"Milostivý a milosrdný je Pán, zhovievavý a veľmi láskavý."

Liturgický prehľad na Prvý pôstny týždeň

na Prvý pôstny týždeň

2. III.

BP rod. Burdovej, č.d. 147

za obr. Bohuznámeho

3. III.

BP rod. Dzurkovej, č.d. 408

BP Dominika

4. III.

BP rod. Sklenčárovej, č.d. 308

BP Viktora

5. III.

Prvý štvrtok mesiaca
Farský kostol 8.00 hod Sv. omša za nové kňazské a rehoľné povolania z našej farnosti

6. III.

Prvý piatok mesiaca
Farský kostol 17.00 hod Krížová cesta + Sv. omša

BP Pavla Bončíka – 70.r.

BP Jozefíny Michalkovej –60.r.

Pob. na I. piatok

7. III.

Prvá sobota mesiaca – fatimská
Farský kostol 7.00 hod Fatima

BP Jozefa Divulita – 65.r.

BP Heleny Staškovej – 88.r.

17.00 hod  Vešpery
Lurdská jaskyňa   Pob. k Sedembolestnej

8. III.

DRUHÁ  PÔSTNA  NEDEĽA
  8.00 hod  Sv. omša

+ Štefan Polačko – 10.výr.

+ Michal Michalčo, č.d. 368

10.00 hod  Farská sv. omša  za farnosť
  14.40 hod Vešpery + Krížová cesta

1. Popoludňajšia pobožnosť – Dnes popoludní začnú vešpery o 14 40 , po nich pobožnosť Krížovej cesty a výmena ružencových tajomstiev.
  2. Celodenná eucharistická adorácia vo farskom kostole – Denná: V tomto týždni súkromne, Kostol sv. Anny je otvorený celý deň. Nočná: z piatku na sobotu (6 00 Ranné chvály + euch. požehnanie). Na nočnú adoráciu prosíme, aby sa dobrovoľníci zapísali kvôli istote prítomnosti adorátorov. Za vašu obetavosť Pán Boh zaplať.
  3. Sviatosť pokánia – môžete prijať pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov.
  4. Lurdská jaskyňa – Vždy večer o 19 30 sa modlíme pobožnosť k Sedembolestnej pri Lurdskej jaskyni. Ruža, ktorá sa aktuálne predmodlieva, nech si rozdelí tajomstvá.
  5. V tomto týždni – Na Prvý štvrtok vo svojich modlitbách a obetách pamätajme, aby Pán vzbudil nové kňazské a rehoľné povolania z našej farnosti. Na Prvý piatok prichádzame odprosovať Božské Srdce Ježišovo za naše hriechy a Fatimská sobota nech je pre nás dňom zasvätenia Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie a vyprosovaním obrátenia a i pokoja pre svet.
  6. Ofera – Na budúcu nedeľu je zbierka na rekonštrukciu kostola. Pán Boh zaplať.
  7. Jarné prázdniny – Nezabúdajme na svoju dušu a posväcujme voľný čas modlitbou a účasťou na sv. omši. Rodičov prvoprijímajúcich prosíme, aby zopakovali katechizmus od témy Hlavné prikázanie po Piate Božie prikázanie.
  8. Zastupovanie – Do piatku zastupuje farnosť Sv. Kríža v Snine. V prípade potreby zaopatrovania chorých a pohrebov sa obracajte na tento farský úrad.
  9. Rozpis služieb vo farnosti

Predmodlievanie sv. ruženca: ruža č.1., horliteľka p. Bernardína Piškaninová.

Sobota, 17 20 hod. pri Lurdskej jaskyni:  Kristína Čovanová, Šimona Mažerik, Valentína Kohutová, Kristína Gazdová, Matej Treščák.

Ruža č.3

Ruža č.3

Upratovanie kostola: pondelok, 17 30 hod.: Valéria Krivjančinová, č.d. 342; Mária Krivjančinová, č.d. 20; Štefánia Krivjančinová, č.d. 389; Eva Krivjančinová, č.d. 519; Božena Krivjančinová, č.d. 519.

Upratovanie kostola: sobota, 8 15 hod.: Veronika Krivjanská, č.d. 561; Iveta Krivjanská, č.d. 556; Anastázia Krivjanská, č.d. 561; Miriama Kuchtaninová, č.d. 308; Anna Kuncová, č.d. 110.