"Bože, buď nám milostivý a žehnaj nás."

Liturgický prehľad na 28. týždeň v Období „cez rok“ 2020

na 28. týždeň v Období „cez rok“ 2020

12. X.

Farský kostol 17.00 hod Sv. omša

+ Pavol Piškanin – 22.výr.

+ Dávid Januš

13. X.

Farský kostol 17.00 hod Sv. omša BP rod. Petrovej a Hilmerovej

14. X.

Farský kostol 6.00 hod Sv. omša + Jozef Košticháč

15. X.

Sv. Terézie od Ježiša, panny a učiteľky Cirkvi, spomienka

+ Jozef Burda – 10.výr.

+ Jozef Polačko, č.d. 251

16. X.

Sv. Margity Márie Alacoque, panny; spomienka

BP Mie Dvulit – 2.r.

+ Veronika Petríková – 1.výr.

17. X.

Sv. Ignáca Antiochijského, biskupa a mučeníka; spomienka
Farský kostol 7.00 hod Sv. omša

BP Magdalény Kušnírovej – 50.r.

BP manž. Kminiakových – 10.r. sob.

18. X.

DVADSIATA  DEVIATA  NEDEĽA V OBDOBÍ „CEZ ROK“  /  Misijná nedeľa
Farský kostol 8.00 hod Sv. omša

BP Heleny Piškaninovej – 80.r.

BP Antona Piškanina s rod.

10.00 hod  Farská sv. omša  za farnosť
  14.30 hod Okt. pobožnosť

1. Popoludňajšia pobožnosť – Dnes bude októbrová pobožnosť o 14 30 hod. s euch. požehnaním.
  2. Lurdská jaskyňa – pobožnosť sv. ruženca každý deň po sv. omši, v sobotu o 18 00 hod., v nedeľu o 14 30 hod.
  3. Poklona Oltárnej Sviatosti – Denná adorácia v Kostole sv. Anny, nočná vo Farskom kostole.

Deň

Denná adorácia

Nočná adorácia

18 00 – 7 00

18 00 – 6 00

Ranné chvály

pob.

Ostatné dni možno súkromne adorovať v Kostole sv. Anny po celý deň. Dobrovoľníkov na nočnú adoráciu prosíme, aby sa zapísali, kvôli istote prítomnosti adorátorov. Pán Boh zaplať za vašu obetu.

Úmysel adorácie: za odvrátenie epidémie.

4. Sviatosť pokánia – pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov.
  5. Sv. prijímanie – K sv. prijímaniu možno pristúpiť Po, Ut, Štv, Pia o 7 00 hod., 15 00 hod. a po sv. omši.
  6. Októbrové pobožnosti – pred sv. omšou zabezpečujú zodpovední za jednotlivé spoločenstvá 5 osôb:

Modlitby matiek

deti

muži

miništranti

mládež

Sobota, Nedeľa

Ruž. bratstvo

1. Katechézy – Birmovanci: v pondelok o 18 00 hod., prvoprijímajúci: v utorok o 15 30 hod.
  2. Októbrové pobožnosti – Schádzajme sa doma pri mariánskom oltáriku na pobožnosť sv. ruženca a vyprosujme si od Panny Márie ochranu pred zlom tela i duše.
  3. Milión detí – V nedeľu, 18.X. o 9 00 hod. sa koná celosvetová akcia, ktorej cieľom je zhromaždiť milión detí na modlitbu sv. ruženca s úmyslom vyprosiť obrátenie a pokoj pre svet. Je to nedeľa, preto rodičia motivujte deti a pripojte sa s nimi k tejto modlitbe.
  4. Pompejská novéna – Mnohí sa modlia Pompejskú novénu počas roka. Je vhodné ju znova začať teraz v mariánskom mesiaci. Od piatku 16.X. vychádza jej zakončenie na 8.XII. – sviatok Nepoškvrneného počatia bl. Panny Márie. Odporúčame vám využiť túto možnosť a zveriť Panne Márii svoj úmysel.
  5. Misijná nedeľa – Budúca nedeľa je Misijná nedeľa. Už v tomto týždni pamätajme na kňazov, rehoľníkov, lekárov, učiteľov a ich spolupracovníkov, ktorí v ťažkých podmienkach – bez vody, jedla, počas bombardovania aj v neľahkých prírodných situáciách – povodne, požiare a pod. pracujú na šírení Božieho kráľovstva a záchrane nesmrteľných duší. Pomôžme im modlitbou a finančným spôsobom. Na tento cieľ bude ofera najbližšiu nedeľu.
  6. Darujte svetu kňaza – V krajinách Afriky, Ázie a Južnej Ameriky stále prevláda nedostatok kňazov. Pápežské misijné diela na Slovensku preto organizujú akciu „Darujte svetu kňaza“. Jednotlivci, viaceré osoby alebo spoločenstvá si môžu adoptovať bohoslovca na misiách. Adopcia zahŕňa modlitbu zaňho a finančnú podporu vo výške 600,-€ na jeden akademický rok. Finančná podpora môže byť mesačná – 50,-€, ročná – 600,-€, celé štúdium (4 roky) – 2 400,-€. Podpora pokrýva polovicu nákladov na štúdium, ubytovanie a stravu pre bohoslovca v kňazskom seminári. Ostatné náklady hradí diecézny biskup a iní zahraniční sponzori. Ak si chcete adoptovať bohoslovca, zaregistrujte sa na webovej stránke: misijnediela.sk. Je možnosť si vybrať akéhokoľvek bohoslovca alebo konkrétneho a v tom prípade vám pošlú fotografiu a jeho údaje. Podrobnejšie informácie dostanete na e-mailovej adrese: infomisijnediela.sk alebo telefonicky na t.č. 02 529 64 916.

Pobožnosť sv. ruženca v kostole: podľa rozpisu okt. pobožnosti.

Lurdská jaskyňa: ruža č. 6., v sobotu ruža č. 11., v nedeľu ruža č. 12.

Mária Mesarošová

Jana Tomášová

Iveta Krivjanská, č.d. 556; Júlia Krivjanská, č.d. 561; Anastázia Krivjanská, č.d. 561; Anna Kuncová, č.d. 110; Viera Kurillová, č.d. 573.

Magdaléna Kušnírová, č.d. 617; Klaudia Kušnírová, č.d. 617; Kamila Lelková, č.d. 426; Anna Lelková, č.d. 132; Mária Lelková, č.d. 288.