"Nech je velebené meno Pánovo, odteraz až naveky."

Liturgický prehľad na 13. týždeň v Období „cez rok“ 2019

na 13. týždeň v Období „cez rok“ 2019

1. VII.

Sv. Anna 6.00 hod Sv. omša + Anton Furster – 1.výr.
  8.00–9.00  Sv. spoveď
  16.00 hod  Sv. spoveď
Farský kostol 18.00 hod  Sv. omša  BP kňaza Jozefa Gumenického – 40.r.

2. VII.

Lurd. jaskyňa 21.00 hod  Sv. ruženec

7. VII.

ŠTRNÁSTA  NEDEĽA  V  OBDOBÍ  „CEZ ROK“  / Prvá nedeľa mesiaca
Farský kostol 7.00 hod Sv. omša BP Eriky Sklenčárovej – 50.r.
  9.00 hod  Farská sv. omša za farnosť
  15.00 hod Pob. na I. nedeľu

1. Popoludňajšia pobožnosť – Popoludní o 14 15 začne spoločná modlitba sv. ruženca a v Hodine Milosrdenstva eucharistické požehnanie.
  2. Eucharistická adorácia – Po, Ut, Pia od 7 00 do 17 00 (vešpery + euch. požehnanie). Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Ostatné dni súkromne, Kostol sv. Anny je otvorený celý deň.
  3. Sviatosť pokánia – podľa farských oznamov. Nenechávajme si sv. spoveď na posledné dni.
  4. Lurdská jaskyňa – spoločná pobožnosť sv. ruženca v utorok a v sobotu o 21 00
  5. Prázdniny, letný čas – Všetkým prajeme požehnaný čas prázdnin a dovoleniek. Majme na pamäti, aby sme využili čas voľna aj pre svoj duchovný život. Odporúčame vykonať si duchovné cvičenia, napr. v Exercičnom dome v Prešove u pátrov jezuitov alebo v Dolnom Smokovci. Program je pri oznamoch na stolíku.

Začnime tento mesiac dobrou sv. spoveďou – zvlášť žiaci, študenti z príležitosti konca šk. roka. Pre všetky vekové kategórie je v ponuke spytovanie svedomia vzadu na stolíku. Dôkladne sa pripravme, aby sme ju čo najúčinnejšie prijali.

Aj počas letných mesiacov prichádzajme do kostola v úctivom oblečení. Vieme z návštev mnohých kostolov vo svete, že obnažené ramená, kolená a plážová obuv – šľapky do kostola nepatria. Prosíme ženy, aby zvážili vysoké podpätky, ktorými prechádzajú cez kostol v hluku. Ak sa dá, nenoste ich do kostola. Naše obliekanie a správanie v kostole nech svedčí o posvätnosti tohto miesta, ktoré si zaslúži ticho a pokoj.

Žiakom a študentom, ktorí využívajú čas voľna od školských povinností, rodičia pripomínajte každodennú modlitbu, čítanie Sv. Písma a podľa možnosti poklonu Oltárnej Sviatosti a každodennú sv. omšu. Nech prázdniny slúžia na posilnenie duchovného života a nie jeho oslabenie.

6. Sviatok Navštívenia bl. Panny Márie – Celý tento týždeň prebieha duchovná príprava na Levočský odpust. Program je na nástenke. Utorok, deň sviatku zasväťme v Máriinej blízkosti na sv. omši a adorácii. Spoločne si vykonáme farskú púť 11.VII. Autobus pôjde až na Mariánsku horu. Záujemci sa môžu prihlásiť v sakristii. Cestovné 10,- €.
  7. Prvý štvrtok mesiaca – Myslime v modlitbách a obetách v tento deň na úmysel, aby Pán Ježiš vzbudil nové kňazské a rehoľné povolania aj z našej farnosti.
  8. Slávnosť sv. Cyrila a Metoda – Sú to naši slovanskí vierozvestci. Buďme im vďační za dar katolíckej viery, ktorú k nám priniesli v 9. stor. a slávme ich sviatok v modlitbách za našu vlasť. Slovensko veľmi potrebuje naše modlitby. Za politikov, rodiny, starých a chorých, deti a mládež na Slovensku sa zhromaždime pred eucharistickým Kristom v prosbách o požehnanie našej Slovenskej vlasti.
    Tento deň je zároveň prvým piatkom mesiaca. Nakoľko naň pripadá slávnosť, nezaväzuje nás povinnosť konať skutky pokánia.
  1. Fatima – V sobotu pripravuje fatimskú pobožnosť ruža č.7. Všetkých členov prosíme, aby sa zhromaždili do prvej lavice pred sochu Matky Božej a po dohode s horliteľkou pripravili vstupnú procesiu, čítania i predmodlievanie.
  2. Ofera – Na budúcu nedeľu je zbierka na rekonštrukciu farského kostola. Pán Boh zaplať.

Predmodlievanie sv. ruženca: ruža č. 2., horliteľka p. Eva Skarbová.

Sobota, 21 00 hod.: Filip Kohut, Peter Kohut, Tadeáš Dzurko, Terézia Tomášová, Natália Piškaninová.

Nedeľa, 14 15 hod.: Viktória Harakaľová, Ema Treščáková, Eliška Tulenková, Miriam Kohutová, Jana Tomášová.

Valéria Čopíková

Miriama Chvostaľová

Ruža č.7

Ruža č.7

Erika Gičová, č.d. 500; Mária Gurbovičová, č.d. 533; Eva Gutterová, č.d. 294; Helena Hajdu, č.d. 629; Marianna Hančariková, č.d. 575.

Upratovanie kostola: sobota, 8 00 hod.:  Daniela Hančariková, č.d. 326; Nataša Hančariková, č.d. 326; Mária Harakaľová, č.d. 78; Marcela Harakaľová, č.d. 609; Silvia Harakaľová, č.d. 212.