"Pána chcem velebiť v každom čase"

Liturgický prehľad na 23. týždeň v Období „cez rok“ 2019

na 23. týždeň v Období „cez rok“ 2019

9. IX.

Farský kostol 7.00 hod Sv. omša zdr. Gabriela Kohuta

10. IX.

Sv. Anna 6.00 hod Sv. omša + rod. Burdovej
Farský kostol 17.00 hod Sv. omša BP rod. Petrovej, č.d. 505

11. IX.

Sv. Anna 17.00 hod Sv. omša BP Heleny Fencákovej – 70.r.

12. IX.

Mena prebl. Panny Márie; spomienka
Sv. Anna 6.00 hod Sv. omša zdr. rod. Burdovej a Bednárovej
Farský kostol  16.15 hod  Hodinky k Panne Márii
  17.00 hod  Sv. omša  BP Zuzany Repkovej – 18.r.
Lurdská jaskyňa 19.30 hod Sv. ruženec

13. IX.

Sv. Jána Zlatoústeho, biskupa a učiteľa Cirkvi; spomienka
Farský kostol 18.00 hod Sv. omša BP Radimíra Ivana – 60.r.

14. IX.

Sviatok  POVÝŠENIA  SV.  KRÍŽA
Farský kostol  6.45 hod Ranné chvály
  8.00 hod  Sv. omša  + Štefan Gerboc
  9.15 hod Krížová cesta
  10.00 hod  Sv. omša  + Michal Krivjančin, č.d. 224
  14.00 hod Sobášna sv. omša za novomanželov
  17.00 hod  Vešpery

15. IX.

Slávnosť  Bl.  PANNY  MÁRIE  SEDEMBOLESTNEJ, patrónky Slovenska
Farský kostol 5.30 hod Hodinky k Panne Márii
  6.00 hod  Sv. omša  + rod. Bončíkovej a Rybárovej, č.d. 307
  10.00 hod Sv. omša  BP manž. Skvašíkových – 40.r. sob.
  17.00 hod  Vešpery
Lurdská jaskyňa   Sv. ruženec

1. Popoludňajšia pobožnosť – Popoludní o 14 15 pokračujeme ďalší deň Novény k Sedembolestnej P. Márii a po nej Hodina Milosrdenstva.
  2. Eucharistická adorácia v Kostole sv. Anny celodenná: Ut, Str, Štv od 7 00 do 16 00 (vešpery + euch. požehnanie). Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Ostatné dni súkromne, Kostol sv. Anny je otvorený celý deň. Nočná: zo soboty na nedeľu do 5 30 hod.

20.00 – 21.00 hod

Ul. Hlavná č.d. 254 – 364; Pri Hlavnej; Jarková

21.00 – 22.00 hod

Ul. Sadová; Tristová; Pod stráňou; Hôrka

22.00 – 23.00 hod

Ul. Hlavná č.d. 122 – 223; Potočná

23.00 – 00.00 hod

Ul. Na majeri; Školská; Dlhá

00.00 – 1.00 hod.

Ul. Železničná; Krátka; Pri cintoríne

1.00 – 2.00 hod.

Ul. Mackova rieň

2.00 – 3.00 hod.

Ul. Kvetná; Družstevná

3.00 – 4.00 hod.

Ul. Sv. Anny; Zátoky; Nám. J. Tomka

4.00 – 5.00 hod.

Ul. Za motorestom; Cirošská; Študentská

1. Farská katechéza – V novom šk. roku pozývame žiakov na spoločné stretnutia na katechézach podľa ročníkov. Posilňujme svoju vieru a spolupatričnosť vo farnosti týždenným stretávaním sa na sv. omši a katechéze.

MŠ, 1. – 2. roč. ZŠ

3. roč. ZŠ

4. – 5. roč. ZŠ

Katechet. miestnosť III. + sv. omša

Katechet. miestnosť I. + sv. omša

Sv. omša + Katechet. miestnosť I.

