"Chváľte, služobníci Pánovi, chváľte meno Pánovo."

Liturgický prehľad na 13. týždeň v Období „cez rok“ 2020

na 13. týždeň v Období „cez rok“ 2020

29. VI.

Slávnosť  SV.  PETRA  A  PAVLA,  APOŠTOLOV – prikázaný sviatok
  6.00 hod  Sv. omša + kňaz Ján Gnip
  7.00 hod  Sv. spoveď chorých
  8.00-10.00  Sv. spoveď
  16.00 hod  Sv. spoveď
  16.45 hod  Vešpery
  18.00 hod Sv. omša

poď. Márie Burdovej – 60.r.

BP Timoteja Giča – 18.r.

30. VI.

Prvých sv. mučeníkov Cirkvi v Ríme; spomienka / Záver šk. roka – Te Deum

Záver Júnových pobožností

Farský kostol 17.00 hod Sv. spoveď
  18.00 hod Sv. omša „Te Deum“

+ Ján Kováč

+ Ján, Zuzana Tomášovi

1. VII.

Farský kostol 17.00 hod Sv. spoveď
  18.00 hod Sv. omša

+ Jozef Gnip, č.d. 133

+ Jozef Košticháč

2. VII.

Sviatok  NAVŠTÍVENIA  Bl.  PANNY  MÁRIE /  Prvý štvrtok mesiaca
Farský kostol 5.30 hod Hodinky k Panne Márii
  6.00 hod Sv. omša + Helena Burdová – 5.výr.
  14.40 hod  Posvätné čítanie
  16.45 hod  Vešpery
  18.00 hod  Sv. omša

BP Matúša a Viery Makarových

BP Jany Piškaninovej – 18.r.

23.00 hod Sv. hodina Getsemani

3. VII.

Sv. Tomáša, apoštola; sviatok / Prvý piatok mesiaca
Farský kostol 6.00 hod Sv. omša BP kňaza Michala
  18.00 hod Sv. omša + pob. na I. piatok  + čl. Bratstva B. Srdca

4. VII.

Prvá sobota mesiaca – fatimská
Farský kostol 6.30 hod Hodinky k Panne Márii
  7.00 hod Sv. omša  + čl. Ružencového bratstva

5. VII.

Slávnosť  SV.  CYRILA  A  METODA, slovanských vierozvestcov

Prvá nedeľa mesiaca

7.00 hod  Sv. omša

BP Márie Fursterovej – 60.r.

BP Cyrila Bončíka – 70.r.

9.00 hod  Farská sv. omša

BP Gabriely Kováčovej – 70.r.

