"Nezatvrdzujte dnes svoje srdcia, ale počúvajte Pánov hlas."

Mt 6

Liturgický prehľad na 10. týždeň v Období „cez rok“ 2020

na 10. týždeň v Období „cez rok“ 2020

8. VI.

Farský kostol 18.00 hod Sv. omša + Júnová pob.

BP Dávida Piškanina – 30.r.

BP Barbory a Laury

9. VI.

Farský kostol 7.00 hod Sv. omša + Júnová pob.

+ Michal, Alžbeta Šimonovi

+ Ján, Jozef, Alžbeta, č.d. 403

10. VI.

Vigília slávnosti Božieho Tela / Začiatok Novény k Najsv. Srdcu Ježišovmu
Farský kostol 18.00 hod   Vigília – Sv. omša s vešperami

+ Mikuláš Morťanik – 9.výr.

+ Michal, Magdaléna Kohutovi

Novéna

11. VI.

Slávnosť  NAJSVÄTEJŠIEHO  KRISTOVHO  TELA  A  KRVI
  6.00 hod Sv. omša

BP Juraja Fencáka – 21.r.

BP rod. Krivjančinovej, č.d 216

Eucharistická procesia

12. VI.

Farský kostol 18.00 hod Sv. omša + Novéna

BP rod. Kohutovej, č.d. 501

+ Jozef, Anna Krivjančinovi, 216

13. VI.

Sv. Antona Paduánskeho, kňaza a učiteľa Cirkvi; spomienka
Farský kostol  7.00 hod Sv. omša + Novéna

BP Anny Havrilčákovej – 1.r.

+ Pavol Burda – 5.výr.

14. VI.

JEDENÁSTA  NEDEĽA  V  OBDOBÍ  „CEZ  ROK“
 Farský kostol 10.30 hod  Farská sv. omša  za farnosť
  15.00 hod Novéna

1. Popoludňajšia pobožnosť – Popoludní o 15 00 v Hodine Milosrdenstva bude Júnová pobožnosť s Eucharistickým požehnaním. Po večernom ruženci pri jaskyni pokračuje adorácia.
  2. Lurdská jaskyňa – pobožnosť sv. ruženca každý deň o 21 00
  3. Eucharistická adorácia – Denná v Kostole sv. Anny (7 00 – 17 00 vešpery), nočná vo Farskom kostole (21 30 – 7 00 hod.). Dobrovoľníkov na nočnú adoráciu prosíme, aby sa zapisovali do tabuľky (vo farskom kostole). Pán Boh zaplať za vašu obetu.
  4. Sviatosť pokánia – môžete prijať pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov.
  5. Biely týždeň – Prvoprijímajúci deti prežívajú svoj tzv. „Biely týždeň“. Oblečení v sviatočných šatách prichádzajú k sv. prijímaniu. Sprevádzajme ich modlitbou o posilnenie viery a roznietenie lásky k Pánu Ježišovi, aby s ich vekom rástol aj ich vzťah k nemu.
  6. Novéna – Od stredy sa modlíme deviatnik k Najsv. Srdcu Ježišovmu. Pre každého z nás je to možnosť užšieho spojenia s Ježišovým Srdcom, zvlášť pre členov Bratstva Božského Srdca Ježišovho. Odporúčajme mu srdcia našich blízkych a v tých dňoch prosme o ich pretvorenie podľa Ježišovho Srdca.
  7. Sviatok Božieho Tela – v tomto roku oslávime v obmedzenom režime. Eucharistická procesia bude iba na nádvorí farského kostola. O to viac dbajme o účasť na poklone Oltárnej Sviatosti. Oltáriky pripravia: I. Bratstvo B: Srdca, II. Ružencové bratstvo, III. Modlitby matiek, IV. Modlitby otcov. Pri záverečnom požehnaní procesie za obvyklých podmienok (stav milosti posväcujúcej) možno získať úplné odpustky a obetovať ich za seba alebo za duše v očistci.
  8. Birmovanci – V pondelok po sv. omši bude zápis nových birmovancov – terajší žiaci 8.-9. roč. Katechéza birmovancov, ktorí končia prípravu bude v piatok po sv. omši.
  9. Matrika našej farnosti – marec – máj 2020: Do sv. Cirkvi sme krstom prijali: Stella Rajňáková, *18.XI.2019, krst 7.III.2020. Sviatosť manželstva prijali: Marek Galajda a Slávka Burdová, 18.IV.2020.
  10. Milodary: Na kvety – Bohuznáma 140,-€; Bohuznáma 100,-€, Bohuznáma 180,-€ Bohuznáma 30,-€, Bohuznáma 30,-€. Na kostol – Dušan Lelko 50,-€, Jozef Kováč 20,-€, Bohuznáma rodina 50,-€, Štefan Nemčík 1500,-€. Za vaše milodary Pán Boh zaplať.

Pobožnosť sv. ruženca v kostole a pri Lurdskej jaskyni: ruža č. 6., p. Mária Burdová.

Františka Kohutová

B. Piškaninová

Miriama Chvostaľová

Miroslava Vitkovičová, č.d. 492; Miriam Vitkovičová, č.d. 492; Mária Vološinová, č.d. 173; Daniela Vozárová, č.d. 61; Magdaléna Zuščáková, č.d. 292.

Upratovanie kostola:

Mária Antoľáková, č.d. 390; Magdaléna Bednárová, č.d. 139; Kristína Behunová, č.d. 176; Jana Beňová, č.d. 96; Daniela Bindzárová, č.d. 76.