"Milostivý a milosrdný je Pán, zhovievavý a veľmi láskavý."

Liturgický prehľad na 3. týždeň v Období „cez rok“

na 3. týždeň v Období „cez rok“

27. I.

Sv. Anna 17.00 hod Svätenie hromničných sviec + procesia
Farský kostol   Sv. omša

BP čl. Ružencového bratstva

BP manž. Teličkových – 45.r. sob.

Fatima

2. II.

Slávnosť  OBETOVANIA  PÁNA – Hromnice  /  Prvá nedeľa mesiaca
Farský kostol 7.30 hod Hodinky k Panne Márii
  8.00 hod Sv. omša

+ Jozef Gnip, č.d. 407

+ Andrej Čus – 1.výr.

10.00 hod  Farská sv. omša  za farnosť
    Hodina Milosrdenstva

1. Popoludňajšia pobožnosť – Dnes popoludní spoločná modlitba ruženca začne o 14 15 hod. a po nej Hodina milosrdenstva s euch. požehnaním.
  2. Celodenná eucharistická adorácia vo farskom kostole – Celodenná: Po, Str, Štv, Pia od 7 00 – 16 00 hod. (vešpery + euch. požehnanie). Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Ostatné dni súkromne, Kostol sv. Anny je otvorený celý deň. Celonočná: z piatku na sobotu (6 00 hod. Ranné chvály + euch. požehnanie). Na nočnú adoráciu prosíme, aby sa dobrovoľníci zapísali kvôli istote prítomnosti adorátorov. Za vašu obetavosť Pán Boh zaplať.
  3. Sviatosť pokánia – v tomto týždni využime možnosť pristúpiť k sviatosti pokánia, aby sme na Fatimskú sobotu mohli získať plnomocné odpustky a pri svätoblažejskom požehnaní hrdla dosiahli viac milostí pre telo i dušu.
  4. Farská katechéza –

MŠ, 1. – 2. roč. ZŠ

3. roč. ZŠ

4. – 5. roč. ZŠ

Katechet. miestnosť III. + vešpery

Katechet. miestnosť I. + vešpery

Vešpery + Katechet. miestnosť I.

6. – 9. roč. ZŠ

1. – 2. roč. SŠ

Vešpery + Katechet. miestnosť III.

Vešpery + Katechet. miestnosť I.

