"Teraz je Syn človeka oslávený a v ňom je oslávený Boh."

Jn 13

Liturgický prehľad na 27. týždeň v Období „cez rok“ 2020

na 27. týždeň v Období „cez rok“ 2020

5. X.

Sv. Faustíny Kowalskej, panny; spomienka
Farský kostol 17.00 hod Sv. omša

BP Augustína Tomáša – 20.r.

zdr. rod. Junákovej a Michalovej

6. X.

+ Anna Polačková – 30.deň

+ Jozef Tomáš – 29.výr.

7. X.

Bl. Panny Márie Ružencovej – sviatok Ružencových bratstiev
Farský kostol 17.00 hod Sv. omša zdr. rod. Burdovej, 498

8. X.

+ Andrej, Rozália Fencákovi

+ Vladimír Lojan, č.d. 505

9. X.

Farský kostol 17.00 hod Sv. omša BP Petry Burikovej – 25.r.

10. X.

Bl. Panny Márie v sobotu
Farský kostol 7.00 hod Sv. omša + Michal Kohút – 30.deň pohr.

11. X.

DVADSIATA ÔSMA  NEDEĽA V OBDOBÍ „CEZ ROK“
Farský kostol 8.00 hod Sv. omša + rod. Lojanovej, č.d. 505
  10.00 hod  Farská sv. omša za farnosť
  14.30 hod Okt. pobožnosť

1. Popoludňajšia pobožnosť – Dnes je Prvá nedeľa mesiaca, od 10 30 hod. bude poklona Oltárnej Sviatosti. Zakončíme ju októbrovou pobožnosťou o 14 30 hod. Výmenu ružencových tajomstiev si urobte súkromne u horliteľov.
  2. Lurdská jaskyňa – pobožnosť sv. ruženca každý deň po sv. omši, v sobotu o 18 00 hod., v nedeľu o 14 30 hod.
  3. Poklona Oltárnej Sviatosti – Denná adorácia v Kostole sv. Anny, nočná vo Farskom kostole.

Deň

Denná adorácia

Nočná adorácia

18 00 – 7 00

Ranné chvály

18 00 – 6 00

Ranné chvály

pob.

Ostatné dni možno súkromne adorovať v Kostole sv. Anny po celý deň. Dobrovoľníkov na nočnú adoráciu prosíme, aby sa zapísali, kvôli istote prítomnosti adorátorov. Pán Boh zaplať za vašu obetu.

Úmysel adorácie: za odvrátenie epidémie.

4. Sviatosť pokánia – pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov.
  5. Sv. prijímanie – Keďže nie je možné, aby sa podľa záujmu všetci zúčastnili na sv. omši, je možnosť v tomto čase pristúpiť k sv. prijímaniu vo všedné dni o 7 00 hod., 15 00 hod. a po sv. omši.
  6. Októbrové pobožnosti – pred sv. omšou zabezpečujú zodpovední za jednotlivé spoločenstvá 5 osôb:

Modlitby matiek

deti

muži

miništranti

mládež

Sobota, Nedeľa

Ruž. bratstvo

7. Katechézy – Birmovanci: katechéza v pondelok o 18 00 hod., prvoprijímajúci: v piatok o 17 00 hod.
  8. Deň bl. Panny Márie Ružencovej – V stredu je sviatok ružencových bratstiev. Venujme tento deň Panne Márii podľa možnosti všetky tajomstvá sv. ruženca a poklonu jej Synovi v Oltárnej Sviatosti.
  9. Ohlášky – Sviatosť manželstva chcú prijať: Adam Rajňak, rím. kat., syn rodičov Štefana a Kamily rod. Burikovej, nar. v Snine a býv. Dlhom n/Cir. a Katarína Motyková, rím. kat., dcéra rodičov Viktora a Aleny rod. Boronkajovej, nar. a býv. v Humennom. Sobáš: HE – Všetkých svätých, 10. X. 2020.
    Kto by vedel o nejakej prekážky, pre ktorú by menovaní nemohli prijať sviatosť manželstva, nech to oznámi na farskom úrade. Pamätajte na nich vo svojich modlitbách.
  10. Opatrenia – Vzhľadom na platné obmedzenie počtu účastníkov verejných zhromaždení na 50 osôb, slovenskí biskupi od 1. X. 2020 až do odvolania udeľujú všeobecný dišpenz od fyzickej účasti na nedeľných bohoslužbách. Vyzývame k zvýšenej vzájomnej ohľaduplnosti, aj obetavosti, vzhľadom na dočasnú nemožnosť sláviť sv. omšu pre všetkých a so všetkými. Treba urobiť, čo je v našich silách, aby sa predišlo sporom a konfliktom. S trpezlivosťou vo vzájomnom rešpekte môžeme druhú vlnu zvládnuť. Vedení hodnotami evanjelia, buďme príkladom jednoty, trpezlivosti a pokoja. Prosme Pána, aby ochraňoval Slovensko a Panna Mária Sedembolestná, naša patrónka, nech oroduje za nás všetkých!
  11. Milodary na kostol – Jozef Kováč 50,-€; z krstu Adama Chvostaľa 50,-€; z pohrebu Michala Kohúta 100,-€; novomanželia Burikovi 100,-€; z pohrebu Anny Polačkovej 50,-€. Pán Boh zaplať.
  12. Matrika našej farnosti: júl – september:

Do sv. Cirkvi sme krstom prijali: Adam Chvostaľ, 12.IX.2020, Kláta Kohutová, 20.IX.2020. Nech je ich život Bohu na slávu a im na spásu.

Sviatosť manželstva prijali: Michal Vantara a Lenka Skvašiková, 29.VIII.2020; Lukáš Burik a Denisa Petriková, 5.IX.2020; Ján Pastýr a Viktória Šalachová, 14.IX.2020. Nech Pán žehná ich spoločživot.

Do večnosti sme vyprevadili: Jozef Polačko, 18.VII.2020; Anna Fratriková, 22.VIII.2020; Anna Polačková, 6.IX.2020; Michal Kohút, 10.IX.2020. Nech odpočívajú v pokoji.

Pobožnosť sv. ruženca v kostole: podľa rozpisu okt. pobožnosti.

Lurdská jaskyňa: ruža č. 5., v sobotu ruža č. 11., v nedeľu ruža č. 12.

Miriama Chvostaľová

Andrea Krajníková, č.d. 481; Jana Krivjančinová, č.d. 203; Valéria Krivjančinová, č.d. 342; Nataša Krivjančinová, č.d. 197; Mária Krivjančinová, č.d. 20.

Štefánia Krivjančinová, č.d. 389; Eva Krivjančinová, č.d. 519; Miriama Krivjančinová, č.d. 20; Božena Krivjančinová, č.d. 519; Veronika Krivjanská, č.d. 561.