"Moje ovce počúvajú môj hlas, ja ich poznám a ony idú za mnou."

Jn 10, 27

Liturgický prehľad na 33. týždeň v Období „cez rok“ 2020

na 33. týždeň v Období „cez rok“ 2020

16. XI.

BP Viktórie Burdovej, č.d. 383

+ Michal Valkovič – 3.výr.

17. XI.

Sv. Alžbety Uhorskej, rehoľníčky; spomienka
Farský kostol 6.00 hod Sv. omša

+ Helena Krajníková – 1.výr.

+ Michal, Mária Savkovi, č.d. 550

18. XI.

Výročie posviacky bazilík sv. Petra a Pavla, apoštolov

BP Martiny a Diany

BP Michala, Františky a Kláry Kohutových, č.d. 500

19. XI.

Farský kostol 17.00 hod Sv. omša + euch. pob.

+ Andrej Kováč – 10.výr.

+ rod. Valkovičovej, č.d. 175

20. XI.

Bl. Anny Kolesárovej, panny a mučenice, spomienka

BP Jozefíny Tomášovej a rod. Tkáčovej

+ Oľga Gutterová – 30.deň pohrebu

21. XI.

VIGÍLIA  SLÁVNOSTI  KRISTA  KRÁĽA  / Začiatok Novény k sv. Ondrejovi
Farský kostol 16.15 hod Krížová cesta
  17.00 hod Sv. omša – vigília

BP rod. Gnipovej, č.d. 588

+ Michal, Anna, Ján Čusovi

22. XI.

NEDEĽA  KRISTA  KRÁĽA – záver cirkevného roka
  8.00 hod  Sv. omša  + Ján Kohút – 2.výr.
  10.00 hod  Farská sv. omša  za farnosť
  14.40 hod  Vešpery
    Zasväcujúca pobožnosť

1. November – Plnomocné odpustky pre duše v očistci možno získať celý november.
  2. Sv. omše – Od pondelka 16.XI. je možné opäť verejne sláviť bohoslužby s 50% využitím miest na sedenie. T.z., že zaujmeme miesto iba v laviciach šachovite. Zachovávame všetky hygienické pokyny pri vstupe do kostola. Rešpektujme pokyny členov farskej rady.
  3. Sviatosť pokánia – po osobnej dohode s kňazom.
  4. Poklona Oltárnej Sviatosti – prebieha nepretržite 24. hod. Dobrovoľníkov prosíme o zápis na nočnú adoráciu. Okrem vlastných úmyslov pripojme aj za odvrátenie epidémie a za naše obrátenie.
  5. Piatkový pôst – Do 18. decembra 2020 sa každý piatok postíme ako na Veľký piatok s úmyslom za odvrátenie pandémie. Zároveň prosíme za obrátenie sveta k Pánu Bohu.
  6. Lurdská jaskyňa S úmyslom za zosnulých možno zapáliť sviecu pri Panne Márii a odporúčať jej v modlitbe dušu zosnulého.
  7. Katechézy – Prvoprijímajúci majú iba sv. omšu bez katechézy vo štvrtok, birmovanci v piatok.
  8. Slávnosť Krista Kráľa – Budúcou nedeľou sa završuje Obdobie „cez rok“. Je to posledná nedeľa – slávnosť Krista Kráľa. Popoludní bude zasväcujúca pobožnosť s euch. požehnaním, pri ktorej možno získať plnomocné odpustky. Prosíme vás, aby sa tí, čo prichádzajú v nedeľu na rannú sv. omšu (je vás tam veľa), rozdelili z rodiny aj na farskú sv. omšu. Tam je viac miesta.
  9. Adventné rekolekcie – V dňoch od 26.XI. – 29.XI. budeme tradične prežívať adventné rekolekcie, duchovnú obnovu ako prípravu na adventné obdobie. Prosíme vás o modlitby za pátra, ktorý bude kázať Božie slovo, za jej požehnaný priebeh a bohaté duchovné ovocie pre každého z nás.
  10. Ofera – Keďže nemáme možnosť prispievať na kostol riadnymi zbierkami, prosíme vás o zaslanie milodaru na bankový účet farnosti (internetová stránka). Pán Boh zaplať.
  11. Ohlášky – Sviatosť manželstva chcú prijať: Dávid Pastýr, rím. kat., syn rodičov Daniela a Jarmily rod. Bednárovej, nar. v Snine a býv. v Dlhom n/Cir. a Jana Buríková, rím. kat., dcéra rodičov Ladislava a Jana rod. Jelovej, nar. v Snine a býv. v Belej n/Cir. Sobáš: Belá n/Cir., 28.XI.2020. Ohlasujú sa po II. krát. Kto by vedel o nejakej prekážky, pre ktorú by menovaní nemohli prijať sviatosť manželstva, nech to oznámi na farskom úrade. Zároveň ich zahrňte do svojich modlitieb.

Pobožnosť sv. ruženca v kostole: ruža č. 7., p. Veronika Krivjanská, v sobotu večer ruža č. 11., v nedeľu popoludní ruža č. 12.

Františka Kohutová

Ema Petrová

Prvoprijímajúci

Terézia Tomášová

Sára Dzurková

Valéria Čopíková

Anna Lukáčová, č.d. 279; Katarína Lukáčová, č.d. 382; Anna Ľochová, č.d. 564; Dominika Ľuľová, č.d. 389; Viera Makarová, č.d. 512.

Anna Makovcová, č.d. 320; Agáta Mažeriková, č.d. 208; Mária Mesarošová, č.d. 7; Eva Mesarošová, č.d. 626; Mária Mesarošová, č.d. 612.