"Dobroreč, duša moja, Pánovi"

Liturgický prehľad na 34. týždeň v Období „cez rok“ 2019

na 34. týždeň v Období „cez rok“ 2019

25. XI.

Sv. Kataríny Alexandrijskej, panny a mučenice; spomienka
Farský kostol 7.00 hod Sv. omša + Ján Kováč – 30. deň pohrebu

26. XI.

Farský kostol 17.00 hod Sv. omša BP Márie Petrikovej – 70.r.

27. XI.

Farský kostol 16.30 hod Sv. omša + Jozef Junák – 4.výr.

28. XI.

Začiatok Adventných rekolekcií farnosti
Farský kostol 17.00 hod Otvorenie farských rekolekcií

BP rod. Barilovej

BP rod. Lelkovej, č.d. 246

BP Heleny, č.d. 221

20.30 hod  Sv. ruženec s Euch. pož.

29. XI.

Deň pôstu za farnosť
Farský kostol 9.00-11.00 Sv. spoveď
  15.30 hod  Sv. spoveď
  16.30 hod  Krížová cesta
  17.00 hod  Sv. omša

+ Jozef Gnip – 30. deň pohrebu

+ Jozef Močkovský

+ Ján, Mária Kováčovi, č.d. 524

20.30 hod Sv. ruženec s Euch. pož.

30. XI.

ADVENTNÁ  VIGÍLIA  –  začiatok nového cirkevného roka

Požehnanie adventných vencov

Farský kostol 9.00-11.00 Sv. spoveď
  15.30 hod  Sv. spoveď
  17.00 hod  Sv. omša s vešperami a pož. adventných vencov

+ Michal, Mária Piškaninovi, č.d. 524

+ Michal Piškanin, č.d. 488

+ Michal, Rozália, Michal, č.d. 564

Posvätné čítanie
  20.30 hod Sv. spoveď

1. XII.

PRVÁ  ADVENTNÁ  NEDEĽA  /  Prvá nedeľa mesiaca
Farský kostol  6.45 hod Ranné chvály
  8.00 hod Sv. omša

BP rod. Hančarikovej, č.d. 470

+ Michal, Mária Lelkovi, č.d. 488

10.00 hod Farská sv. omša  za farnosť
  14.40 hod Vešpery + Te Deum

1. Popoludňajšia pobožnosť – Spoločná modlitba ruženca začne o 14 15 hod. a po nej Hodina milosrdenstva.
  2. Nedeľa Krista Kráľa – Končíme cirkevný rok. Pri dnešnej slávnosti možno získať úplné odpustky. Každý, kto bol na sv. prijímaní ich môže získať, ak si dnes vzbudí ľútosť nad hriechmi a náklonnosťami k zlému, úmysel získať odpustky pre seba alebo zosnulých a pomodlí sa modlitbu zasvätenia Kristovi Kráľovi „Ježišu, Vykupiteľ ľudského pokolenia“ (v JKS po Litániách k Najsv. Srdcu Ježišovmu). Nezabudnime na modlitbu na úmysel Sv. Otca.
  3. Eucharistická adorácia vo farskom kostole – Celodenná: Štv, Pia, So od 7 00 do 16 00 (vešpery + euch. požehnanie). Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Ostatné dni súkromne, Kostol sv. Anny je otvorený celý deň. Celonočná: zo soboty na nedeľu. Na nočnú adoráciu prosíme, aby sa dobrovoľníci zapísali kvôli istote prítomnosti adorátorov. Za vašu obetavosť Pán Boh zaplať.
  4. Sviatosť pokánia – môžete prijať pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov.
  5. Farská katechéza –

MŠ, 1. – 2. roč. ZŠ

3. roč. ZŠ

4. – 5. roč. ZŠ

Katechet. miestnosť III. + sv. omša

Katechet. miestnosť I. + sv. omša

Sv. omša + Katechet. miestnosť I.

6. – 9. roč. ZŠ

1. – 2. roč. SŠ

Sv. omša + Katechet. miestnosť III.

Sv. omša + Katechet. miestnosť I.

1. Film – Dnes na STV 2 o 21 45 bude vysielaný fil „Narodení pre nebo“ o Troch sv. košických mučeníkoch. Nie je to len historický prierez o ich živote, ale ponúka aj myšlienky na zamyslenie pre náš život.
  2. Adventné rekolekcie – Od 28.XI. – 1.XII. bude v našej farnosti duchovná obnova pred Adventným obdobím. Program je uvedený vyššie. Ich zmyslom je nám pomôcť priblížiť sa k Pánu Bohu cez počúvanie Božieho slova, usporiadanie si života v sv. spovedi a upevnenie vzťahu s Pánom Ježišom cez sv. prijímanie a euch. adoráciu. Na ten úmysel si zvoľme podľa svojich možnosti v piatok skutok pokánia a pôstu za našu farnosť. Počas duchovnej obnovy odporúčame vykonať si ročnú generálnu sv. spoveď. Môžete použiť predlohu na stolíkoch pri dverách kostola. Spovedanie bude zároveň pred Prvým piatkom. V sobotu večer prosíme, aby si každá rodina priniesla adventný veniec zo živých vetvičiek spolu so sviecami na požehnanie. Bude nás sprevádzať v rodinách po celý Advent až k vianočným sviatkom. V nedeľu pri popoludňajšej pobožnosti nám páter rekolekcionista udelí záverečné požehnanie s odpustkami. Sprevádzajme ho svojimi modlitbami, aby sa cez neho ozval Boží hlas v našom svedomí. Prosme za prebudenie viery pre vlažných a ľahostajných bratov a sestry. Všetkých srdečne pozývame, rodičia privádzajte na tieto duchovné cvičenia aj svoje deti, aby sa posväcovali. Rekolekciami vstupujeme do nového cirkevného roka i liturgického obdobia Adventu.
  3. Adventné vence – Vo štvrtok, 28.XI. budú žiaci ZŠ od 15 00 predávať adventné vence. Predaj sa uskutoční v priestoroch školy.
  4. Ofera – Na Prvú adventnú nedeľu je zbierka na katolícku charitu. Je to náš skutok milosrdenstva voči chudobnejším rodinám a deťom bez domova, ktorým chceme pomôcť prežiť dôstojnejšie Vianoce. Katolícka tlač pri vchode do kostola, ktorú si zakupujete, je počas celého roka finančnou podporou našich misionárov v zahraničí, za čo sú veľmi vďační.

Predmodlievanie sv. ruženca: ruža č.5., horliteľka p. Martina Čovanová.

Sobota, 16 15 hod.: Viktória Harakaľová, Ema Treščáková, Eliška Tulenková, Miriam Kohutová, Jana Tomášová

Nedeľa, 14 15 hod.: Júlia Krivjanská, Šimon Tkáč, Tomáš Tkáč, Jana Piškaninová, Patrícia Piškaninová.

Prvoprijímajúci

Františka Kohutová

Upratovanie kostola: pondelok, 16 30 hod.: Anna Brudňáková, č.d. 207; Ladislava Brudňáková, č.d. 207; Františka Bruteničová, č.d. 145; Marta Burdová, č.d. 498; Marta Burdová, č.d. 285.

Upratovanie kostola: sobota, 7 30 hod.: Mária Burdová, č.d. 549; Valéria Burdová, č.d. 536; Anna Burdová, č.d. 427; Ľubica Burdová, č.d. 491; Mária Burdová, č.d. 242.