bude stretnutie detí a mladých kvôli Jasličkovej pobožnosti a koledovaniu.
  8. V tomto týždni – na Prvý štvrtok sa modlime za posilnenie v kňazskej službe pre našich duchovných otcov, za nové kňazské, rehoľné a misijné povolania. Prvý piatok vynahradzujme a odprosujme Božské Srdce za hriechy, ktorými ho ľudia urážajú a nevšímajú si ho. Fatimskú sobotu obetujeme Panne Márii so zadosťučinením za urážky voči jej nepoškvrnenému Srdcu. Túto pobožnosť v tomto mesiaci pripravujú členovia detskej a mládežníckej ruže – č. 11 a 12. Zaujmite miesta v prvých laviciach.
  9. Milodary za službu kostolníka a kantora – Počas týždňa ich môžete prinášať do sakristie (10,- €/rodina). Príspevkom sa odvďačme za ich službu, ktorú konajú pre farnosť.  Milodary sú rozdelené za službu kostolníka, kantora, pranie a žehlenie kostolnej bielizne.

Pobožnosť sv. ruženca v kostole: ruža č. 9., p. Jana Piškaninová, v sobotu večer ruža č. 11., v nedeľu popoludní ruža č. 12.

Eva Gutterová

Prvoprijímajúci

Františka Kohutová

Miriama Chvostaľová

Mária Mišenková, č.d. 453; Anna Miškaninová, č.d. 236; Lucia Morťaniková, č.d. 480; Katarína Morťaniková, č.d. 56; Jarmila Nemčíková, č.d. 557.

Zuzana Nemčíková, č.d. 634; Eva Ondiková, č.d. 100; Jarmila Pastýrová, č.d. 580; Mária Pavlovčinová, č.d. 388; Lucia Petričová, č.d. 249.