"Teraz je Syn človeka oslávený a v ňom je oslávený Boh."

Jn 13

Liturgický prehľad na 11. týždeň v Období „cez rok“ 2020

na 11. týždeň v Období „cez rok“ 2020

15. VI.

Farský kostol 7.30 hod Sv. omša BP rod. Polačkovej, č.d. 403

16. VI.

Farský kostol 7.30 hod Sv. omša + rod. Kohutovej a Solomejovej, č.d. 501

17. VI.

Farský kostol 7.30 hod Sv. omša + Mikuláš Hajdu

18. VI.

Farský kostol 7.30 hod Sv. omša BP manž. Janovčíkových – 20.r. sob.

19. VI.

Slávnosť  NAJSVÄTEJŠIEHO  SRDCA  JEŽIŠOVHO
Farský kostol 7.30 hod   zdr. Milana Piškanina – 40.r.

20. VI.

NEPOŠKVRNENÉHO  SRDCA  Bl.  PANNY  MÁRIE
Farský kostol 6.00 hod Sv. omša + Kamil Burda – 25.výr.

21. VI.

DVANÁSTA  NEDEĽA  V  OBDOBÍ  „CEZ  ROK“
Farský kostol  10.00 hod Primičná sv. omša BP novokňaza Františka
  15.00 hod Júnová pob.

1. Popoludňajšia pobožnosť – Popoludní o 15 00 v Hodine Milosrdenstva bude Júnová pobožnosť.
  2. Lurdská jaskyňa – pobožnosť sv. ruženca každý deň o 21 00
  3. Eucharistická adorácia – V tomto týždni dni súkromne, Kostol sv. Anny je otvorený celý deň.
  4. Sviatosť pokánia – môžete prijať pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov.
  5. Novéna – Prebieha Novéna k Najsv. Srdcu Ježišovmu. Zakončíme ju vo štvrtok, na vigíliu tohto sviatku. Počas nej odovzdávajme Božskému Srdcu naše potreby a vzývajme jeho milosrdenstvo.
  6. Birmovanci – V tomto týždni katechéza nie je.
  7. Slávnosť Najsv. Srdca Ježišovho – je v piatok v tomto týždni. Pre členov Bratstva Božského Srdca je ich výročným sviatkom, preto sa naň pripravujú aj novénou. V tento deň zasväcujeme svoje rodiny Božskému Srdcu a prosíme o ochranu pred úpadkom našich detí a mladých, o pevnejšiu vieru a vzťahy v rodinách a ochranu pred ich rozkladom.
  8. Kňazská vysviacka a Primičná slávnosť – V sobotu náš diakon dp. František Sokyra prijme kňazské svätenie v Katedrálnom chráme v Košiciach o 10 00 hod. Podporme svojho rodáka modlitbami i osobnou účasťou na sobotňajšej slávnosti. Pre tých, čo sa jej nebudú môcť zúčastniť osobne, bude možnosť sledovať priamy prenos cez RTVS. Autobus z farnosti (z každej zastávky) odchádza v sobotu ráno o 7 30 hod. Zapíšte sa v sakristii.
    V nedeľu sa uskutoční Primičná slávnosť – Prvá sv. omša novovysväteného kňaza. Bude ju sláviť tu, v našej farnosti, medzi svojimi rodákmi, kde vyrastal a kde dozrievalo jeho kňazské povolanie. Zhromaždime sa ku farskému kostolu o 8 40 hod., odkiaľ pôjdeme v procesii do domu primicianta, kde bude odobierka z rodičovského domu, pri ktorej rodičia požehnávajú svojho syna – novokňaza na jeho kňazskú cestu. Po požehnaní omšového rúcha a jeho oblečení, sa procesia vráti do kostola, kde o 10 00 hod. začne primičná slávnosť. V  mene primicianta vás všetkých pozývame na túto primičnú sv. omšu, pri ktorej nám udelí svoje novokňazské požehnanie, o ktorom sa hovorí, že sa preň oplatí aj „topánky zodrať“. Je také vzácne. Každý, kto pri tejto sv. omši pristúpi aj k sv. prijímaniu, zároveň s týmto požehnaním získava úplné odpustky.
    V modlitbách a obetách doprevádzajme nášho novokňaza k oltáru a zároveň prosme, aby Pán Ježiš vzbudil nové povolania na svoju žatvu.

Pobožnosť sv. ruženca v kostole a pri Lurdskej jaskyni: ruža č. 7., p. Veronika Krivjanská.

Miriama Chvostaľová

Primície

Daniela Bindzárová, č.d. 76; Anna Blichová, č.d. 514; Eva Bončiková, č.d. 338; Viktória Bončiková, č.d. 304; Tamara Bončiková, č.d. 304.

Upratovanie kostola: piatok,19 00 hod.:

Mária Bončiková, č.d. 531; Iveta Bončiková, č.d. 558; Jana Bončiková, č.d. 603; Jana Bončiková, č.d. 371; Adriana Bončiková, č.d. 304.