6. – 9. roč. ZŠ

1. – 2. roč. SŠ

Katechet. miestnosť I, II + sv. omša

Katechet. miestnosť III. + sv. omša

1. Sviatosť pokánia – môžete prijať pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov.
  2. Lurdská jaskyňa – Kto má záujem, spoločne sa modlíme vždy večer o 19 30
  3. Novéna k Sedembolestnej – pokračujeme v nej vždy pred sv. omšou s úmyslom za požehnanie rodín na Slovensku.
  4. Rodičia prvoprijímajúcich – Spoločné stretnutie v tomto mesiaci bude (výnimočne) v utorok na večernej sv. omši a po nej v katechetickej miestnosti.
  5. Pápežská nadácia ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi, na Slovensku mnohým známa pod názvom Kirche in Not, pozýva všetky deti a rodiny, farnosti aj školy, aby sa zúčastnili celosvetovej modlitbovej iniciatívy s názvom „Milión detí sa modlí ruženec“ za jednotu a pokoj vo svete. Na Slovensku prevzal záštitu nad touto iniciatívou Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup – metropolita, ktorý je predsedom rady KBS pre katechizáciu. Modlitbová kampaň vyvrcholí 18. októbra, keď sa deti po celom svete budú modliť ruženec. Preto pozývame všetky deti a rodiny, aby sa zaregistrovali na webstránke miliondeti.sk a mohli sa stať aktívnymi účastníkmi. Každý, kto sa zaregistruje do 18. septembra, dostane ako darček ruženec z olivového dreva vyrobený kresťanskými rodinami vo Svätej zemi.
  6. Ofera – Na budúcu nedeľu je zbierka na Rádio Lumen a Tv Lux. Podporme katolícke masmédiá, ktoré hlavne chorým prinášajú duchovnú útechu, ale pre nás všetkých sú zdrojom informácií o našej viere a o živote sv. Cirkvi. Pán Boh zaplať.
  7. Ohlášky – Sviatosť manželstva chcú prijať: Michal Kohut, rím. kat., syn rodičov Daniela a Márie r. Makovcovej, nar. v Humennom a býv. v Dlhom n/Cir. a Františka Gičová, rím. kat., dcéra rodičov Miroslava a Eriky rod. Gutterovej, nar. v Snine a býv. v Dlhom n/Cir. Sobáš:14.IX.2019 o 14 00 hod. Ohlasujú sa po III. krát.
    Július Horňák, rím. kat., syn rodičov Júliusa a Márie rod. Leňkovej, nar. v Snine a býv. v Dlhom n/Cir. a Monika Smetanková, rím. kat., dcéra rodičov Petra a Ivany rod. Bochinovej, nar. v Humennom a býv. v Hrabovci n/Lab. Sobáš: 21.IX.2019 v Hrabovci n/Lab. Ohlasujú sa po II. krát.
    Kto by vedel o nejakej prekážke, pre ktorú by menovaní nemohli prijať sviatosť manželstva, nech to oznámi na farskom úrade. Pamätajte na nich vo svojich modlitbách.

Predmodlievanie sv. ruženca: ruža č.3., horliteľka p. Henrieta Gnipová.

Sobota, 17 20 hod.: Jana Piškaninová, Patrícia Piškaninová, Zuzana Chvostaľová, Gabriel Piškanin, Rafael Piškanin.

Nedeľa, 17 20 hod.: Kristína Piškaninová, Karolína Tkáčová, Anastázia Krivjanská, Kristína Čovanová, Šimon Mažerik.

Prvoprijímajúci

Upratovanie kostola: pondelok, 17 30 hod.: Mária Mikulová, č.d. 560; Anna Mikulová, č.d. 560; Mária Milčíková, č.d. 135; Mária Mišenková, č.d. 453; Anna Miškaninová, č.d. 236.

Upratovanie kostola: piatok, 18 30 hod.: Lucia Morťaniková, č.d. 480; Katarína Morťaniková, č.d. 56; Jarmila Nemčíková, č.d. 557; Zuzana Nemčíková, č.d. 557; Eva Ondiková, č.d. 100.