"Ty si Mesiáš, Syn živého Boha."

Mt 16, 13-19

Liturgický prehľad na 17. týždeň v Období „cez rok“ 2020

na 17. týždeň v Období „cez rok“ 2020

27. VII.

Sv. Gorazda a spoločníkov; spomienka
Farský kostol 18.00 hod Sv. omša BP Tomáša a Filipa Kminiakových

28. VII.

Farský kostol 7.30 hod Sv. omša BP Anny Rebičovej – 25.r.

29. VII.

Sv. Marty; spomienka
Sv. Anna 18.00 hod Sv. omša + Ľubomír Ivan

30. VII.

Farský kostol 7.30 hod Sv. omša + Andrej Butala – 6.výr.

31. VII.

Sv. Ignáca z Loyoly, kňaza; spomienka
Farský kostol 18.00 hod Sv. omša + Pavol, Mária, č.d. 489

1. VIII.

Prvá sobota mesiaca – fatimská
Farský kostol 6.30 hod Hodinky k Panne Márii
  7.00 hod  Fatima

BP Ružencového bratstva

BP manž. Bončíkových – 50.r. sob.

2. VIII.

OSEMNÁSTA  NEDEĽA  V  OBDOBÍ  „CEZ  ROK“  /  Deň Porciunkuly

Prvá nedeľa mesiaca

Farský kostol 7.00 hod Sv. omša BP rod. Holpovej, č.d. 129
  9.00 hod  Farská sv. omša  za farnosť
  15.00 hod Pob. na I. nedeľu

1. Popoludňajšia pobožnosť – Večer o 18 00 budú vešpery a pobožnosť sv. ruženca pri Lurdskej jaskyni, ktorými ukončíme farské slávnosti.
  2. Lurdská jaskyňa – pobožnosť sv. ruženca od pondelka každý deň o 20 30
  3. Poklona Oltárnej Sviatosti – Denná adorácia v Kostole sv. Anny: piatok (7 00 – 17 00 vešpery), nočná vo farskom kostole piatok od (21 00 – 6 15 hod. vešpery). Dobrovoľníkov na nočnú adoráciu prosíme, aby sa zapisovali do tabuľky (vo farskom kostole). Pán Boh zaplať za vašu obetu. Ostatné dni súkromne, Kostol sv. Anny je otvorený celý deň.
  4. Sviatosť pokánia – môžete prijať pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov.
  5. V tomto týždni – Mesiac august začneme fatimskou pobožnosťou k Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie. Prichádzajme k našej Matke s dôverou a odovzdajme jej všetko, čo nás sužuje a trápi. V závere bude zasvätenie Nepoškvrnenému Srdcu.
     V nedeľu popoludní bude pobožnosť na Prvú nedeľu mesiaca s výmenou ružencových tajomstiev.
  6. Deň Porciunkuly – augusta možno vo všetkých bazilikách, katedrálnych, farských a františkánskych kostoloch získať za obvyklých podmienok plnomocné odpustky za nábožnú návštevu kostola spojenú s Modlitbou Pána a Vyznaním viery. Nevyhnutnosťou je stav milosti posväcujúcej.
  7. Sanktuárium Obišovce – Duchovný otec farnosti, milí bratia a sestry, dňa 27. 01. 2020 začala v Diecéznej svätyni vo farnosti Ružencovej Panny Márie prebiehať rekonštrukcia pútnického kostola, výstavba novej sakristie, terénne úpravy, realizácia sociálnych zariadení a rekonštrukcia vonkajšieho oltára. Keďže nám výrazne do priebehu rekonštrukcie zasiahla epidemiologická situácia, zostali sme odkázaní na konkrétnu dobrú vôľu firmy, ktorá tieto práce realizuje. Finančné prostriedky, ktoré sme mali k dispozícii sa veľmi rýchlo minuli. Farnosť sa nachádza na denominačne zmiešanom území a nedisponuje veľkým počtom veriacich. Takéto nadmerné finančné zaťaženie je pre nás neúnosné. Dôležitosť a nevyhnutnosť rekonštrukčných prác tohto pútnického miesta je potrebná.

Po prosbe o finančnú podporu zo strany Arcibiskupského úradu, ktorú sme dostali v podobe daru sú finančné prostriedky stále nepostačujúce. Preto sa  Farnosť rozhodla požiadať o takúto formu pomoci vás milí bratia a sestry. Preto verím, že vaše srdcia budú otvorené pre konkrétnu materiálnu podporu tohto pútnického miesta Ružencovej Panny Márie v Obišovciach. Ďakujem za vašu finančnú obetu a modlitby. Raz v mesiaci slávime eucharistiu na úmysel darcov a podporovateľov pútnického miesta v Obišovciach a ich rodín.

S úctou a pozdravom                                                                      Mgr. Michal Harakaľ, farár

Zbierka sa uskutoční v nedeľu 2. VIII. 2020

Pobožnosť sv. ruženca v kostole a pri Lurdskej jaskyni: ruža č. 4., p. Jozefína Burdová.

Ruža č. 7.

Ruža č. 7.

Františka Dzurková, č.d. 365; Anna Dzurková, č.d. 81; Erika Dzurková, č.d. 156; Gabriela Dzurková, č.d. 457; Anna Dzurková, č.d. 72.

Anna Dzurková, č.d. 582; Lenka Dzurková, č.d. 408; Zuzana Dzurková, č.d. 408; Sára Dzurková, č.d. 81; Anna Džuganová, č.d. 621.