"Nech je velebené meno Pánovo, odteraz až naveky."

Liturgický prehľad na 34. týždeň v Období „cez rok“ 2020

na 34. týždeň v Období „cez rok“ 2020

23. XI.

Farský kostol 17.00 hod Sv. omša

zdr. Tobiasa, Jána, Johanky

+ Jozef Polačko, č.d. 251

24. XI.

Farský kostol 17.00 hod Sv. omša

+ Ján Kováč

+ rodičov Božidarových a Radových

25. XI.

Farský kostol 6.00 hod Sv. omša

+ Jarmila Polačková – 1.výr.

+ Helena Kuchtová

26. XI.

Začiatok Adventných rekolekcií farnosti
Farský kostol 17.00 hod Sv. omša s tematickou kázňou

BP manž. Teličkových

+ Michal Kohút, č.d. 12

20.00 hod Sv. ruženec s euch. požehnaním

27. XI.

I. deň rekolekcií – Deň pôstu za farnosť
Farský kostol 9.00-12.00

Sv. spoveď

15.00 hod  Sv. spoveď
  17.00 hod  Sv. omša s tematickou kázňou

BP Kataríny Piškaninovej – 30.r.

+ Jozef Junák – 5.výr.

20.00 hod Kajúca pobožnosť s kázňou

28. XI.

ADVENTNÁ  VIGÍLIA    začiatok nového cirkevného roka

Požehnanie adventných vencov

Farský kostol 9.00 hod Sv. omša s tematickou kázňou
  do 12.00  Sv. spoveď
  15.00 hod  Sv. spoveď
  16.30 hod  Hodinky k Panne Márii
  17.00 hod  Sv. omša s tematickou kázňou

BP rod. Lelkovej, č.d. 246

+ Marián Čisovský

20.00 hod  Sv. spoveď

29. XI.

PRVÁ  ADVENTNÁ NEDEĽA  III. deň rekolekcií – záver
  8.00 hod  Sv. omša  BP rod. Božidarovej, č.d. 513
  10.00 hod  Farská sv. omša  za farnosť
  14.40 hod Vešpery + Záver rekolekcií – požehnanie s odpustkami

1. Popoludňajšia pobožnosť  O 14 40 hod. budú vešpery a v Hodine Milosrdenstva Zasväcujúca pobožnosť Kristovi Kráľovi s plnomocnými odpustkami.
  2. Poklona Oltárnej Sviatosti – prebieha nepretržite 24. hod. Dobrovoľníkov prosíme o zápis na nočnú adoráciu. Nech vám Pán Boh odplatí vašu horlivosť a obetavosť. Úmysel adorácie: za odvrátenie epidémie a za požehnané ovocie farských rekolekcií.
  3. Farská katechéza – Príprava k sviatostiam je v tomto čase iba účasťou na sv. omši bez katechézy a to: prvoprijímajúci v utorok a birmovanci v piatok.
  4. Lurdská jaskyňa – V novembri zapaľujeme sviece s úmyslom za duše v očistci.
  5. Adventné rekolekcie – Od štvrtku do nedele budeme v našej farnosti prežívať požehnaný čas duchovnej obnovy, ktorá bude našou prípravou na nastávajúce Adventné obdobie. Rozjímanie nad Božím slovom počas tematických kázní, piatkový pôst, sviatosť pokánia, kajúce pobožnosti oslobodenia od zlého a následne záverečné Te Deum s plnomocnými odpustkami – to sú prostriedky na posvätenie našich duší.
    K sviatosti pokánia prosíme o dôslednú prípravu, ktorú si pripravte v pokoji doma podľa pripraveného spovedného zrkadla – je možnosť zobrať si ho zo stolíka v kostole. Keďže sa chýli ku koncu roka, odporúčame si vykonať generálnu sv. spoveď.
    Do nastávajúceho Adventu sa poraďme so spovedníkom, aké predsavzatie bude pre nás najlepšie.
    Úmysly sv. omší – kto chce dať odslúžiť sv. omšu aj mimo farnosť, môžete tak podporiť rehoľných kňazov v zahraničí. Úmysly bude zapisovať páter počas rekolekcií.
    Všetkých vás srdečne pozývame a povzbudzujeme celý týždeň modliť sa o pomoc Ducha Sv. a Božie požehnanie na tento milostivý čas.
  6. Advent – Nový cirkevný rok začneme adventnou vigíliou pri večernej sv. omši požehnaním adventných vencov. Pripravme si ich spoločne v rodine a dajme aj ich zhotoveniu náboženského ducha.
  7. Ofera – Na Prvú adventnú nedeľu je zbierka na katolícku charitu. V predvianočnom čase prispievame ľuďom, ktorí sú zdravotne, sociálne alebo finančne odkázaní na pomoc Cirkvi, lebo sa im nikto nevenuje. Podporme ich a modlime sa za nich. Keďže nie všetci budú môcť prísť v nedeľu na sv. omšu, pokladnička na oferu bude celý týždeň v kostole. Pán Boh zaplať.
  8. Ohlášky – Sviatosť manželstva chcú prijať: Dávid Pastýr, rím. kat., syn rodičov Daniela a Jarmily rod. Bednárovej, nar. v Snine a býv. v Dlhom n/Cir. a Jana Buríková, rím. kat., dcéra rodičov Ladislava a Jana rod. Jelovej, nar. v Snine a býv. v Belej n/Cir. Sobáš: Belá n/Cir., 28.XI.2020. Ohlasujú sa po III. krát. Kto by vedel o nejakej prekážky, pre ktorú by menovaní nemohli prijať sviatosť manželstva, nech to oznámi na farskom úrade. Zároveň ich zahrňte do svojich modlitieb.

Pobožnosť sv. ruženca v kostole: ruža č. 7., p. Marta Burdová, v sobotu večer ruža č. 11., v nedeľu popoludní ruža č. 12.

Mária Mesarošová

Miriama Chvostaľová

Ingrida Mesarošová, č.d. 472; Michaela Mesarošová, č.d. 626; Ingrid Mesarošová, č.d. 472; Michaela Mesarošová, č.d. 321; Jozefína Michalková, č.d. 330.

Erika Michrinová, č.d. 518; Anna Miková, č.d. 486; Mária Mikulová, č.d. 560; Mária Mikulová, č.d. 560; Mária Milčíková, č.d. 135.