"Milostivý a milosrdný je Pán, zhovievavý a dobrotivý nesmierne."

Liturgický prehľad na Prvý adventný týždeň 2019

na Prvý adventný týždeň 2019

2. XII.

Farský kostol 5.45 hod Roráty + Jozef Junák, č.d. 343

3. XII.

Farský kostol 5.45 hod Roráty zdr. rod. Junákovej a Michalkovej

4. XII.

Farský kostol 5.45 hod Roráty + Mária Ondušová – 5.výr.

5. XII.

Prvý štvrtok mesiaca
Farský kostol 5.45 hod Roráty  BP Jany Roškovej – 50.r.
  17.00 hod  Vešpery + pob. za kňazov
  23.00 hod Sv. hodina Getsemani

6. XII.

Prvý piatok mesiaca
Farský kostol 5.45 hod Roráty + Mikuláš Hajdu
  17.00 hod Sv. omša + pobožnosť na I. piatok  BP čl. Bratstva B. Srdca

7. XII.

Prvá sobota mesiaca – fatimská
Farský kostol 6.00 hod Roráty + Fatima

BP čl. Ružencového bratstva

BP Michala Kohuta – 25.r.

8. XII.

DRUHÁ  ADVENTNÁ  NEDEĽA
  8.00 hod Sv. omša  BP Mariany Džuganovej – 70.r.
  10.00 hod  Farská sv. omša  za farnosť
  14.40 hod  Vešpery
    Hodina Milosrdenstva

1. Popoludňajšia pobožnosť – Dnes je Prvá nedeľa mesiaca. Po farskej sv. omši bude vystavenie Najsv. Sviatosti. Spoločná modlitba ruženca začne o 14 15 hod. a po nej Vešpery zakončené Hodinou milosrdenstva s euch. požehnaním. Pobožnosťou zakončíme naše Farské adventné rekolekcie, pri ktorej nám páter udelí záverečné požehnanie spojené s úplnými odpustkami.
  2. Eucharistická adorácia vo farskom kostole – Celodenná: Po, Ut, Štv, Pia od 7 00 do 17 00 (vešpery + euch. požehnanie). Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Ostatné dni súkromne, Kostol sv. Anny je otvorený celý deň. Celonočná: vo štvrtok – Sv. hodina Getsemani a z piatku na sobotu. Na nočnú adoráciu prosíme, aby sa dobrovoľníci zapísali kvôli istote prítomnosti adorátorov. Za vašu obetavosť Pán Boh zaplať.
  3. Sviatosť pokánia – môžete prijať pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov.
  4. Farská katechéza –

MŠ, 1. – 2. roč. ZŠ

3. roč. ZŠ

4. – 5. roč. ZŠ

Katechet. miestnosť III. + vešpery

Katechet. miestnosť I. + vešpery

Vešpery + Katechet. miestnosť I.

6. – 9. roč. ZŠ

1. – 2. roč. SŠ

Sv. omša + Katechet. miestnosť III.

Sv. omša + Katechet. miestnosť I.

1. Advent – Začali sme nový cirkevný rok a liturgické obdobie. Tento posv. čas nás pozýva k prehĺbeniu svojej viery, duchovného života a našich rodinných vzťahov. Počas roka sa medzi nami všeličo udialo. Je tu čas vzájomnej modlitby, stíšenia, stretávania sa na Rorátoch a rodinnej modlitby pri adventných vencoch. Všetkých vás pozývame k odvahe i k sebazapieraniu – ráno si privstať kvôli Rorátom a večer si odoprieť televíziu, internet kvôli rodine, ktorá sa stretne pri spoločnej modlitbe. Ukážme, ako nám záleží na vzťahu k Pánu Bohu a na vzťahu k rodine.
    Rorátom predchádzajú Hodinky k P. Márii, po sv. omši je celodenná adorácia a večer sv. ruženec s vešperami.
    Deti pozývame každé ráno s lampášmi – Rorátkami k bočnému oltáru, aby roznášali svetlo medzi veriacich a po Rorátoch ich pozývame do katechetickej miestnosti na fare. Po raňajkách sa spoločne presunú do školy.
  1. Koledovanie – deti a mládež, ktorí majú záujem pomôcť pri vianočnom koledovaní alebo Jasličkovej pobožnosti sa stretnú dnes po popoludňajšej pobožnosti v katechetickej miestnosti. Je to jedna z našich adventných obiet v príprave na Vianoce.
  2. V tomto týždni – na Prvý štvrtok sa modlime za posilnenie v kňazskej službe pre našich duchovných otcov, za nové kňazské, rehoľné a misijné povolania. Prvý piatok vynahradzujme a odprosujme Božské Srdce za hriechy, ktorými ho ľudia urážajú a nevšímajú si ho. Fatimskú sobotu obetujeme Panne Márii so zadosťučinením za urážky voči jej nepoškvrnenému Srdcu. Na túto pobožnosť pozývame zvlášť členov detskej a mládežníckej ruže – č. 11 a 12, aby zaujali miesta v prvých laviciach.
  3. Rok Božieho slova – Slovenskí biskupi vyhlásili nový cirkevný rok za Rok Božieho slova. Povzbudzujú nás, aby sme objavili jeho krásu a veľkú pomoc v duchovnom živote – kto ho číta, rozjíma, ten nezblúdi, lebo pozná Božiu vôľu a môže porovnať s ním svoj život, či kráča do Božieho kráľovstva alebo do zatratenia. Venujme viac pozornosti v tomto roku dennému čítanie Sv. Písma. Ako pomôcku vám ponúkame knižku Evanjelium na každý deň, v ktorej nájdete každodenné evanjelium zo sv. omše a rozjímanie k nemu. Samozrejme, môžete si vybrať ktorúkoľvek knihu Sv. Písma a čítať ju na pokračovanie. Dôležité je uvažovať nad Božím slovom a podľa príkladu Panny Márie – „počúvať a uskutočňovať ho.“
  4. Ofera – Na budúcu nedeľu je decembrová ofera na rekonštrukciu kostola. Pán Boh zaplať za vašu štedrosť.
  5. Milodary za službu kostolníka a kantora – Počas týždňa ich môžete prinášať do sakristie (10,- €/rodina). Príspevkom sa odvďačme za ich službu, ktorú konajú pre farnosť. Milodary sú rozdelené za službu kostolníka, kantora, pranie a žehlenie kostolnej bielizne.

Predmodlievanie sv. ruženca: ruža č.6., horliteľka p. Mária Burdová.

Sobota, 17 20 hod.: Zuzana Chvostaľová, Gabriel Piškanin, Rafael Piškanin, Timotej Gič, Kristína Piškaninová.

Nedeľa, 14 15 hod.: Michal Kohut, Karolína Tkáčová, Anastázia Krivjanská, Kristína Čovanová, Šimon Mažerik.

Františka Kohutová

Upratovanie kostola: pondelok, 17 15 hod.: Ľubica Burdová, č.d. 174; Slávka Burdová, č.d. 3; Jana Burdová, č.d. 296; Zuzana Burdová, č.d. 427; Alexandra Burdová, č.d. 242.

Upratovanie kostola: sobota, 7 30 hod.: Slávka Burdová ml., č.d. 3; Adriána Burdová, č.d. 174; Mária Buričinová, č.d. 534; Jana Buriková, č.d. 458; Erika Buriková, č.d. 598.