"Dobroreč, duša moja, Pánovi"

Liturgický prehľad na 17. týždeň v Období „cez rok“ 2019

na 17. týždeň v Období „cez rok“ 2019

29. VII.

Sv. Marty; spomienka
Farský kostol 7.00 hod Sv. omša + Andrej Butala – 5.výr.

30. VII.

Bl. Zdenky Schelingovej, panny a mučenice; spomienka
Farský kostol 7.00 hod Sv. omša + Jozefína Burdová – 1.výr.

31. VII.

Sv. Ignáca z Loyoly, kňaza; spomienka
Farský kostol 7.00 hod Sv. omša BP Pavla Kočmaroša – 50.r.

1. VIII.

Sv. Alfonza Márie de Liguori, biskupa a učiteľa Cirkvi; spomienka

Prvý štvrtok mesiaca

Farský kostol 7.00 hod   BP manž. Holpových – 50.r. sob.

2. VIII.

Deň Porciunkuly  /  Prvý piatok mesiaca
Farský kostol 18.00 hod Sv. omša + Pob. na I. piatok BP čl. Bratstva B. Srdca
    Celonočná adorácia

3. VIII.

Prvá sobota mesiaca – fatimská
Farský kostol 6.30 hod Hodinky k Panne Márii BP čl. Ružencového bratstva
  7.00 hod  Fatima
Lurdská jaskyňa 20.30 hod  Sv. ruženec

4. VIII.

OSEMNÁSTA  NEDEĽA  V OBDOBÍ  „CEZ  ROK“  /  Prvá nedeľa mesiaca
Farský kostol 7.00 hod Sv. omša + Pavlína Telváková – 1.výr.

1. Popoludňajšia pobožnosť – Korunka B. Milosrdenstva bude dnes v Kostole sv. Anny.
  2. Eucharistická adorácia v Kostole sv. Anny – v tomto týždni súkromne, Kostol sv. Anny je otvorený celý deň.
  3. Sviatosť pokánia – pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele sviatkov.
  4. Poďakovanie – všetkým, ktorí sa podieľali na príprave odpustovej slávnosti pri výzdobe kostola, príprave spevu, upratovanie, úprava kostolných záhrad a ostatné práce pri kostole. Nech vám Pán Boh vašu námahu požehná.
  5. V tomto týždni – v Prvý štvrtok sa zamerajme na úmysel modlitieb a obiet za nové kňazské, rehoľné za misijné povolania. Na Prvý piatok po sv. prijímaní a počas adorácie odprosujme za urážky a zneuctenia voči Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu a Fatimskú sobotu prežime v odčiňovaní potúp voči Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie, za čo obetujme sv. prijímanie a sv. ruženec.
  6. Deň Porciunkuly – V piatok (2.VIII.) je Deň Porciunkuly. Porciunkula je kostol v Assisi, kde sv. František dostal vo vízii prísľub zvláštnych milostí od Ježiša Krista. Tento kostol bol Sv. stolicou obdarovaný úplnými odpustkami. Odpustky v tento deň sú rozšírené na všetky katedrálne, farské a františkánske kostoly v celej Cirkvi. Podmienky na ich získanie: nábožná návšteva kostola spojená s Modlitbou Pána a Vyznaním viery. V tento deň treba pristúpiť k sv. prijímaniu a pomodliť sa na úmysel Sv. Otca. Odpustky možno získať pre seba alebo pre duše v očistci.
  7. Ohlášky – Sviatosť manželstva chcú prijať: Tomáš Záhorský, rím. kat., syn rodičov Jozefa a Zuzany rod. Popellárovej nar. a býv. v Nových Zámkoch a Mária Dzurková, rím. kat., dcéra rodičov Jána a Márie rod. Piškaninovej, nar. v Snine a býv. v Dlhom n/Cir. Sobáš:3.VIII.2019 vo VT – Bazilika. Ohlasujú sa po III. krát. Kto by vedel o nejakej prekážke, pre ktorú by menovaní nemohli prijať sviatosť manželstva, nech to oznámi na farskom úrade. Pamätajte na nich vo svojich modlitbách.

Predmodlievanie sv. ruženca: ruža č.6., horliteľka p. Mária Burdová.

Sobota, 20 30 hod.: Miriam Kohútová, Jana Tomášová, Júlia Krivjanská, Šimon Tkáč, Tomáš Tkáč.

Nedeľa, 14 15 hod.: Jana Piškaninová, Patrícia Piškaninová, Zuzana Chvostaľová, Gabriel Piškanin, Rafael Piškanin.

Ruža č. 8

Ruža č. 8

Valéria Čopíková

Mária Kohutová, č.d. 595; Alžbeta Kohutová, č.d. 583; Mária Kohútová, č.d. 599; Mária Kohútová, č.d. 589; Mária Kohútová, č.d. 583.

Upratovanie kostola: sobota, 8 15 hod.:  Katarína Kohútová, č.d. 501; Lenka Kohútová, č.d. 136; Karolína Kohútová, č.d. 599; Gabriela Kováčová, č.d. 145; Eva Kováčová, č.d. 380.