"Pána chcem velebiť v každom čase"

Liturgický prehľad na 11. týždeň v Období „cez rok“ 2019

na 11. týždeň v Období „cez rok“ 2019

17. VI.

Farský kostol 18.00 hod Sv. omša + Júnová pob. + Mikuláš Hajdu – 1.výr.

18. VI.

Sv. Anna 6.00 hod Sv. omša + Vasiľ Gazdík
Farský kostol 18.00 hod Sv. omša + Júnová pob.  + Ján, Mária Treščákovi

19. VI.

Vigília slávnosti Božieho Tela / Začiatok Novény k Najsv. Srdcu Ježišovmu
Farský kostol 18.00 hod  Vigília – Sv. omša s vešperami za prvoprijímajúcich
    Novéna
    Celonočná  adorácia

20. VI.

Slávnosť  NAJSVÄTEJŠIEHO  KRISTOVHO  TELA  A  KRVI  –  prikázaný sviatok
  6.00 hod  Sv. omša  BP Lucie Lelkovej – 40.r.
  16.45 hod  Vešpery
  18.00 hod  Farská sv. omša za farnosť
    Eucharistická procesia

21. VI.

Sv. Alojza Gonzágu; rehoľníka; spomienka
Farský kostol 18.00 hod Sv. omša + Novéna + František Božidar

22. VI.

Bl. Panny Márie v sobotu; spomienka
Farský kostol 7.00 hod Sv. omša + Novéna BP Jakuba Piškanina – 20.r.
Lurd. jaskyňa 21.00 hod  Sv. ruženec

23. VI.

DVANÁSTA  NEDEĽA  V  OBBOBÍ  „CEZ ROK“
Farský kostol  7.00 hod Sv. omša BP Jána a Kataríny, č.d. 238
  9.00 hod  Farská sv. omša  za farnosť

1. Popoludňajšia pobožnosť – Popoludní o 14 40 budú vešpery a v Hodine Milosrdenstva Júnová pobožnosť s eucharistickým požehnaním.
  2. Eucharistická adorácia v Kostole sv. Anny – Ut, Štv, Pia od 7 00 do 17 00 (vešpery + euch. požehnanie). Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Ostatné dni súkromne, Kostol sv. Anny je otvorený celý deň.
  3. Sviatosť pokánia – pol hodiny pred sv. omšou okrem nedele a sviatkov.
  4. Lurdská jaskyňa – spoločná pobožnosť sv. ruženca v sobotu o 21 00 Súkromne ju môžeme navštíviť kedykoľvek.
  5. Farská katechéza:

Katechéza – 5. – 8. roč. ZŠ

Katechéza – 1,2.roč. ZŠ

Katechéza – 4.roč ZŠ

Katechet. miestnosť III.

Katechet. miestnosť I.

Katechéza – 9.roč.,1.roč. SŠ

1. Novéna k Najsv. Srdcu Ježišovmu – Začína v stredu na vigíliu sviatku Božieho Tela. Modlíme sa ju v závere sv. omše pri vyloženej Oltárnej Sviatosti. Na túto Novénu pozývame zvlášť členov Bratstva Božského Srdca Ježišovho a počas nej adorovať pred Eucharistiou. Venujme Pánu Ježišovi týchto 9 dní vynáhrady za naše hriechy. Počas Novény môžeme vyprosiť obrátenie ľudských sŕdc.
  2. Sviatok Božieho Tela – V stredu večer začíname vigíliu tohto sviatku. Naša farnosť bola pred protestantskou reformáciou zasvätená Božiemu Telu. Sú to naše korene katolíckej tradície a preto využívajme a chráňme si adorácie a eucharistickú úctu. Pozývame na celonočnú adoráciu zo stredy na štvrtok:

21.00 – 22.00 hod

ul. Družstevná, Zátoky

22.00 – 23.00 hod

ul. Školská, Kvetná, Dlhá, Pri cintoríne

23.00 – 00.00 hod

ul. Železničná, Študentská, Potočná

00.00 – 1.00 hod.

ul. Potočná, Hôrka, Na majeri

1.00 – 2.00 hod.

ul. Sadová, Tristová, Pod stráňou, Hlavná 122 – 223

2.00 – 3.00 hod.

ul. Hlavná 254 – 364, Pri Hlavnej, Jarková

3.00 – 4.00 hod.

ul. Sv. Anny, Nám. J. Tomka, Za motorestom, Cirošská

4.00 – 5.00 hod.

ul. Mackova rieň, Krátka

Sviatok Najsv. Kristovho Tela a Krvi je prikázaným sviatkom. Zaväzuje nás pod ťažkým hriechom účasťou na sv. omši a zdržiavaním sa telesných prác a nákupov.

Po večernej sv. omši vo štvrtok oslávime tento sviatok eucharistickou procesiou pri 4 oltárikoch. Pred rokom vybrané rodiny spolu so susedmi nádherne vyzdobili oltáriky a priestor okolo nich. Je to pekný prejav súdržnosti celej ulice, nielen jednej rodiny. Ulice, po ktorých pôjde procesia prosíme upraviť, pokosiť a vyzdobiť: ul. Sv. Anny, ul. Za motorestom, ul. Študentská. Všetci sa zapojme do tohto sprievodu. Zachovajme úctu a dôstojnosť procesie, ktorá je verejným vyznaním našej katolíckej viery v eucharistickú prítomnosť Ježiša Krista v Oltárnej Sviatosti. Vyhýbajme sa zbytočnému rečneniu, náhleniu a neúctivému správaniu. Rodičia pripravte deťom lupene kvetov. Pri záverečnom požehnaní možno v tento deň za obvyklých podmienok získať úplné odpustky. Kto potrebuje, môže sa počas týždňa vyspovedať.

1. Diakonát – V piatok náš bohoslovec František Sokyra prijal diakonskú vysviacku. Svoju diakonskú prax bude vykonávať vo farnosti Sabinov. Úlohou diakona je pomáhať biskupom a kňazom pri bohoslužbách, prednášať homíliu – kázeň, krstiť, sobášiť a pochovávať. Diakon neslúži sv. omšu, nespovedá a neudeľuje sviatosť pomazania chorých. Sprevádzajme ho svojimi modlitbami na ceste ku kňazstvu.
  2. Ofera – Na budúcu nedeľu je zbierka na dobročinné diela Sv. Otca. Pápež podporuje krajiny postihnuté vojnami, prírodnými katastrofami, detské nemocnice a chudobných. Svojím príspevkom sa snažíme aj my zmierniť hlad a biedu vo svete. Pán Boh zaplať.

Predmodlievanie sv. ruženca: ruža č. 9., horliteľka p. Jana Piškaninová.

Sobota, 21 00 hod.: Miriam Kohutová, Jana Tomášová, Šimon Tkáč, Júlia Krivjanská, Tomáš Tkáč.

Nedeľa, 14 15 hod.: Jana Piškaninová, Patrícia Piškaninová, Zuzana Chvostaľová, Gabriel Piškanin, Rafael Piškanin.

Valéria Čopíková

Birmovanci

Birmovanci

Emília Fencáková, č.d. 620; Jana Fencáková, č.d. 121; Martina Fencáková, č.d. 36; Eva Fencáková, č.d. 490; Lenka Fencáková, č.d. 584.

Upratovanie kostola: sobota, 7 30 hod.:  Eliška Fencáková, č.d. 36; Helena Focková, č.d. 548; Eva Frimmerová, č.d. 334; Nikola Frimmerová, č.d. 334; Mária Fursterová, č.d. 199.