1. Výročie biskupskej vysviacky – Vo štvrtok si o. arcibiskup Msgr. Bernard Bober pripomína výročný deň svojej vysviacky na biskupa (1993). Sprevádzajme tento deň svojimi modlitbami za požehnanie jeho služby v našej Košickej arcidiecéze.
  2. Prvoprijímajúci – Stretnutie rodičov žiakov 3. roč. bude v pondelok po večernej sv. omši v katechetickej miestnosti.
  3. Sviatok Obetovania Pána – nazývaný tradične „Očisťovanie Panny Márie“ a „Hromnice“ slávime v nedeľu. Je to 40 – ty deň od sviatku Božieho narodenia, kedy Božia Matka niesla Pána Ježiša do Jeruzalemského chrámu, aby ho tam obetovala. Na vigíliu – v sobotu večer posviacame hromničné sviece, lebo Boží Syn bol prorokom Simeonom nazvaný „Svetlom na osvietenie pohanov“. Hromničná svieca je svätenina (teda prináša B. požehnanie) a má patričné miesto pri osobných i spoločných modlitbách v rodine, spoločnom nedeľnom obede, pri búrlivom počasí a vkladáme ju aj do rúk umierajúceho. Má horieť v našej domácnosti každý deň. Hromničky posvätíme v úvode sv. omše o 17 00 a v procesii, ktorá naznačuje Pannu Máriu a sv. Jozefa nesúcich Božie Dieťa do Jeruzalemského chrámu. Preto sa sviece majú prinášať do kostola v procesii. Pred sv. omšou sa všetci zídeme v Kostole sv. Anny a po obrade posvätenia prejdeme v procesii do farského kostola. Farský kostol nech je pred sv. omšou prázdny (prosíme aj mužov z chóru), lebo sv. omša začína v Kostole sv. Anny práve obradom posvätenia hromničiek. Procesia nech nie je o tom, kto bude skôr v kostole – vytvorme dôstojný sprievod: kríž, miništranti, deti a mladí so sviecami, kňaz a napokon všetci veriaci spoločným spevom vstúpime do kostola, kde pokračuje sv. omša. Po sv. omši bude fatimská pobožnosť, pripravuje ruža č. 2.
    Pokyny ohľadom hromničných sviec: Na posvätenie prinášame iba nové sviece a nie také, ktoré už raz boli posvätené. Ak máte ešte staré hromničky, možno ich použiť pri osobných modlitbách počas roka doma alebo ich zapáliť na hroboch zosnulých príbuzných, čo sa veľmi odporúča. Zadovážme si dostatok nových sviec (aj pre deti a mladých do procesie), aby sme sa pri nich mohli modliť počas celého roka a takisto pamätajme, že treba dať posvätiť sviecu aj na hrob príbuzných. Nezabudnime ani na kryt proti vetru a pokvapkaniu od vosku. Zvlášť prosíme prvoprijímajúcich, ale aj ostatné deti a mladých, aby sa zapojili do sprievodu s hromničkami.
  1. V tomto týždni – V predvečer sviatku Obetovania Pána vás pozývame na fatimskú pobožnosť. Obnovíme si zasvätenie nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie, ktorá nás z Fatimy volá k sebe, aby sme pod jej ochranu zverili svoje životy, rodiny, farnosti. Prichádzajme aj s deťmi a odovzdávajme ich každú prvú sobotu do jej materinského Srdca. V nedeľu popoludní bude výmena ružencových tajomstiev.
  2. Ohlášky – Sviatosť manželstva chcú prijať: Dávid Piškanin, rím. kat., syn rodičov Štefana a Renáty rod. Repkovej, býv. v Dlhom n/Cir. a Zuzana Krupová, rím. kat., dcéra rodičov Petra a Evy rod. Lipčákovej, býv. v Snine. Sobáš:1.II.2020 v SV – Sv. Kríža o 14 00 hod. Ohlasujú sa po III. krát. Kto by vedel o nejakej prekážke, pre ktorú by menovaní nemohli prijať sviatosť manželstva, nech to oznámi na farskom úrade. Pamätajte na nich vo svojich modlitbách.
  1. Ofera – Na budúcu nedeľu je zbierka na rekonštrukciu kostola. Za vaše milodary Pán Boh zaplať.
  2. Púť – Záujemci o púť do Talianska nech sa prihlásia do budúcej nedele v sakristii.
  3. Rozpis služieb vo farnosti

Predmodlievanie sv. ruženca: ruža č.5., horliteľka p. Martina Čovanová.

Sobota, 17 00 hod.: Filip Kohut, Peter Kohut, Tadeáš Dzurko, Terézia Tomášová, Natália Piškaninová.

Nedeľa, 14 15 hod.: Viktória Harakaľová, Ema Treščáková, Eliška Tulenková, Miriam Kohutová, Jana Tomášová.

Františka Kohutová

Ruža č. 2

Ruža č. 2

Upratovanie kostola: pondelok, 17 30 hod.: Soňa Harakaľová, č.d. 609; Lucia Harviliková, č.d. 632; Alena Hašuľová, č.d. 384; Alena Hašuľová, č.d. 106; Zdenka Havrilčáková, č.d. 47.

Upratovanie kostola: sobota, 7 30 hod.: Mária Holpová, č.d. 357; Anna Holpová, č.d. 57; Mária Holpová, č.d. 485; Beáta Hoľková, č.d. 31; Mária Horňáková, č.d. 555.