"Dobroreč, duša moja, Pánovi"

Liturgický prehľad na 12. týždeň v Období „cez rok“ 2020

na 12. týždeň v Období „cez rok“ 2020

22. VI.

23. VI.

24. VI.

Slávnosť NARODENIA SV. JÁNA KRSTITEĽA
Farský kostol 16.45 hod Vešpery
  18.00 hod Sv. omša úmysel novokňaza

25. VI.

Farský kostol 15.00 hod Sv. spoveď
  17.00 hod Sv. omša  úmysel novokňaza

26. VI.

Výročie „Krvavej nedele“ – 71. výr.
Farský kostol 18.00 hod Sviatosť birmovania

za birmovancov

za obete „Krvavej nedele“

27. VI.

Farský kostol 6.00 hod Sv. omša úmysel novokňaza

28. VI.

TRINÁSTA  NEDEĽA  V  OBDOBÍ  „CEZ  ROK“
  9.00 hod  Sv. omša úmysel novokňaza
  15.00 hod Júnová pob.

1. Popoludňajšia pobožnosť – Popoludní o 15 00 v Hodine Milosrdenstva bude Júnová pobožnosť.
  2. Lurdská jaskyňa – pobožnosť sv. ruženca každý deň o 21 00
  3. Poklona Oltárnej Sviatosti – Denná adorácia v Kostole sv. Anny: Po – Pia (7 00 – 17 00 vešpery), nočná vo Farskom kostole v piatok (21 30 – 6 00 hod.). Dobrovoľníkov na nočnú adoráciu prosíme, aby sa zapisovali do tabuľky (vo farskom kostole). Pán Boh zaplať za vašu obetu. Ostatné dni súkromne, Kostol sv. Anny je otvorený celý deň.
  4. Sviatosť pokánia – môžete prijať pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov.
  5. Júnová pobožnosť – Litánie k Najsv. Srdcu Ježišovmu spievame v tomto týždni v rámci pobožnosti sv. ruženca pred sv. omšou.
  6. Výročie „Krvavej nedele“ + sviatosť birmovania – Naše farské výročie – 71.r. „Krvavej nedele“ si pripomenieme v piatok pri večernej sv. omši. Zároveň o. arcibiskup udelí našim kandidátom – birmovancom, sviatosť birmovania. Odporúčame ich do vašich modlitieb, aby po jej prijatí si uvedomili zodpovednosť za svoju vieru, jej svedectvo a príkladný život. Závisí to v mnohom aj od vás rodičov. Vo štvrtok popoludní budú spovedať kňazi birmovancov, ich rodičov, birmovných a starých rodičov, súrodencov a príbuzných. Dobre sa pripravme, spovedné zrkadlo nájdete na stolíkoch pri vchode do kostola.
  7. Birmovanci – Stretnutie birmovancov (8.-9.roč. ZŠ) bude v pondelok o 17 00 a birmovanci (1.-2.roč. SŠ) majú stretnutie o 18 00 hod.
  8. Farský zbor – Stretnutie členov farského zboru bude v pondelok o 18 00
  9. Ofera – Na budúcu nedeľu je zbierka na dobročinné diela Sv. Otca. Veriaci Cirkvi podporujú aj týmto spôsobom apoštolskú činnosť pápeža a jeho pomoc hlavne ľuďom v sociálnej núdzi. Za vaše milodary Pán Boh zaplať.

Pobožnosť sv. ruženca v kostole a pri Lurdskej jaskyni: ruža č. 8., p. Marta Burdová.

Miriama Chvostaľová

Birmovanci

Birmovanci

Františka Kohutová

Anna Bončíková, č.d. 531; Jana Bončíková, č.d. 531; Helena Božidarová, č.d. 513; Katarína Božidarová, č.d. 613; Renáta Božidarová, č.d. 579.

Upratovanie kostola: štvrtok, 19 00 hod.: rodičia birmovancov.

Martina Božidarová, č.d. 579; Anna Brudňaková, č.d. 207; Františka Bruteničová, č.d. 145; Marta Burdová, č.d. 498; Marta Burdová, č.d. 285.