"Milostivý a milosrdný je Pán, zhovievavý a veľmi láskavý."

Liturgický prehľad na Tretí adventný týždeň 2019

21. XII.

Farský kostol 6.00 hod Novéna + Roráty

+ Pavol Piškanin, č.d. 331;

+ Štefan Poľačko – 7.výr.

22. XII.

ŠTVRTÁ  ADVENTNÁ  NEDEĽA

8.00 hod  Sv. omša

+ Andrej, Anna Božidarovi, č.d. 513;

+ Milan Savka

14.30 hod Novéna

1. Popoludňajšia pobožnosť – Dnes začne Vianočná novéna k Sv. Rodine o 14 30 a po nej Vešpery zakončené Hodinou milosrdenstva s euch. požehnaním.
  2. Stretnutia horliteľov – Dnes popoludní o 14 00 bude na fare stretnutie horliteľov Ružencového bratstva.
  3. Eucharistická adorácia vo farskom kostole – Celodenná: Po, Ut do 17 00 , Štv, Pia do 15 00 hod. Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Ostatné dni súkromne, Kostol sv. Anny je otvorený celý deň. Celonočná: z piatku na sobotu. Na nočnú adoráciu prosíme, aby sa dobrovoľníci zapísali kvôli istote prítomnosti adorátorov. Za vašu obetavosť Pán Boh zaplať.
  4. Sviatosť pokánia – môžete prijať pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov. Vianočná sv. poveď v piatok. Komu nevyhovuje tento čas, iný čas spovedania v dekanáte je vyvesený na farskej nástenke. Ak by niekto potreboval sv. spoveď aj tesne pred sviatkami, nech sa prihlási v sakristii.
  5. Farská katechéza –

MŠ, 1. – 2. roč. ZŠ

3. roč. ZŠ

4. – 5. roč. ZŠ

Katechet. miestnosť III. + vešpery

Katechet. miestnosť I. + vešpery

Vešpery + Katechet. miestnosť I.

6. – 9. roč. ZŠ

1. – 2. roč. SŠ

Vešpery + Katechet. miestnosť III.

Vešpery + Katechet. miestnosť I.

1. Koledovanie, Jasličková pobožnosť – Prosíme rodičov, aby pomohli deťom naučiť sa texty naspamäť.
  2. Vianočná novéna – Od dnešného popoludnia až do Štedrého dňa sa modlievame Novénu k sv. Rodine. Pozývame na ňu všetkých z našich rodín. Nech približujúce sa sviatočné dni nás zblížia aj na tejto pobožnosti.
  3. Príprava k Vianociam – k dôstojnej oslave Vianoc patrí aj náležitá príprava. Venujme dostatok času nielen príbytkom a zovňajšku, ale hlavne svojej duši. Dajme dôraz na modlitbu, hlavne na tú spoločnú pri adventnom venci, na dobrú vianočnú sv. spoveď s pevným predsavzatím polepšiť sa a k udržiavaniu príjemnej rodinnej atmosféry. Nechajme vianočnú výzdobu – stromček, svetlá a pod. až na čas, kedy to má svoje miesto – na Vianočnú vigíliu 24.XII. Dovtedy sa posnažme dobre prežiť zvyšné adventné dni našej prípravy k sviatkom.
  4. Vianočná sv. spoveď – v piatok popoludní bude v našej farnosti vianočná sv. spoveď. Prosíme vás o zodpovednú prípravu: dôkladné spytovanie svedomia, úprimné vyznanie hriechov, praktické predsavzatie, ktoré povedie k polepšeniu života a hlavne k pravidelnému pristupovaniu k sviatostiam. Nezabudnime napraviť staré krivdy – odprosiť a zmieriť sa s protivníkmi, napraviť pokazené vzťahy, zvlášť rodinné, nahradiť vzniknuté škody a vzdať sa návykových hriechov. Sviatosť pokánia je pre nás liekom, ak zodpovedne pristupujeme nielen k vyznaniu hriechov, ale podľa pokynov spovedníka zariadime svoj život. Nech je pre nás všetkých požehnaním.
  5. Upratovanie – prosíme dobrovoľníkov o pomoc pri upratovaní Kostola sv. Anny v utorok o 9 00 a farský kostol v stredu o 9 00 hod. Pán Boh zaplať.
  6. Ofera na budúcu nedeľu je decembrová zbierka na kostolné potreby a na vianočnú výzdobu kostola. Za vašu štedrosť Pán Boh zaplať.

Predmodlievanie sv. ruženca: ruža č.8., horliteľka p. Marta Burdová.

Sobota, 17 20 hod.: Tadeáš Dzurko, Terézia Tomášová, Natália Piškaninová, Viktória Harakaľová, Ema Treščáková.

Františka Kohutová

Upratovanie kostola: pondelok, 17 15 hod.: Martina Čusová, č.d. 481; Katarína Čusová, č.d. 104; Ráchel Čusová, č.d. 481; Jana Demčáková, č.d. 611; Margita Demjanová, č.d. 507.

utorok – Kostol sv. Anny a streda – farský kostol 9 00 hod.: prosíme dobrovoľníkov

Upratovanie kostola: sobota, 6 45 hod.: Annamária Demjanová, č.d. 507; Adela Demská, č.d. 366; Albína Divulitová, č.d. 517; Mária Divulitová, č.d. 517; Bibiána Drábová, č.d. 221.