"Nech je velebené meno Pánovo, odteraz až naveky."

Liturgický prehľad na 15. týždeň v Období „cez rok“ 2019

na 15. týždeň v Období „cez rok“ 2019

15. VII.

Sv. Bonaventúru, biskupa a mučeníka; spomienka
Sv. Anna 6.00 hod Sv. omša + rodičov Kohútových a Šimonových
Farský kostol 18.00 hod Sv. omša   BP rod. Polačkovej, č.d. 403

16. VII.

PREBL.  PANNY  MÁRIE  KARMELSKEJ  –  Sviatok Bratstiev Karmelského škapuliara
Sv. Anna 7.00 hod Ranné chvály
Farský kostol  17.30 hod  Hodinky k Panne Márii
  18.00 hod  Sv. omša  + Mária Butalová – 2.výr.
Lurd. jaskyňa 21.00 hod Sv. ruženec

17. VII.

Sv. Andreja Svorada a Benedikta, pustovníkov; spomienka
Sv. Anna 18.00 hod Sv. omša BP Slavomíra Kohuta – 50.r.

18. VII.

Sv. Anna 6.00 hod Sv. omša + Michal, Magdaléna Kohútovi
Farský kostol 18.00 hod  Sv. omša + Andrej Burda – 5.výr.

19. VII.

Začiatok novény k sv. Joachimovi a Anne, patrónom farnosti
Sv. Anna 6.00 hod Ranné chvály
Farský kostol  18.00 hod  Sv. omša  + Michal Hančarik – 20.výr.
Sv. Anna 21.00 hod Novéna

20. VII.

Farský kostol  16.00 hod  Sv. omša z nedele  + Štefan Burda, č.d. 359
Sv. Anna   Novéna

21. VII.

ŠESTNÁSTA  NEDEĽA  V  OBBOBÍ  „CEZ ROK“
Farský kostol  7.00 hod  Farská sv. omša  za farnosť
Sv. Anna 18.00 hod  Novéna

1. Popoludňajšia pobožnosť – Popoludní o 14 15 začne spoločná modlitba sv. ruženca so škapuliarskou novénou a v Hodine Milosrdenstva eucharistické požehnanie.
  2. Eucharistická adorácia v Kostole sv. Anny – Po, Ut, Štv, Pia, So od 7 00 do 17 00 (vešpery + euch. požehnanie). Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Ostatné dni súkromne, Kostol sv. Anny je otvorený celý deň.
  3. Sviatosť pokánia – pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele sviatkov.
  4. Sviatok Bl. Panny Márie Karmelskej – je to deň sviatku členov Bratstva karmelského škapuliara. Pri sv. omši obnovíme svoje zasvätenie Matke Božej.
  5. Arcidiecézna púť – O týždeň v nedeľu sa koná hlavná arcidiecéznu púť ku cti bl. Panny Márie Karmelskej do Gaboltova. Členovia Bratstva karmelského škapuliara v rámci svojho členstva nech ju podľa možnosti nevynechajú. Záujemci sa môžu prihlásiť v sakristii. Cestovné 8,- €. Nastupovať môžete na všetkých zastávkach v obci. Odchod je v nedeľu o 5 00 Nezabudnime na pútnické stoličky. Liturgický program je na farskej nástenke. Sú prázdniny, povzbuďte aj deti a mladých, aby si vykonali túto púť s prosbami o požehnanú budúcnosť.
  6. Duchovná príprava pred odpustom – V piatok začíname duchovnú obnovu pred našou farskou odpustovou slávnosťou sv. Joachima a Anny. Je to čas nášho rozjímania nad Božím slovom, čas zmierenia sa s Pánom Bohom vo sv. spovedi a bdenia na eucharistickej adorácii s našimi rodinami, vyprosujúc im požehnanie pre každodenné potreby. Tradične adorácia bude trvať nepretržite 9 dní deň a noc, preruší sa iba po večernej sv. omši kvôli upratovaniu a výzdobe kostola. Cez deň adorujeme podľa rozpisu ruží, nočná adorácia podľa záujmu (zapíšte sa pri vchode do Kostola sv. Anny).
    Program duchovnej prípravy od piatku: Ranné chvály o 6 00 hod, Pobožnosť sv. ruženca (po Ranných chválach, pred Korunkou o 14 40 hod. a pred sv. omšou), Sv. omša s tematickým zamyslením, sv. spoveď, ustavičná poklona Eucharistii s požehnaním pri Novéne vždy o 21 00 hod. Nedeľa – Kvôli púti do Gaboltova sa adorácia preruší o 6 00 hod. a pokračujeme Novénou o 18 00 hod.
    Pozývame všetkých, ktorí sa počas týchto dní chcú viac priblížiť k Pánu Bohu a posvätiť sa.
  1. Púť do Sv. zeme – Zisťujeme predbežný záujem o púť do Sv. zeme, ktorá sa bude konať v polovici marca 2020. Tí, čo uvažujú o tejto možnosti, zapíšte sa – nezáväzne v sakristii. Doprava (letecky + autobus), ubytovanie a strava cca 730,-€. Dĺžka púte – 7 dní.
  2. Ofera – Na budúcu nedeľu je júlová ofera na kostolné potreby. Pán Boh zaplať.
  3. Ohlášky – Sviatosť manželstva chcú prijať: Tomáš Záhorský, rím. kat., syn rodičov Jozefa a Zuzany rod. Popellárovej nar. a býv. v Nových Zámkoch a Mária Dzurková, rím. kat., dcéra rodičov Jána a Márie rod. Piškaninovej, nar. v Snine a býv. v Dlhom n/Cir. Sobáš:3.VIII.2019 vo VT – Bazilika. Ohlasujú sa po I. krát. Kto by vedel o nejakej prekážke, pre ktorú by menovaní nemohli prijať sviatosť manželstva, nech to oznámi na farskom úrade. Pamätajte na nich vo svojich modlitbách.

Predmodlievanie sv. ruženca: ruža č. 4., horliteľka p. Jozefína Burdová.

Sobota, 15 15 hod.: Karolína Tkáčová, Anastázia Krivjanská, Kristína Čovanová, Šimon Mažerik, Valentína Kohutová.

Nedeľa, 17 15 hod.: Kristína Gazdová, Matej Treščák, Filip Kohut, Peter Kohut, Tadeáš Dzurko.

Alžbeta Hrinová, č.d. 522; Juliana Hrinová, č.d. 522; Eva Hudáková, č.d. 218; Dominika Hudáková, č.d. 218; Renáta Jakubová, č.d. 63.

Upratovanie kostola: sobota, 7 30 hod.:  Anna Janovčíková, č.d. 204; Monika Jenčová, č.d. 22; Barbora Jenčová, č.d. 22; Anna Junáková, č.d. 42; Magdaléna Jurová, č.d. 143.