"Tvoje milosrdenstvo, Pane, nech je nad nami"

Liturgický prehľad na Siedmy veľkonočný týždeň 2020

BP Matúša a Viery Makarových

30. V.

Kántry  /  Záver Turíčnej novény

TURÍČNA  VIGÍLIA  ZOSLANIA  DUCHA  SV.

Farský kostol 16.45 hod Vešpery
  18.00 hod Turíčna vigília

+ Ján, Katarína Kováčovi, č.d. 383;

+ Jozef Burda, č.d. 549

Záver Novény
  20.30 hod  Posvätné čítanie

31. V.

TURÍČNA  SLÁVNOSŤ  ZOSLANIA  DUCHA  SVÄTÉHO

Záver veľkonočného obdobia, záver Májových pobožností

8.00 hod Sv. omša

BP Veroniky Kohutovej – 80.r.

BP rod. Burdovej, č.d. 549

10.00 hod  Farská sv. omša za farnosť

1. Popoludňajšia pobožnosť – Popoludní o 14 40 začnú vešpery a v Hodine Milosrdenstva Novéna k Duchu Sv. s Eucharistickým požehnaním. Po večernom ruženci pri jaskyni pokračuje adorácia.
  2. Lurdská jaskyňa – pobožnosť sv. ruženca o 20 30
  3. Eucharistická adorácia – Denná v Kostole sv. Anny (7 00 – 17 00 vešpery), nočná vo Farskom kostole (21 00 – 7 00 hod.). Dobrovoľníkov na nočnú adoráciu prosíme, aby sa zapisovali do tabuľky (vo farskom kostole). Pán Boh zaplať za vašu obetu.
  4. Sviatosť pokánia – môžete prijať pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov.
  5. Májové pobožnosti + Turíčna novéna – Prežívame posledný májový týždeň. S ešte väčšou vrúcnosťou a láskou k Božej Matke prosme o dary Ducha Sv., aby táto novéna upevnila našu vieru a odhodlanosť žiť ju vo svete. Pamätajme v tomto úmysle na našich birmovancov.
  6. Kántry – V stredu, piatok a sobotu sú letné kántrové dni. Počas nich sa sv. Cirkev modlí a postí za nové povolania do kňazských seminárov a reholí. Pridajme sa, veď spása duší prichádza cez duchovné povolania. Modlime sa o nové povolania aj z našej farnosti.
  7. Turíce – V sobotu večer začíname slávenie Turíčnej vigílie. Slávnosť Zoslania Ducha Sv. je tretím najväčším v liturgickom roku. Uvedomujeme si, že bez pomoci Ducha Sv. nezvládame boj o spásu našej duše. V nedeľu počas slávnosti možno získať úplné odpustky za spev sekvencie „Veni Creator – Príď, Duchu Sv., tvorivý“. Podmienkou je účasť na sv. prijímaní. Využime čas k sv. spovedi. Touto slávnosťou sa uzatvára veľkonočné obdobie.
  1. Letný tábor – Pokiaľ sa bude situácia ohľadom koronavírusu aj naďalej vyvíjať pozitívne, chceme zorganizovať letný tábor. Mal by sa konať v stredisku SkiBuče, no v prvom rade by sme potrebovali zistiť záujem. Podrobnejšie informácie by sme vám vzhľadom na situáciu poskytli neskôr. Prosíme teda rodičov, aby v prípade záujmu, v priebehu tohto týždňa, nezáväzne kontaktovali Zuzanu Dzurkovú na t.č: 0915 622 835.
  2. Birmovanci – Katechéza birmovancov bude v piatok po sv. omši.
  3. Ofera – Na budúcu nedeľu je májová zbierka na kostolné potreby. Pán Boh zaplať.

Pobožnosť sv. ruženca pred sv. omšou a pri Lurdskej jaskyni: ruža č. 4., p. Jozefína Burdová

Miriama Chvostaľová

Františka Kohutová

I. Michal Chvostaľ

II. Anna Savková

III. Jozef Piškanin

IV. Erika Gičová

Renáta Šimonová, č.d. 3; Lýdia Škutková, č.d. 497; Katarína Škutková, č.d. 497; Alžbeta Škutková, č.d. 497; Magdaléna Štofiková, č.d. 196.

Jana Šuchtová, č.d. 306; Valéria Tkáčová, č.d. 247; Adriana Tkáčová, č.d. 475; Jana Tomášová, č.d. 615; Jana Tomášová, č.d. 299.