"Milostivý a milosrdný je Pán, zhovievavý a dobrotivý nesmierne."

Liturgický prehľad na 27. týždeň v Období „cez rok“ 2019

na 27. týždeň v Období „cez rok“ 2019

7. X.

Bl. Panny Márie Ružencovej – Sviatok Ružencových bratstiev
Sv. Anna 7.00 hod Ranné chvály
  14.40 hod  Posvätné čítanie
Farský kostol  17.00 hod  Sv. omša + Okt. pob.  BP Bohuznámej rod.
    Ružencová procesia

8. X.

Sv. Anna 6.00 hod Sv. omša + Jozef Hašuľ
Farský kostol 17.00 hod Sv. omša + Okt. pob.  + František Hrin

9. X.

Sv. Anna 17.00 hod Sv. omša + Okt. pob. + rod. Bončíkovej, č.d. 54

10. X.

Sv. Anna 6.00 hod Sv. omša + Mária Cibuľová, č.d. 149
Farský kostol 17.00 hod Sv. omša + Okt. pob.  + rod. Dzurkovej, č.d. 54

11. X.

Farský kostol 17.00 hod Sv. omša + Okt. pob. BP manž. Fencákových, č. 620

12. X.

Bl. Panny Márie v sobotu; spomienka
Farský kostol 7.00 hod Sv. omša + Okt. pob. + rod. Piškaninovej a Rajňákovej, č.d. 149
Lurdská jaskyňa 19.00 hod Sv. ruženec

13. X.

DVADSIATA  ÔSMA  NEDEĽA  V  OBDOBÍ  „CEZ  ROK“
Farský kostol 8.00 hod Sv. omša BP Ladislava Burika – 50.r.
  15.00 hod Hodina milosrdenstva

1. Popoludňajšia pobožnosť – Popoludní o 15 00  bude v Kostole sv. Anny Korunka Božieho Milosrdenstva.
  2. Eucharistická adorácia Denná v Kostole sv. Anny: Po, Ut, Štv, Pia od 7 00 do 16 00 (vešpery + euch. požehnanie). Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Ostatné dni súkromne, kostol je otvorený celý deň. Nočná vo Farskom kostole: z piatku na sobotu od 19 30 do 6 00 hod. (Ranné chvály + euch. požehnanie). Na nočnú adoráciu prosíme, aby sa dobrovoľníci zapísali kvôli istote prítomnosti adorátorov. Za vašu obetavosť Pán Boh zaplať.
  3. Farská katechéza – Prosíme rodičov, aby dbali o týždenné stretnutie detí podľa svojich ročníkov na sv. omši a na katechéze.

MŠ, 1. – 2. roč. ZŠ

3. roč. ZŠ

4. – 5. roč. ZŠ

Katechet. miestnosť III. + sv. omša

Katechet. miestnosť I. + sv. omša

Sv. omša + Katechet. miestnosť I.

6. – 9. roč. ZŠ

1. – 2. roč. SŠ

Katechet. miestnosť I, II + sv. omša

Katechet. miestnosť III. + sv. omša

1. Sviatosť pokánia môžete prijať pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov.
  2. Lurdská jaskyňa – Kto má záujem, spoločne sa modlíme sv. ruženec vždy večer o 19 00 Sviece k jaskyni si môžete zakúpiť pri vchode do Kostola sv. Anny.
  3. P. M. Ružencovej – V pondelok je deň Bl. P. M. Ružencovej, ktorý je sviatkom Ružencových bratstiev. Všetci členovia – živého, svätého i večného ruženca nech ho podľa možnosti slávia ako deň, v ktorom sa pomodlíme všetky časti sv. ruženca a zúčastníme sa Ružencovej procesii k úcte Kráľovnej posv. ruženca. Radostnú časť ruženca sa pomodlíme po Ranných chválach, pred sv. omšou bolestnú časť a pri procesii slávnostnú. Večer na procesiu si prineste sviece aj s krytom proti vetru. Všetkých vás srdečne pozývame – povzbuďte aj deti, mladých spolu s rodičmi, aby sme vytvorili prosebný sprievod na oslavu našej nebeskej Matky. Pri sv. omši posvätíme devocionálie – náboženské predmety, ako ružence, kríže, modlitebné knižky, medaily, ktoré si so sebou prineste.
  1. Októbrové pobožnosti – pripojme sa s členmi s každej rodiny na ružencových pobožnostiach. Pozvime Pannu Máriu do každej rodiny.

Modlitby matiek

deti

muži

miništranti

mládež

Ruž. bratstvo

1. Prvoprijímajúci, birmovanci – Pomocou v príprave na sviatosti je účasť spolu s rodičmi na októbrových pobožnostiach. Posilňujme aj takto svoju vieru, aby Pán Boh na príhovor Panny Márie posilnil naše rodinné vzťahy.
  2. Ofera – Na budúcu nedeľu je zbierka na rekonštrukciu kostola. Pán Boh zaplať.
  3. Ohlášky – Sviatosť manželstva chcú prijať: Juraj Gazda, rím. kat., syn rodičov Dušana a Viery r. Kohútovej, býv. v Dlhom n/Cir. a Katarína Gačová, rím. kat., dcéra rodičov Františka a Ľudmily rod. Gačovej, nar. v Prešove a býv. v Ďurďoši. Sobáš:12.X.2019 v Ďurďoši. Ohlasujú sa po III. krát. Kto by vedel o nejakej prekážke, pre ktorú by menovaní nemohli prijať sviatosť manželstva, nech to oznámi na farskom úrade. Pamätajte na nich vo svojich modlitbách.
  1. Matrika našej farnosti – September 2019:
    Do sv. Cirkvi sme krstom prijali: Tamara Zuzana Krivjančinová, *8.VII.2019, krst 1.IX.2019. Nech je jej život Bohu na slávu a jemu na spásu!
    Sviatosť manželstva prijali: Ján Marinič a Simona Psárová, 7.IX.2019; Michal Kohut a Františka Gičová, 14.IX.2019.
  1. Milodary – z krstu T. Z. Krivjančinovej 30,-€; zo svadby novomanž. Kohutových 150,-€; pútnici z Licheńa na kvety 217,-€. Pán Boh zaplať.

Predmodlievanie sv. ruženca: ruža č.7., horliteľka p. Veronika Krivjanská.

Sobota, 19 00 hod.: Anastázia Krivjanská, Kristína Čovanová, Šimon Mažerik, Valentína Kohutová, Kristína Gazdová.

Nedeľa, 14 15 hod.: Matej Treščák, Filip Kohut, Peter Kohut, Tadeáš Dzurko, Terézia Tomášová.

Františka Kohutová

Prvoprijímajúci

Upratovanie kostola: pondelok, 18 15 hod.: Anna Poľačková, č.d. 417; Jana Poľačková, č.d. 312; Zuzana Poľačková, č.d. 630; Mária Psárová, č.d. 375; Slavomíra Radová, č.d. 155.

Upratovanie kostola: sobota, 8 15 hod.: Eva Rebičová, č.d. 253; Eva Rajňaková, č.d. 193; Eva Repková, č.d. 471; Zuzana Repková, č.d. 471; Miroslava Rybárová, č.d. 369.