"Nech je velebené meno Pánovo, odteraz až naveky."

Liturgický prehľad na 20. týždeň v Období „cez rok“ 2019

na 20. týždeň v Období „cez rok“ 2019

19. VIII.

Farský kostol 7.30 hod Sv. omša + rod. Gazdovej, Skvašikovej a Gajdošovej

20. VIII.

Sv. Bernarda, opáta a učiteľa Cirkvi; spomienka
Farský kostol 7.30 hod Sv. omša + Anna Kováčová

21. VIII.

Sv. Pia X., pápeža; spomienka
Farský kostol 6.30 hod Sv. omša + Štefan Kováč

22. VIII.

Bl. Panny Márie Kráľovnej; spomienka
Farský kostol 18.30 hod Hodinky k Panne Márii
  19.00 hod  Sv. omša  + Vincent Lukáč – 3.výr.
Lurdská jaskyňa 19.30 hod Sv. ruženec

23. VIII.

Farský kostol 7.30 hod Sv. omša + Jozef Fencák – 1.výr.

24. VIII.

Farský kostol 17.00 hod Sv. omša z nedele BP rod. Burdovej, č.d. 504
Lurdská jaskyňa 20.15 hod  Sv. ruženec

25. VIII.

DVADSIATA  PRVÁ  NEDEĽA  V  OBDOBÍ  „CEZ  ROK“
Farský kostol 9.00 hod Sv. omša + Dávid Januš, č.d. 539

1. Popoludňajšia pobožnosť – Spoločná modlitba sv. ruženca začne o 14 15 a po nej Hodina Milosrdenstva.
  2. Eucharistická adorácia v Kostole sv. Anny – V tomto týždni súkromne. Kostol sv. Anny je otvorený celý deň.
  3. Sviatosť pokánia – pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele sviatkov.
  4. Lurdská jaskyňa – Úprimné Pán Boh zaplať p. Jozefovi Janušovi za zhotovenie svietnika k Lurdskej jaskyni. Môžete doň vkladať sviece ako prejav úcty k Matke Božej. Svieca vyjadruje našu dôveru, že aj keď naše modlitby skončia, jej plameň pripomína neustálu prosbu k Panne Márii za to, o čo sme prosili. Prosíme vás, aby ste používali len sviece s umelým krytom proti pokvapkaniu, aby sme udržiavali prostredie okolo jaskyne čisté.
  5. Ohlášky – Sviatosť manželstva chcú prijať:
    Pavol Kohut, rím. kat., syn rodičov Pavla a Márie rod. Piškaninovej nar. v Snine a býv. v Dlhom n/Cir. a Katarína Radová, rím. kat., dcéra rodičov Bernarda a Beáty rod. Boňkovej, nar. a býv. v Humennom. Sobáš:31.VIII.2019 v HE – Sv. košických mučeníkov. Ohlasujú sa po II. krát.

Ján Marinič, rím. kat., syn rodičov Jána a Evy rod. Gnipovej, nar v Snine a býv. v Belej n/ Cirochou a Simona Psárová, rím. kat., dcéra rodičov Milana a Márie rod. Ondicovej, nar. v Snine a býv. v Dlhom n/Cir. Sobáš: 7.IX.2019 o 15 30 hod. Ohlasujú sa po I. krát.

Kto by vedel o nejakej prekážke, pre ktorú by menovaní nemohli prijať sviatosť manželstva, nech to oznámi na farskom úrade. Pamätajte na nich vo svojich modlitbách.

Predmodlievanie sv. ruženca: ruža č.9., horliteľka p. Jana Piškaninová.

Sobota, 20 15 hod.: Šimon Tkáč, Tomáš Tkáč, Júlia Krivjanská, Jana Piškaninová, Patrícia Piškaninová.

Nedeľa, 14 15 hod.: Zuzana Chvostaľová, Gabriel Piškanin, Rafael Piškanin, Timotej Gič, Kristína Piškaninová.

Viera Kurillová, č.d. 573; Klaudia Kušnírová, č.d. 617; Viera Lelková, č.d. 525; Mária Lelková, č.d. 393; Kamila Lelková, č.d. 426.

Upratovanie kostola: sobota, 7 30 hod.:  Anna Lelková, č.d. 132; Mária Lelková, č.d. 288; Mária Lelková, č.d. 370; Mária Lelková, č.d. 376; Lucia Lelková, č.d. 426.