"Pán je môj pastier, nič mi nechýba."

Liturgický prehľad na 22. týždeň v Období „cez rok“ 2020

na 22. týždeň v Období „cez rok“ 2020

31. VIII.

Farský kostol 7.00 hod Sv. spoveď chorých
  8.00 hod  Sv. spoveď
  10.00 hod Sv. omša + Anna Fratriková

1. IX.

Začiatok šk. roka
Farský kostol 8.00 hod Sv. spoveď žiakov
  10.00 hod Sv. omša – Veni Sancte

+ František Krivjančin– 15.výr.

+ Jozef Harvan – 2.výr.

2. IX.

Sv. Anna 6.00 hod Sv. omša + Ján Čus – 7.výr.

3. IX.

Sv. Gregora Veľkého, pápeža a uč. Cirkvi; spomienka / Prvý štvrtok mesiaca
Farský kostol 15.30 hod Sv. spoveď
  17.00 hod  Sv. omša+ pob. za kňazov + Ján, Ján, Helena, č.d. 428
  23.00 hod Sv. hodina Getsemani

4. IX.

Prvý piatok mesiaca
Sv. Anna  6.00 hod Sv. omša + Jozef, Alžbeta, č.d. 428
Farský kostol 17.00 hod  Sv. omša + pob. na I. piatok  + čl. Bratstva B. Srdca

5. IX.

Prvá sobota mesiaca – fatimská
Farský kostol 6.30 hod Hodinky k Panne Márii
  7.00 hod Fatima

+ čl. Ružencového bratstva

BP Jany Dzurkovej

16.00 hod Sobáš

6. IX.

DVADSIATA TRETIA NEDEĽA V OBDOBÍ „CEZ ROK“ / Prvá nedeľa mesiaca
Farský kostol 8.00 hod Sv. omša BP Anny Kohutovej s rod., 136
  15.00 hod Pob. na Prvú nedeľu

1. Popoludňajšia pobožnosť – 15 00 Hodina Milosrdenstva s euch. požehnaním.
  2. Lurdská jaskyňa – pobožnosť sv. ruženca od pondelka každý deň o 19 30
  3. Poklona Oltárnej Sviatosti – Denná adorácia v Kostole sv. Anny, nočná vo Farskom kostole.

Deň

Denná adorácia

Nočná adorácia

11 00 – 19 15

11 00 – 19 15

20 00 – 6 00

00 – 16 00

20 00 – 00 00

00 – 16 00

20 00 – 6 15

Ranné chvály

11 00 – 14 00

Súkromne možno adorovať v Kostole sv. Anny po celý deň. Dobrovoľníkov na nočnú adoráciu prosíme, aby sa zapísali, kvôli istote prítomnosti adorátorov. Pán Boh zaplať za vašu obetu.

Úmysel adorácie: za pomoc a dary Ducha Sv. pre učiteľov, vychovávateľov, študentov a žiakov do nového šk. roka.

1. Sviatosť pokánia – V závere letných mesiacov, na začiatku šk. roka, po čase dovoleniek urobme bodku za prázdninami dobrou sv. spoveďou. Dobre si pospytujme svedomie (návod je na stolíkoch) a úprimne sa vyznajme zo svojich hriechov. Čistí na duši vykročme do nového mesiaca i obdobia, ktoré je pred nami. Utorok je zvlášť vyhradený na sv. spoveď žiakov a študentov, aby do nového šk. roka vstúpili pod Božou ochranou.
  2. Veni Sancte – V utorok sa začína nový šk. rok. Pri sv. omši „Veni Sancte“ – „Príď, Duchu Sv.“, budeme vzývať Ducha Sv. o jeho pomoc a dary pri plnení školských povinností.
  3. Prvoprijímajúci – Príprava k I. sv. prijímaniu začne v utorok pri sv. omši. Po nej bude katechéza detí (v katechetickej miestnosti) a stretnutie rodičov (v kostole).
  4. Birmovanci – V utorok dopoludnia pred sv. omšou pristúpia k sv. spovedi a zúčastnia sa sv. omše “Veni Sancte“. Prvá katechéza bude popoludní o 15 00 so začiatkom v Kostole sv. Anny.
  5. V tomto týždni – na Prvý štvrtok obetujme svoj deň i modlitby za kňazov a vyprosenie nových kňazských, rehoľných a misijných povolaní. Prvý piatok ponúknime Pánu Ježišovi ako zmierenie a odprosenie za urážky a nevďačnosť voči jeho Najsv. Srdcu. Večerná sv. omša s oferou je spoločným stretnutím členov Bratstva B. Srdca. Prijmime pozvanie aj od Matky Božej na Fatimskú sobotu. Je to milostivý deň, v ktorom sa obraciame k nebu s prosbou za obrátenie hriešnikov a za záchranu sveta pred úpadkom. V závere fatimskej pobožnosti sa zasvätíme Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie.
  6. Púť do Vranova n/T. – Na budúcu nedeľu je púť do Baziliky Narodenia bl. Panny Márie k jej Milostivému obrazu do Vranova n/T. z príležitosti odpustovej slávnosti.
  7. Púť do Rovného – z príležitosti sviatku Narodenia bl. Panny Márie bude odpustová slávnosť v Rovnom, kde už tradične putujeme pešo. V tejto obete nesme svoje úmysly k Panne Márii. Odchod je v nedeľu o 7 50 z Kostola sv. Anny spoločnou modlitbou.
  8. Milodary – Ofery na kostol: manž. Bončíkovi z 50. výr. sob. 200,-€; Bohuznámi 50,-€; z pohr. Anny Fratrikovej 100,-€, z pohr. Jozefa Polačka 50,-€. Ofera na Sanktuárium v Obišovciach 3015,-€. Pán Boh zaplať.
  9. Ohlášky – Sviatosť manželstva chcú prijať:

Lukáš Burik, rím. kat., syn rodičov Ľuboša a Jany rod. Burdovej, nar. v Snine a býv. Dlhom n/Cir. a Denisa Petríková, rím. kat., dcéra rodičov Jozefa a + Jany rod. Gutterovej, nar. vo Svidníku a býv. Dlhom n/Cir. Sobáš: Dlhé n/Cir. – Kostol sv. Anny, 5. IX. 2020, 16 00

Ján Pastýr, rím. kat., syn rodičov Daniela a Jarmily rod. Bednárovej, nar. v Snine a býv. Dlhom n/Cir. a Viktória Šalachová, rím. kat., dcéra rodičov Jozefa a Márie rod. Horvathovej, nar. v Humennom a býv. Dlhom n/Cir. Sobáš: Dlhé n/Cir. – Farský kostol, 14. IX. 2020, 14 00 hod.

Kto by vedel o nejakej prekážky, pre ktorú by menovaní nemohli prijať sviatosť manželstva, nech to oznámi na farskom úrade. Pamätajte na nich vo svojich modlitbách.

Pobožnosť sv. ruženca v kostole: ruža č. 9., p. Jana Piškaninová.

Lurdská jaskyňa: ruža č. 9., v sobotu ruža č. 11., v nedeľu ruža č. 12.

Terézia Tomášová

Ruža č. 8.

Ruža č. 8.

Miriama Chvostaľová

Alena Hašuľová, č.d. 106; Zdenka Havrilčáková, č.d. 47; Mária Holpová, č.d. 357; Jana Holpová, č.d. 129; Anna Holpová, č.d. 57.

Mária Holpová, č.d. 485; Beáta Hoľková, č.d. 31; Mária Horňáková, č.d. 555; Monika Horňáková, č.d. 631; Adriána Hrehová, č.d. 280.