"Milostivý a milosrdný je Pán, zhovievavý a veľmi láskavý."

Liturgický prehľad na Druhý adventný týždeň 2019

na Druhý adventný týždeň 2019

9. XII.

Slávnosť NEPOŠKVRNENÉHO  POČATIA  Bl.  PANNY  MÁRIE – prikázaný sviatok
Farský kostol 5.30 hod Hodinky k Panne Márii
  6.00 hod  Sv. omša + rod. Burdovej a Petríkovej, č.d. 460; + rod. Piškaninovej, č.d. 85
  14.40 hod  Posvätné čítanie
  15.45 hod  Vešpery
  17.00 hod Sv. omša  BP Františka Hrina – 70.r.

10. XII.

Farský kostol 5.45 hod Roráty BP Viktórie Burdovej – 87.r.; + Andrej Polačko, č.d. 391

11. XII.

Kántry
Farský kostol 5.45 hod Roráty + Michal Mesaroš – 2.výr.; + Milan Harakaľ, č.d. 78

12. XII.

Prebl. Panny Márie Guadalupskej; spomienka
Farský kostol 5.45 hod Roráty BP Eriky Burikovej – 45.r.; + Michal Harakaľ, č.d. 78

13. XII.

Kántry
Farský kostol 5.45 hod Roráty BP rod. Piškaninovej a Tutkovej; BP rod Polačkovej a Petrovej, č.d. 391
  17.00 hod  Vešpery

14. XII.

Farský kostol 6.00 hod Roráty + Jozef Harvan; + Ján Lelko, č.d.461

15. XII.

TRETIA  ADVENTNÁ  NEDEĽA – Nedeľa Gaudete

Začiatok Vianočnej novény k Sv. Rodine

8.00 hod  Sv. omša  BP Félixa Burdu – 70.r.
  10.00 hod  Farská sv. omša za farnosť
  14.15 hod Novéna

1. Popoludňajšia pobožnosť – Dnes popoludní spoločná modlitba ruženca začne o 14 15 hod. a po nej Vešpery zakončené Hodinou milosrdenstva s euch. požehnaním.
  2. Eucharistická adorácia vo farskom kostole – Celodenná: Po, Ut, Štv, Pia od 7 00 do 17 00 (vešpery + euch. požehnanie). Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Ostatné dni súkromne, Kostol sv. Anny je otvorený celý deň. Celonočná: z piatku na sobotu. Na nočnú adoráciu prosíme, aby sa dobrovoľníci zapísali kvôli istote prítomnosti adorátorov. Za vašu obetavosť Pán Boh zaplať.
  3. Sviatosť pokánia – môžete prijať pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov.
  4. Farská katechéza –

MŠ, 1. – 2. roč. ZŠ

3. roč. ZŠ

4. – 5. roč. ZŠ

Katechet. miestnosť III. + vešpery

Katechet. miestnosť I. + vešpery

Vešpery + Katechet. miestnosť I.

6. – 9. roč. ZŠ

1. – 2. roč. SŠ

Vešpery + Katechet. miestnosť III.

Vešpery + Katechet. miestnosť I.

1. Koledovanie – deti a mládež, ktorí majú záujem pomôcť pri vianočnom koledovaní alebo Jasličkovej pobožnosti sa stretnú dnes po popoludňajšej pobožnosti v katechetickej miestnosti. Je to jedna z našich adventných obiet v príprave na Vianoce.
  2. Slávnosť Nepoškvrneného počatia bl. Panny Márie – Kvôli Druhej adventnej nedeli sa presúva na zajtra. Je to prikázaný sviatok, ktorý nás zaväzuje účasťou na sv. omši zdržiavaním sa telesných prác a nákupov. V tento sviatok slávime jednu z najkrajších mariánskych dogiem našej katolíckej viery, že Panna Mária bola už pri svojom počatí v živote sv. Anny uchránená od dedičného hriechu, aby si z nej mohol vziať telo Vykupiteľ. Oslávme tento sviatok rozjímaním nad tajomstvami sv. ruženca a v poklone jej Božskému Synovi v Eucharistii.
  3. Advent – v duchu pokánia pestujme v našich rodinách adventnú atmosféru prípravy na Vianoce: ranné roráty, spoločná modlitba pri adventnom venci a každodenné čítanie Sv. Písma.
  4. Zimné kántrové dni – v tomto týždni ich prežívame v stredu, piatok a sobotu v duchu pôstu, sv. prijímania a modlitieb za posvätenie našich rodín v tomto posv. čase Adventu.
  5. Vianočná novéna – sa začína v nedeľu popoludní.
  6. Vianočný strom – Hľadáme vianočný strom do kostola a pred kostol v náležitej veľkosti. Ak by ste o nejakom vedeli, informujte farskú radu.
  7. Milodary za službu kostolníka a kantora – Počas týždňa ich môžete prinášať do sakristie (10,- €/rodina). Príspevkom sa odvďačme za ich službu, ktorú konajú pre farnosť. Milodary sú rozdelené za službu kostolníka, kantora, pranie a žehlenie kostolnej bielizne.

Predmodlievanie sv. ruženca: ruža č.7., horliteľka p. Veronika Krivjanská.

Sobota, 17 20 hod.: Valentína Kohutová, Kristína Gazdová, Matej Treščák, Filip Kohút, Peter Kohút.

Nedeľa, 14 15 hod.: Tadeáš Dzurko, Terézia Tomášová, Natália Piškaninová, Viktória Harakaľová, Ema Treščáková.

Františka Kohutová

Upratovanie kostola: utorok, 17 15 hod.: Viera Chvostaľová, č.d. 526; Magdaléna Chvostaľová, č.d. 45; Jana Chvostaľová, č.d. 586; Jana Chvostaľová, č.d. 526; Monika Chvostaľová, č.d. 10.

Upratovanie kostola: sobota, 6 45 hod.: Andrea Cilipová, č.d. 625; Iveta Cipková, č.d. 422; Valéria Čopiková, č.d. 276; Martina Čovanová, č.d. 455; Kristína Čovanová, č.d. 455.