"Príď, Pane, do svojho svätého chrámu."

Liturgický prehľad na Druhý pôstny týždeň

na Druhý pôstny týždeň

6.30 hod Sv. omša + kňaz Ján a + Anna

13. III.

Farský kostol 17.00 hod Krížová cesta + Sv. omša

BP Jozefa Krivjanského – 30.r.

BP Ivany Piškaninovej – 35.r.

Novéna

14. III.

Farský kostol 7.00 hod Sv. omša + Novéna

+ Anna Burdová – 10.výr.

+ Anna Ivanová – 30. deň pohr.

17.00 hod  Vešpery
Lurdská jaskyňa    Pob. k Sedembolestnej

15. III.

TRETIA  PÔSTNA  NEDEĽA
  8.00 hod  Sv. omša

BP Jozefíny Morťanikovej – 65.r.

+ Andrej Šepeľa – 20.výr.

10.00 hod  Farská sv. omša  za farnosť
  14.40 hod  Vešpery + Krížová cesta
    Novéna

1. Popoludňajšia pobožnosť – Dnes popoludní začnú vešpery o 14 40 a po nich bude pobožnosť Krížovej cesty.
  2. Celodenná eucharistická adorácia vo farskom kostole – Denná: Po, Pia. Ostatné dni súkromne, Kostol sv. Anny je otvorený celý deň. Nočná: z piatku na sobotu (6 00 Ranné chvály + euch. požehnanie). Na nočnú adoráciu prosíme, aby sa dobrovoľníci zapísali kvôli istote prítomnosti adorátorov. Za vašu obetavosť Pán Boh zaplať.
  3. Sviatosť pokánia – môžete prijať pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov.
  4. Lurdská jaskyňa – Vždy večer o 19 30 sa modlíme pobožnosť k Sedembolestnej pri Lurdskej jaskyni. Ruža, ktorá sa aktuálne predmodlieva, nech si rozdelí tajomstvá.
  5. Farská katechéza –

MŠ, 1. – 2. roč. ZŠ

3. roč. ZŠ

4. – 5. roč. ZŠ

Katechet. miestnosť III. + sv. omša

Katechet. miestnosť I. + sv. omša

Sv. omša + Katechet. miestnosť I.

6. – 9. roč. ZŠ

1. – 2. roč. SŠ

Sv. omša + Katechet. miestnosť III.

Sv. omša + Katechet. miestnosť I.

1. Kňazské rekolekcie – V utorok máme Kňazské rekolekcie Sninského dekanátu v Kostole Sv. Kríža v Snine. Začínajú modlitbovým Večeradlom o 14 40
  2. Novéna k sv. Jozefovi – Začíname ju v utorok. Sv. Jozefa budeme vzývať ako patróna sv. Cirkvi o jednotu a upevnenie vo viere, ďalej ako patróna manželov a otcov o potrebné milosti pre nich a ako patróna šťastnej smrti. Tento posledný úmysel sa týka každého z nás. Pridajme sa k deviatniku. Predmodlievať sa bude spoločenstvo „Modlitby otcov“. Prosíme aj ostatných mužov a chlapcov, aby sa pripojili k týmto modlitbám. Kto sa niektorí z dní nemôže zúčastniť v kostole, nech novénu neprerušuje, ale nech sa ju pomodlí súkromne.
  3. Relikvie – Pred relikviárom je kľakátko. Kedykoľvek ho môžete využívať pri súkromnej modlitbe na vzývanie pomoci vo svojich potrebách k sv. Rite alebo k niektorému z Libanonských svätcov.
  4. Matrika našej farnosti – január, február 2020:

Do sv. Cirkvi sme krstom prijali: Hana Treščáková, *6.II.2020, krst 23.II.2020. Nech je jej život Bohu na slávu.

Do večnosti sme vyprevadili: Veronika Bončíková, *20.X.1936, +15.I.2020; Pavlína Piškaninová, *27.IX.1937, +5.II.2020; Anna Ivanová, *18.V.1940, +10.II.2020; Michal Michalčo, *15.III.1949, +27.II.2020. Nech odpočívajú v pokoji.

1. Milodary z krstu Hany Treščákovej 50,- €; z pohrebov Veroniky Bončíkovej 50,-€ a Anny Ivanovej 80,-€. Pán Boh zaplať.
  2. Rozpis služieb vo farnosti

Predmodlievanie sv. ruženca: ruža č.2., horliteľka p. Eva Skarbová.

Sobota, 17 20 hod. pri Lurdskej jaskyni:  Filip Kohút, Peter kohút, Tadeáš Dzurko, Terézia Tomášová, Natália Piškaninová.

Prvoprijímajúci

Upratovanie kostola: pondelok, 17 30 hod.: Viera Kurillová, č.d. 573; Klaudia Kušnírová, č.d. 617; Kamila Lelková, č.d. 426; Anna Lelková, č.d. 132; Mária Lelková, č.d. 376.

Upratovanie kostola: sobota, 7 45 hod.: Mária Lelková, č.d. 288; Lucia Lelková, č.d. 426; Mária Lelková, č.d. 370; Veronika Lelková, č.d. 426; Lucia Lelková, č.d. 525.