+ Jolana Koribaničová – 15.výr

1. Popoludňajšia pobožnosť – Popoludní o 15 00 v Hodine Milosrdenstva bude Júnová pobožnosť.
  2. Lurdská jaskyňa – pobožnosť sv. ruženca každý deň o 21 00
  3. Poklona Oltárnej Sviatosti – Denná adorácia v Kostole sv. Anny: Po – Pia (7 00 – 17 00 vešpery), nočná vo Farskom kostole v piatok (21 30 – 6 15 hod. Ranné chvály). Dobrovoľníkov na nočnú adoráciu prosíme, aby sa zapisovali do tabuľky (vo farskom kostole). Pán Boh zaplať za vašu obetu. Ostatné dni súkromne, Kostol sv. Anny je otvorený celý deň.
  4. Sviatosť pokánia – pred I. piatkom môžete prijať podľa času vyznačeného v programe. V pondelok náš novokňaz pôjde vysluhovať sviatosti chorým a udelí im novokňazské požehnanie. Taktiež v pondelok využite možnosť k sv. spovedi, budeme spovedať dvaja kňazi. Začnime letné obdobie s očistených srdcom a pokojom na duši.
  5. Účasť na sv. omši – Pripomíname, že KBS znova obnovila povinnú účasť na sv. omši v nedele a prikázané sviatky.
  6. Slávnosť sv. apoštolov Petra a Pavla – Dnes v predvečer – na vigíliu slávnosti bude vyvesená na veži kostola Pápežská zástava ako symbol našej spolupatričnosti s Rímskou cirkvou.
    V pondelok slávime tento sviatok ako prikázaný – t.z. pod ťažkým hriechom vo svedomí sa zdržiavame telesných prác a nákupov a zúčastňujeme sa sv. omše. Kto má nejaký náboženský predmet posvätený od Sv. otca alebo biskupa, môže v tento deň získať úplné odpustky, ak splní všetky podmienky k ich získaniu a daný predmet si uctí (napr. pobozkaním). Taktiež kto v tento deň navštívi baziliku a nábožne sa pomodlí Modlitbu Pána (Otče náš) a Vyznanie viery (Verím v Boha), môže za obvyklých podmienok získať úplné odpustky.
  7. Požehnanie motorových vozidiel – Bude v pondelok po farskej sv. omši na parkovisku pri Kostole sv. Anny. Prosíme Pána Boha o pomoc a ochranu na cestách zvlášť počas letných mesiacov.
  8. Júnová pobožnosť – ukončíme ju v utorok.
  9. Záver šk. roka – je v utorok. Aj keď školský rok bol poznačený koronakrízou, predsa žiaci a študenti nech sa zídu na sv. omši s poďakovaním i prosbou o požehnanie na prázdniny. Nech využijú podľa možnosti pondelok na sv. spoveď.
  10. Sviatok Navštívenia bl. Panny Márie – V tomto roku nie je možné putovať na Mariánsku horu v Levoči. Preto oslávme tento sviatok modlitbou sv. ruženca a zbožnou návštevou kostola.
  11. V tomto týždni – zahrňme svojimi modlitbami na Prvý štvrtok našich kňazov a bohoslovcov a vyprosujme nové povolania. Na Prvý piatok sa zjednoťme v odprosovaní Ježišovho Srdca a sv. prijímanie mu venujme ako zadosťučinenie za naše hriechy. Večerná sv. omša je obetovaná za členov Bratstva B. Srdca. Aj Fatimská sobota nech je dňom, ktorý využijeme na spojenie so všetkými mariánskymi ctiteľmi a vykonáme si fatimskú pobožnosť so zasvätením Nepoškvrnenému Srdcu P. Márie. Pobožnosť pripravuje ruža č.6. prosíme jej členov, aby počas sv. omše sa zhromaždili k soche Matky Božej.
  12. Slávnosť sv. Cyrila a Metoda – pripadá na budúcu nedeľu. Zároveň je Prvá nedeľa mesiaca. Popoludní bude výmena ružencových tajomstiev.
  13. Birmovanci – Stretnutie birmovancov, ktorí prijali v piatok sviatosť birmovania bude v pondelok po sv. omši. Birmovanci (8.-9.roč. ZŠ) majú stretnutie v utorok o 18 00 v kostole a potom v katechetickej miestnosti.
  14. Prázdniny – Prežime ich v Božej blízkosti. Nezabúdajme na modlitbu, sviatosti, adoráciu a podľa možnosti každodennú účasť na sv. omši. Je na vás rodičoch, aký program zvolíte, aby deti prežili čas voľna v Božom požehnaní alebo v hriechu. Chráňme sa všetkého, čím by sme si poškvrnili duše hriechom.
  15. Farský tábor – prihlášky si môžete vyzdvihnúť v kostole.
  16. Ofera – Na budúcu nedeľu je ešte júnová zbierka na kostolné potreby. Za vaše milodary Pán Boh zaplať.

Pobožnosť sv. ruženca v kostole a pri Lurdskej jaskyni: ruža č. 9., p. Jana Piškaninová.

Františka Kohutová

Miriama Chvostaľová

B. Piškaninová

Ruža č.6.

Ruža č.6.

Upratovanie kostola: utorok, 18 45 hod.:

Mária Burdová, č.d. 549; Valéria Burdová, č.d. 536; Anna Burdová, č.d. 427; Ľubica Burdová, č.d. 491; Mária Burdová, č.d. 242.

Ľubica Burdová, č.d. 174; Slávka Burdová, č.d. 3; Jana Burdová, č.d. 296; Zuzana Burdová, č.d. 427; Adriana Burdová, č.d. 174.