"Nech je velebené meno Pánovo, odteraz až naveky."

Liturgický prehľad na 16. týždeň v Období „cez rok“ 2019

na 16. týždeň v Období „cez rok“ 2019

22. VII.

Sv. Márie Magdalény; sviatok  /  Deň modlitieb za zosnulých farníkov
Farský kostol 16.30 hod Sv. spoveď
  17.15 hod  Sv. ruženec –Bratstvo sv. ruženca
  18.00 hod Sv. omša  + Bernardína Petríková, č. 300
    Procesia na cintorín
Sv. Anna   Novéna (po návrate)

23. VII.

Sv. Brigity, rehoľníčky, patrónky Európy; sviatok
  8.00 hod Sv. spoveď chorých
Farský kostol  17.15 hod  Sv. ruženec – Bratstvo B. Srdca
  18.00 hod  Sv. omša  + Ján Piškanin s rod.
    Sv. spoveď
Sv. Anna 21.00 hod  Novéna

24. VII.

Vigília  VÝROČIA  KONSEKRÁCIE  FARSKÉHO  KOSTOLA
Farský kostol  8.00-9.00 Sv. spoveď
  17.15 hod  Sv. ruženec – Modlitby matiek
  18.00 hod Vigília – Sv. omša s vešperami + Ľubomír Ivan, č.d. 453
    Sv. spoveď
    Novéna
   19.30 hod  Posvätné čítanie

25. VII.

VÝROČNÝ  DEŇ  KONSEKRÁCIE  FARSKÉHO  KOSTOLA – (26. výr.);  farský sviatok
  16.45 hod  Vešpery
  17.15 hod  Sv. ruženec – Modlitby otcov
  18.00 hod Slávnostná sv. omša za živých a zomrelých dobrodincov kostola
  21.00 hod Novéna

26. VII.

SLÁVNOSŤ  SV.  JOACHIMA  A  ANNY,  RODIČOV  Bl.  PANNY  MÁRIE  – slávnosť titulu kostola a patrónov farnosti;  farský sviatok
Sv. Anna 10.00 hod Sv. omša zdr. Mikuláša Petríka – 87.r.
Farský kostol 6.00 hod  Ranné chvály
  14.40 hod  Posvätné čítanie
  16.45 hod  Vešpery
    Sv. ruženec – deti
  18.00 hod  Slávnostná sv. omša  za farnosť
Sv. Anna   Novéna

27. VII.

Farský kostol  19.00 hod  Sv. spoveď
  19.15 hod  Sv. ruženec – mládež
  20.00 hod  Sv. omša  BP Michaely Čovanovej – 8.r.
    Eucharistická procesia so sviecami
    Novéna (po návrate)

28. VII.

ODPUSTOVÁ  SLÁVNOSŤ  SV.  JOACHIMA  A  ANNY – slávnosť patrónov farnosti
Farský kostol 9.30 hod Sv. ruženec
  10.30 hod  Odpustová sv. omša  za farnosť
Sv. Anna 15.00 hod  Hodina Milosrdenstva

1. Popoludňajšia pobožnosť – Korunka B. Milosrdenstva bude dnes v Kostole sv. Anny.
  2. Duchovná obnova pred odpustom: V piatok sme začali našu duchovnú prípravu pred oslavou našich farských patrónov. V tomto týždni pokračujeme až do nedele:

Liturgia hodín: Rannými chválami vždy začíname nový deň a už na jeho začiatku sa schádzame na spoločnú modlitbu pred Božiu tvár, prosiac o požehnanie. Vešperami (1 hod. pred sv. omšou) zhŕňame celodenné modlitby do večerných prosieb.

Modlitba sv. ruženca: V prítomnosti Božej Matky prednášame všetky potreby našej farnosti do troch častí sv. ruženca – hneď po Ranných chválach, pred sv. omšou a o 20 30 hod. pri Lurdskej jaskyni. Pridajme sa v ktorúkoľvek hodinu dňa.

