"Tvoje milosrdenstvo, Pane, nech je nad nami"

Liturgický prehľad na 15. týždeň v Období „cez rok“ 2020

na 15. týždeň v Období „cez rok“ 2020

13. VII.

Farský kostol 7.30 hod Sv. omša BP Margity Kováčovej, č.d. 101

14. VII.

Farský kostol 7.30 hod Sv. omša zdr. Mariany Fedurcovej

15. VII.

Sv. Bonaventúru, biskupa a učiteľa Cirkvi; spomienka
Sv. Anna 18.00 hod Sv. omša

+ Terézia Michaličková, č. 358

+ Jozef Košticháč

16. VII.

Prebl. Panny Márie Karmelskej – sviatok Bratstiev karmelského škapuliara
Sv. Anna  7.00 hod Ranné chvály
  17.30 hod  Hodinky k Panne Márii
Farský kostol 18.00 hod Sv. omša  + Mária Butalová – 3.výr.

17. VII.

Sv. Andreja Svorada a Benedikta, pustovníkov; spomienka

Začiatok novény k sv. Joachimovi a Anne, patrónom farnosti

Farský kostol 18.00 hod Sv. omša + Novéna BP Juraja Koribaniča – 80.r.

18. VII.

Farský kostol 7.00 hod Sv. omša + Novéna + Andrej Burda – 6.výr.

19. VII.

ŠESTNÁSTA  NEDEĽA  V  OBDOBÍ  „CEZ ROK“
Farský kostol 7.00 hod Sv. omša + František Hrin
  15.00 hod  Novéna

1. Popoludňajšia pobožnosť – Popoludní o 15 00 v Hodine Milosrdenstva bude euch. pobožnosť s požehnaním.
  2. Lurdská jaskyňa – pobožnosť sv. ruženca každý deň o 21 00
  3. Poklona Oltárnej Sviatosti – Denná adorácia v Kostole sv. Anny: Po, Štv, Pia, So, Ne (7 00 – 17 00 vešpery), nočná od piatku (21 30) do konca novény. Dobrovoľníkov na nočnú adoráciu prosíme, aby sa zapisovali do tabuľky (vo farskom kostole). Pán Boh zaplať za vašu obetu. Ostatné dni súkromne, Kostol sv. Anny je otvorený celý deň.
  4. Sviatosť pokánia – môžete prijať pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov.
  5. Duchovná obnova pred odpustom – Od piatku bude prebiehať duchovná obnova pred našou farskou odpustovou slávnosťou sv. Joachima a Anny. Počas tejto novény sa chceme priblížiť k Pánu Bohu, očistiť si svedomie od hriechov a prehodnotiť svoj život. Tradične adorácia bude trvať nepretržite 9 dní deň a noc. Počas dňa adorujeme podľa rozpisu ruží, nočná adorácia podľa záujmu (zapíšte sa pri vchode do Kostola sv. Anny).
    Program duchovnej obnovy od piatku: Pobožnosť sv. ruženca (7 00 hod – radostný, pred sv. omšou – bolestný a o 21 00 hod. pri Lurdskej jaskyni slávnostný), Sv. omša s tematickým zamyslením, sv. spoveď, ustavičná poklona Oltárnej Sviatosti s požehnaním pri Novéne po sv. omši. Všetkých srdečne pozývame.
  1. Upratovanie – Prosíme dobrovoľníkov na stredu od 9 00 k upratovaniu Kostola sv. Anny pred odpustom.
  2. Farská púť – Záujemci o púť Częstochowa – Licheń – Świnice Warckie (rodisko a sanktuárium sv. Faustíny) nech sa prihlásia v sakristii. Termín: 26.VII. (večer) – 31.VII. Cena: 140,-€ (cesta, ubytovanie, strava – plná penzia). Prihlásiť sa do konca týždňa.
  3. Devocionálie – V sakristii si môžete zakúpiť strieborný krížik sv. Benedikta na retiazku a strieborný škapuliar.

Pobožnosť sv. ruženca v kostole a pri Lurdskej jaskyni: ruža č. 2., p. Eva Skarbová.

Andrea Cilipová, č.d. 625; Iveta Cipková, č.d. 422; Valéria Čopiková, č.d. 276; Martina Čovanová, č.d. 455; Kristína Čovanová, č.d. 455.

Martina Čusová, č.d. 481; Katarína Čusová, č.d. 104; Ráchel Čusová, č.d. 481; Jana Demčáková, č.d. 611; Margita Demjanová, č.d. 507.