"Pána chcem velebiť v každom čase"

Liturgický prehľad na Tretí veľkonočný týždeň 2019

na Tretí veľkonočný týždeň 2019

6. V.

Farský kostol 18.00 hod Sv. omša BP Emília Polačkovej – 70.r.

7. V.

Sv. Anna 6.00 hod Sv. omša + rod. Piškaninovej a Komarcovej
Farský kostol  18.00 hod  Sv. omša  + Margita Lelková – 1.výr.

8. V.

Farský kostol 7.00 hod Sv. omša +  Máj. pob. BP Petra Mesaroša – 20.r.

9. V.

Sv. Anna 6.00 hod Sv. omša BP Milana Dzurka – 25.r.
Farský kostol  18.00 hod  Sv. omša +  Máj. pob.  BP Michala Gazdu – 83.r.
  19.30 hod Euch. pob.

10. V.

Farský kostol 18.00 hod Sv. omša +  Máj. pob. BP Jozefa Krivjančina – 50.r.

11. V.

Bl. Sáry Salkaháziovej, panny a mučenice; spomienka
Farský kostol 7.00 hod Sv. omša BP Martina Harakaľa – 40.r.
  18.00 hod Vešpery +  Máj. pob.

12. V.

ŠTVRTÁ  VEĽKONOČNÁ  NEDEĽA  –  Nedeľa Dobrého Pastiera
Farský kostol  6.45 hod Ranné chvály
  8.00 hod Sv. omša  BP manž. Kenderešových – 40.r. sob.
  10.00 hod  Farská sv. omša  za farnosť

1. Popoludňajšia pobožnosť – Popoludní o 14 40 začnú vešpery a v Hodine Milosrdenstva Euch. požehnanie.
  2. Eucharistická adorácia v Kostole sv. Anny – Po (od 12 00), Ut, Štv, Pia od 7 00 do 17 00 (vešpery + euch. požehnanie). Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Ostatné dni súkromne, Kostol sv. Anny je otvorený celý deň.
  3. Sviatosť pokánia – môžete prijať pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov.
  4. Farská katechéza:

Katechéza – 5. – 8. roč. ZŠ

Katechéza – 1,2.roč. ZŠ

Katechéza – 4.roč ZŠ

Katechet. miestnosť III.

Katechet. miestnosť I.

Katechéza – 9.roč.,1.roč. SŠ

1. Májové pobožnosti – V tomto mesiaci sa schádzame k Matke Božej na Loretánskych litániách. Zomknime sa okolo nej v našich životných potrebách spolu s našimi rodinami. Pracujúci a chorí nech sa modlia Litánie s Májovou modlitbou doma súkromne.
  2. Týždeň modlitieb za duchovné povolania – Do Nedele Dobrého Pastiera pripojme svoje obety k sv. Cirkvi, ktorá sa modlí, aby Pán vzbudil nové kňazské povolania na svoju žatvu. Zvlášť sa modlime za nášho bohoslovca Františka, ktorý v júni prijme diakonskú vysviacku.
  3. Ofera – Na budúcu nedeľu je zbierka na potreby Kňazského seminára sv. Karola Boromejského v Košiciach. Podporujeme bohoslovcov, ich štúdiá a kňazskú formáciu. Raz budú v našich farnostiach a budú našimi duchovnými otcami. Podporujme ich modlitbami i financiami.
  4. Farská púť – Obišovce: arcibiskup pozýva všetkých žiakov ZŠ, zvlášť prvoprijímajúcich spolu s rodičmi a známymi na spoločnú púť detí do Obišoviec v sobotu 11.V.2019. Prosíme rodičov, aby v sakristii do štvrtku nahlásili počet záujemcov z rodiny.
    Licheń – P. Piotr Lasota, palotín – misionár z Michaloviec organizuje púť do Licheńa od 19.V. – 24.V. Má voľných 10 miest. Cena 130,- €. Autobus pôjde cez našu farnosť. Zapísať sa môžete u nás v sakristii.
  1. Ohlášky – Sviatosť manželstva chcú prijať: Jozef Staško, rím. kat., syn rodičov Jozefa a Marty rod. Lelkovej, nar. v Snine a býv. v Prešove a Petra Jurčišinová, rím. kat., dcéra rodičov Petra a Dáše rod. Lipákovej, nar. v Bardejove a bývajúca v Prešove. Sobáš: Zborov, 11.V.2019.
    Juraj Kuchtanin, gr. kat., syn rodičov Juraja a Jany rod. Bubancovej, býv. v Brestove a Slavomíra Lelková, rím. kat., dcéra rodičov Stanislava a Anny rod. Jurovej, býv. v Dlhom n/Cir. Sobáš: Humenné – gr. kat., 11.V.2019.

Kto by vedel o nejakej prekážke, pre ktorú by menovaní nemohli prijať sviatosť manželstva, nech to oznámi na farskom úrade. Pamätajte na nich vo svojich modlitbách.

Predmodlievanie sv. ruženca: Ruža č. 3., horliteľka p. Henrieta Gnipová.

Sobota, 18 30 hod.: Viktória Harakaľová, Ema Treščáková, Eliška Tulenková, Miriam Kohutová, Jana Tomášová.

Nedeľa, 15 00 hod.: Júlia Krivjanská, Šimon Tkáč, Tomáš Tkáč, Jana Piškaninová, Zuzana Chvostaľová.

4.roč.

3.roč.

Birmovanci

Birmovanci

Valéria Burdová, č.d. 536; Anna Burdová, č.d. 427; Adriana Burdová, č.d. 174; Ľubica Burdová, č.d. 174; Slávka Burdová, č.d. 3.

Alexandra Burdová, č.d. 242; Mária Burdová, č.d. 242; Ľubica Burdová, č.d. 491; Slávka Burdová, č.d. 3; Zuzana Burdová, č.d. 427.