"Jasaj Bohu, celá zem."

Slávnosť  NAJSVÄTEJŠIEHO  SRDCA  JEŽIŠOVHO

Záver šk. roka – Te Deum

15.45 hod  Vešpery
  17.00 hod Sv. omša – Te Deum BP Petra Gnipa – 45.r.
    + Odprosujúca pobožnosť

29. VI.

Slávnosť  SV.  PETRA  A  PAVLA,  APOŠTOLOV  – prikázaný sviatok
  7.00 hod  Sv. omša  poď. Reginy Harakaľovej–70.r.
  9.00 hod  Farská sv. omša za farnosť
  17.00 hod  Vešpery
 Lurd. jaskyňa 21.00 hod  Sv. ruženec

30. VI.

TRINÁSTA  NEDEĽA  V  OBBOBÍ  „CEZ ROK“  / Záver Júnových pobožností
Farský kostol  7.00 hod Sv. omša za obete Krvavej nedele
  9.00 hod Farská sv. omša  za farnosť

1. Popoludňajšia pobožnosť – Popoludní o 14 15 začne spoločná modlitba sv. ruženca a v Hodine Milosrdenstva Novéna k B. Srdcu s eucharistickým požehnaním.
  2. Eucharistická adorácia vo farskom kostole – Po, Pia od 7 00 do 15 45 (vešpery + euch. požehnanie). Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Ostatné dni súkromne, Kostol sv. Anny je otvorený celý deň.
  3. Sviatosť pokánia – pol hodiny pred sv. omšou okrem nedele a sviatkov.
  4. Lurdská jaskyňa – spoločná pobožnosť sv. ruženca v sobotu o 21 00
  5. Slávnosť Narodenia sv. Jána Krstiteľa – V tento sviatok venujme svoje modlitby za rodičov, ktorí nechcú prijať deti, odmietajú ich alebo uvažujú o potrate. Modlíme sa aj za mladých ľudí, aby zodpovedne vstupovali do manželstva. Tieto úmysly predkladajme Pánu Bohu počas sv. omše a poklony Oltárnej Sviatosti.
  6. Novéna + Júnová pobožnosť – V tomto týždni sa ich modlíme po sv. ruženci.
  7. Te Deum + farská katechéza – V piatok je záver šk. roka. Pri večernej sv. omši bude Te Deum – poďakovanie za šk. rok. Počas celého šk. roka od Pána Boha vyprosujeme pomoc, v tento posledný deň roka počas sv. omše vyjadrime vďačnosť. Zvlášť deviataci po celoročnom prosení chceme aspoň jednou sv. omšou poďakovať za Božiu pomoc počas šk. roka a prosiť o požehnanie na prázdniny.
  8. Slávnosť Najsv. Srdca Ježišovho – Pozývame všetkých členov Bratstva B. Srdca na sv. omšu. Je to deň sviatku Bratstva a zmierneho sv. prijímania. Zúčastnime sa poklony Sviatosti Oltárnej a sv. omše s úmyslom zadosťučinenia za hriechy ľudstva, s úmyslom Novény, za ktorú sme ju obetovali a za posvätenie kňazov, ako nás prosí Sv. Otec. V tento piatok, keďže naň pripadá slávnosť, nás neviaže povinnosť vykonať skutok pokánia.
  9. Slávnosť sv. apoštolov Petra a Pavla – V predvečer – na vigíliu slávnosti bude vyvesená na veži kostola Pápežská zástava ako symbol našej spolupatričnosti s Rímskou cirkvou.
    V sobotu slávime tento sviatok ako prikázaný – t.z. pod ťažkým hriechom vo svedomí sa zdržiavame telesných prác a nákupov a zúčastňujeme sa sv. omše. Nakoľko je sobota, pamätajme na pravidelné práce, upratovanie a nakupovanie počas týždňa. Kto má nejaký náboženský predmet posvätený od Sv. otca alebo biskupa, môže v tento deň získať úplné odpustky, ak splní všetky podmienky k ich získaniu a daný predmet si uctí (napr. pobozkaním). Taktiež kto v tento deň navštívi baziliku a nábožne sa pomodlí Modlitbu Pána (Otče náš) a Vyznanie viery (Verím v Boha), môže za obvyklých podmienok získať úplné odpustky.
  1. Požehnanie motorových vozidiel: Bude v sobotu po farskej sv. omši na parkovisku pri Kostole sv. Anny. Prosíme Pána Boha o pomoc a ochranu na cestách zvlášť počas letných mesiacov.
  2. Ofera – Na budúcu nedeľu je júnová zbierka na kostolné potreby. Pán Boh zaplať.
  3. Zastupovanie – od pondelka do piatku zastupuje farnosť Snina – Sv. Kríža. V prípade potreby zaopatrovania sa obracajte tam.

Predmodlievanie sv. ruženca: ruža č. 1., horliteľka p. Bernardína Piškaninová.

Sobota, 21 00 hod.: Timotej Gič, Kristína Piškaninová, Michal Kohut, Karolína Tkáčová, Anastázia Krivjanská.

Nedeľa, 14 15 hod.: Kristína Čovanová, Šimon Mažerik, Valentína Kohutová, Kristína Gazdová, Matej Treščák.

Patrícia Piškaninová Michal Kováč

Upratovanie kostola: utorok, 18 00 hod.:

Mária Gazdová, č.d. 361; Viera Gazdová, č.d. 551; Monika Gazdová, č.d. 423; Viktória Gazdová, č.d. 423; Magdaléna Gerbocová, č.d. 591.

Upratovanie kostola: štvrtok, 18 00 hod.:  Františka Gičová, č.d. 500; Valéria Gnipová, č.d. 492; Valika Gnipová, č.d. 243; Daniela Gnipová, č.d. 71; Henrieta Gnipová, č.d. 588.