"Požehnaný človek, čo dúfa v Pána, Pán bude jeho oporou."

Jer 17, 5-10

Liturgický prehľad na 32. týždeň v Období „cez rok“ 2019

na 32. týždeň v Období „cez rok“ 2019

11. XI.

Sv. Martina z Tours, biskupa, spomienka
Farský kostol 7.00 hod Sv. omša

+ Ján Piškanin – 10.výr.

+ rodičov Kohutových, Michala, Jána, č.d. 381

12. XI.

Sv. Jozafáta, biskupa a mučeníka; spomienka
Farský kostol 7.00 hod Sv. omša + Pavlína Dzurková, č.d. 365

13. XI.

Farský kostol 16.30 hod Sv. omša BP Andreja Pavlovčina – 80.r.

14. XI.

Farský kostol 16.30 hod Sv. omša

BP Milana Kandu – 70.r.

BP Petra Čusa – 50.r.

15. XI.

Farský kostol 17.00 hod Sv. omša BP Jozefa Lelka – 70.r.

16. XI.

Bl. Panny Márie v sobotu; spomienka
Farský kostol 7.00 hod Sv. omša BP Zuzany Repkovej – 18.r.
  17.00 hod Sv. ruženec

17. XI.

TRIDSIATA  TRETIA  NEDEĽA  V  OBDOBÍ  „CEZ  ROK“
Farský kostol 8.00 hod Sv. omša BP rod. Bednárovej
  10.00 hod  Farská sv. omša  za farnosť
  15.00 hod Hodina milosrdenstva

1. Popoludňajšia pobožnosť – Spoločná modlitba ruženca začne o 14 15 hod. a euch. požehnanie v Hodine milosrdenstva.
  2. Eucharistická adorácia vo farskom kostole – Celodenná: V tomto týždni súkromne, Kostol sv. Anny je otvorený celý deň. Celonočná: z piatku na sobotu do 6 00 (Ranné chvály + euch. požehnanie). Na nočnú adoráciu prosíme, aby sa dobrovoľníci zapísali kvôli istote prítomnosti adorátorov. Za vašu obetavosť Pán Boh zaplať.
  3. Sviatosť pokánia – môžete prijať pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov.
  4. Farská katechéza –

MŠ, 1. – 2. roč. ZŠ

3. roč. ZŠ

4. – 5. roč. ZŠ

Katechet. miestnosť III. + sv. omša

Katechet. miestnosť I. + sv. omša

Sv. omša + Katechet. miestnosť I.

6. – 9. roč. ZŠ

1. – 2. roč. SŠ

Katechet. miestnosť I, II + sv. omša

Katechet. miestnosť III. + sv. omša

1. November – Celý mesiac je venovaný modlitbám za duše v očistci, pre ktoré možno aj po Oktáve získavať čiastočné odpustky. Ako skutok zbožnosti môžeme za nich obetovať modlitbu na cintoríne alebo sv. omšu. Nezabúdajme na úmysel získať odpustky a obetovať ich za duše v očistci.
  2. Ofera – Na budúci rok nás čakajú primície. Chceli by sme dovtedy s Božou pomocou stihnúť opravu fasády farského kostola. Na tento účel uskutočníme nasledujúcu nedeľu podomovú zbierku. Svojimi milodarmi prispejme k zveľadeniu kostola, aby aj exteriér skrášľoval náš farský kostol. Za vašu obetavosť a štedrosť nech vám Pán Boh vynahradí svojím požehnaním. Pán Boh zaplať.
  3. Ohlášky – Sviatosť manželstva chcú prijať: Martin Lukáč, rím. kat., syn rodičov Milana a Agnesy r. Dudovej, nar. v Humennom a býv. v Jabloni a Katarína Tomčičová, rím. kat., dcéra rodičov Jána a Anny rod. Staroščákovej, nar. v Snine a býv. v Dlhom n/Cir. Sobáš:16.XI.2019 v HE – Sv. košických mučeníkov. Ohlasujú sa po III. krát. Kto by vedel o nejakej prekážke, pre ktorú by menovaní nemohli prijať sviatosť manželstva, nech to oznámi na farskom úrade. Pamätajte na nich vo svojich modlitbách.

Predmodlievanie sv. ruženca: ruža č.3., horliteľka p. Henrieta Gnipová.

Sobota, 17 00 hod.: Tomáš Tkáč, Jana Piškaninová, Patrícia Piškaninová, Zuzana Chvostaľová, Gabriel Piškanin.

Nedeľa, 14 15 hod.: Rafael Piškanin, Timotej Gič, Kristína Piškaninová, Michal Kohut, Karolína Tkáčová.

Upratovanie kostola: pondelok, 17 30 hod.: Mária Antoľáková, č.d. 390; Magdaléna Bednárová, č.d. 139; Kristína Behunová, č.d. 176; Jana Beňová, č.d. 96; Daniela Bindzárová, č.d. 76.

Upratovanie kostola: sobota, 7 30 hod.: Anna Blichová, č.d. 514; Eva Bončiková, č.d. 338; Viktória Bončiková, č.d. 304; Mária Bončíková, č.d. 531; Iveta Bončíková, č.d. 558.