– Ustavičná eucharistická adorácia: Naša modlitba za farnosť sa prehlbuje neprestajnou poklonou Oltárnej Sviatosti deň – noc. Záujemci o adoračnú hodinu sa môžu zapísať (za lavicami) do zoznamu. Tých, čo bývajú bližšie pri kostole prosíme, aby si vybrali nočné hodiny. Povzbudzujme všetkých členov rodiny, aby si našli čas pre Pána Ježiša v Eucharistii, ktorý ich tam čaká.

– Sv. omša z tematickým zamyslením: Podľa možnosti nevynechajme každodenné sv. prijímanie. Je to naša najlepšia príprava k odpustovej slávnosti.

– Sv. spoveď: Správne chápať odpust znamená získať odpustky. Pozrite si jednotlivé časy, kedy je možnosť prijať sviatosť pokánia. Dobre si pospytujme svedomie a pripravme sa k sv. spovedi. Duchovné ovocie týchto slávností závisí od pripravenosti našej duše. K sv. spovedi pozývame všetky rodiny a hostí, ktorí prídu do našej farnosti. Prosíme vás, aby ste si nenechávali sv. spoveď na posledné dni. V tomto týždni je sv. spoveď už aj pred I. piatkom.

– Pobožnosti: Počas našej prípravy na farskú odpustovú slávnosť sa celý týždeň modlime za jednotlivé bratstvá a modlitebné skupiny vo farnosti, s ktorými sa budeme spoločne modliť. Pamätáme aj na našich zosnulých farníkov (i za nich možno obetovať odpustky). V pondelok po sv. omši bude požehnanie sviec na hroby našich príbuzných, ktoré tam zapálime a procesia na cintorín s pobožnosťou za zosnulých farníkov.

– Farské slávnosti: V stredu začíname vigíliou sláviť Výročný deň konsekrácie farského kostola (26.výr.) a vo štvrtok je deň tejto slávnosti. Na piatok pripadá slávnosť sv. Joachima a Anny, rodičov bl. Panny Márie – slávnosť titulu kostola a patrónov farnosti. V tento deň nie sme povinní vykonať kajúci skutok, aj keď je piatok, lebo v našej farnosti je slávnosť. Sú to naše dva farské sviatky. V tieto dni možno získať úplné odpustky. Vyvrcholenie bude v nedeľu pri slávnostnej sv. omši, na ktorú pozývame všetkých našich farníkov, ich príbuzných a hostí.

3. Upratovanie: V stredu o 9 00 prosíme o pomoc pri upratovaní farského kostola pred odpustom. Na upratovanie prosíme mužov, ženy aj mládež a za vašu ochotu a snahu Pán Boh zaplať.
  4. Farský zbor – stretnutie a nácvik na odpustovú slávnosť bude v pondelok po sv. omši.
  5. Ohlášky – Sviatosť manželstva chcú prijať: Tomáš Záhorský, rím. kat., syn rodičov Jozefa a Zuzany rod. Popellárovej nar. a býv. v Nových Zámkoch a Mária Dzurková, rím. kat., dcéra rodičov Jána a Márie rod. Piškaninovej, nar. v Snine a býv. v Dlhom n/Cir. Sobáš:3.VIII.2019 vo VT – Bazilika. Ohlasujú sa po II. krát. Kto by vedel o nejakej prekážke, pre ktorú by menovaní nemohli prijať sviatosť manželstva, nech to oznámi na farskom úrade. Pamätajte na nich vo svojich modlitbách.

Predmodlievanie sv. ruženca: ruža č. 5., horliteľka p. Martina Čovanová.

Sobota, 19 15 hod.: Terézia Tomášová, Natália Piškaninová, Viktória Harakaľová, Ema Treščáková, Eliška Tulenková.

zbor

Kamila Kermietová, č.d. 64; Katarína Kminiaková, č.d. 109; Daniela Knížová, č.d. 53; Jaroslava Kociková, č.d. 460; Viktória Kociková, č.d. 460.

Upratovanie kostola: v stredu pred odpustom – prosíme dobrovoľníkov, mužov i ženy.

Upratovanie kostola: sobota, 7 30 hod.:  Anna Kohutová, č.d. 266; Beáta Kohútová, č.d. 619; Mária Kohutová, č.d. 489; Zuzana Kohutová, č.d. 16; Justína Kohútová, č.d. 619.