"Tvoje milosrdenstvo, Pane, nech je nad nami"

Liturgický prehľad na 26. týždeň v Období „cez rok“ 2020

Farský kostol 8.00-9.00 Sv. spoveď
  15.30 hod Sv. spoveď

zdr. a poď. Márie Piškaninovej, č.d. 331;

+ Jana Petríková – 10.výr.

2. X.

Sv. anjelov strážcov; spomienka / Prvý piatok mesiaca
Farský kostol 6.00 hod Sv. omša + kňaz Michal Mikula
  17.00 hod Sv. omša  BP čl. Bratstva B. Srdca

3. X.

Prvá sobota mesiaca – fatimská
Farský kostol 7.00 hod Sv. omša BP čl. Ružencového bratstva

4. X.

DVADSIATA SIEDMA NEDEĽA V OBDOBÍ „CEZ ROK“/ Prvá nedeľa mesiaca
Farský kostol 8.00 hod Sv. omša poď. Anny Rybárovej – 65.r.
  10.00 hod  Farská sv. omša  za farnosť
  15.00 hod Pob. na I. nedeľu

1. Popoludňajšia pobožnosť – O 15 00 hod. Hodina Milosrdenstva.
  2. Lurdská jaskyňa – pobožnosť sv. ruženca každý deň o 19 30 hod.
  3. Poklona Oltárnej Sviatosti – Denná adorácia v Kostole sv. Anny, nočná vo Farskom kostole.

Deň

Denná adorácia

Nočná adorácia

20 00 – 5 00

20 00 – 6 00

Ranné chvály

11 00 – 14 30

pob.

Ostatné dni súkromne možno adorovať v Kostole sv. Anny po celý deň. Dobrovoľníkov na nočnú adoráciu prosíme, aby sa zapísali, kvôli istote prítomnosti adorátorov. Pán Boh zaplať za vašu obetu.

Úmysel adorácie: za odvrátenie epidémie.

4. Sviatosť pokánia – podľa času vyznačeného v programe do štvrtku. Nezabudnime, že možnosť získať odpustky počas októbrovej pobožnosti je iba v stave milosti posväcujúcej.
  5. Októbrové pobožnosti – začneme vo štvrtok. Mariánsky mesiac október je časom horlivej modlitby sv. ruženca a vzývania o pomoc Kráľovnú neba, ktorá cez túto modlitbu poráža satana, odvracia choroby a vyprosuje podľa našich potrieb milosti pre telo i dušu. Urobme si doma mariánsky oltárik – sochu či obraz Panny Márie ozdobujme sviecami a kvetmi. Modlitba pri ňom v prítomnosti Matky Božej bude posväcovať naše životy. Počas epidemiologických opatrení sa túto pobožnosť modlite doma: sv. ruženec + modlitba k sv. Jozefovi v októbri. Za účasť na spoločnej modlitbe sv. ruženca (aj doma), možno za obvyklých podmienok (stav milosti posväcujúcej, sv. prijímanie, modlitba na úmysel Sv. Otca) každý deň získať plnomocné odpustky pre seba alebo duše v očistci.
  6. Katechézy – Birmovanci: katechéza v pondelok o 18 00 hod., sv. omša v piatok o 17 00 hod., prvoprijímajúci: v tomto týždni nemajú.
  7. V tomto týždni – je Prvý štvrtok mesiaca, ktorý obetujme Pánu Bohu za kňazov a vyprosenie nových duchovných povolaní. Na Prvý piatok je večerná sv. omša pre členov Bratstva B. Srdca, Fatimská sobota je obetovaná ako vynáhrada za urážky voči Nepoškvrnenému Srdcu bl. P. Márie so zasvätením. Na Prvú nedeľu popoludní je výmena ružencových tajomstiev.
  8. SSV – Prosíme členov SSV, aby si v priebehu týždňa vyzdvihli v sakristii po sv. omši kalendáre a podielové knihy. Členské na budúci rok je 8,-€.
  9. Obišovce – Na budúcu sobotu a nedeľu je púť k Milostivému obrazu Panny Márie do arcidiecézneho sanktuária v Obišovciach. Kto môže, zúčastnite sa na tomto odpuste. Putovať možno súkromne.
  10. Ohlášky – Sviatosť manželstva chcú prijať: Dávid Polačko, rím. kat., syn rodičov Jána a Jarmily rod. Galandovej, nar. v Snine a býv. Dlhom n/Cir. a Patrícia Ondrovičová, rím. kat., dcéra rodičov Mária a Beáty rod. Čovanovej, nar. a býv. v Snine. Sobáš: SV – Sídl.,  3. X. 2020. Ohlasujú sa III. krát.

Lukáš Piškanin, rím. kat., syn rodičov Štefana a Renáty rod. Repkovej, nar. v Snine a býv. v Dlhom n/Cir. a Daniela Havrilčáková, rím. kat., dcéra rodičov Petra a Magdalény rod. Krešilovej, nar. v Humennom a býv. v Udavskom. Sobáš: 10.X.2020 o 14 00 hod., farský kostol. Ohlasujú sa II. krát.

Kto by vedel o nejakej prekážky, pre ktorú by menovaní nemohli prijať sviatosť manželstva, nech to oznámi na farskom úrade. Pamätajte na nich vo svojich modlitbách.

Pobožnosť sv. ruženca v kostole: ruža č. 4., p. Jozefína Burdová.

Lurdská jaskyňa: ruža č. 4., v sobotu ruža č. 11., v nedeľu ruža č. 12.

Terézia Tomášová

Prvoprijímajúci

Sára Dzurková

Ema Petrová

Jana Tomášová

Ruža č.8

Ruža č.8

Miriama Chvostaľová

Karolína Kohútová, č.d. 599; Gabriela Kováčová, č.d. 145; Eva Kováčová, č.d. 380; Mária Kováčová, č.d. 175; Valéria Kováčová, č.d. 593.

Mária Kováčová, č.d. 310; Andrea Kováčová, č.d. 237; Mária Kováčová, č.d. 175; Zuzana Kováčová, č.d. 237; Mária Kováčová, č.d. 310.