"Chváľte, služobníci Pánovi, chváľte meno Pánovo."

Liturgický prehľad na Druhý veľkonočný týždeň 2019

14.00 hod Sobáš

5. V.

TRETIA  VEĽKONOČNÁ  NEDEĽA   /  Prvá nedeľa mesiaca
  8.00 hod  Sv. omša  BP Nikoly Gazdovej – 20.r.
  10.00 hod  Farská sv. omša  za farnosť

1. Popoludňajšia pobožnosť – Popoludní o 14 40 začnú vešpery a v Hodine Milosrdenstva Euch. požehnanie.
  2. Eucharistická adorácia v Kostole sv. Anny – V letnom období budú adorácie a ranné sv. omše v Kostole sv. Anny, ako máme zvykom: Po, Ut, Štv, Pia od 7 00 do 17 00 (vešpery + euch. požehnanie). Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Ostatné dni súkromne, Kostol sv. Anny je otvorený celý deň.
  3. Sviatosť pokánia – môžete prijať pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov.
  4. Farská katechéza:

Katechéza – 5. – 8. roč. ZŠ

Katechéza – 1,2.roč. ZŠ

Katechéza – 4.roč ZŠ

Katechet. miestnosť III.

Katechet. miestnosť I.

Katechéza – 9.roč.,1.roč. SŠ

1. Májové pobožnosti – Pozývame všetkých od stredy na Májové pobožnosti Loretánskych litánií. V tomto mariánskom mesiaci sa zhromažďujme všetci – mladší i starší okolo Panny Márie, ktorá nás čaká s milosťami. Najmä deti a mládež povzbudzujme, aby sa utiekali pod jej ochranu a vyprosili požehnanú budúcnosť.
  2. V tomto týždni – máme Prvý štvrtok mesiaca, do svojich modlitieb a obiet vložme prosby za kňazov a nové duchovné povolania z našej farnosti. Prvý piatok odprosujeme Božské Srdce Ježišovo počas adorácie a sv. prijímania.
  3. Obišovce – Od soboty začínajú Fatimské pobožnosti s o. arcibiskupom v Sanktuáriu v Obišovciach. Každý mesiac ju pripravuje iný dekanát. V Máji sa jej zúčastňuje Sninský dekanát, preto v sobotu bude sv. omša ráno pre tých, čo ostávajú doma a záujemcov prosíme, aby sa do zajtra nahlásili v sakristii.
  4. Farská púť – arcibiskup pozýva všetkých žiakov ZŠ, zvlášť prvoprijímajúcich spolu s rodičmi a známymi na spoločnú púť detí do Obišoviec v sobotu 11.V.2019. Prosíme rodičov, aby v sakristii nahlásili počet záujemcov z rodiny.
  5. Stretnutie rodičov 4. roč. – bude v pondelok po sv. omši.
  6. Ohlášky – Sviatosť manželstva chcú prijať:
    Miroslav Saluga, rím. kat., syn rodičov Miroslava a Márie rod. Ducaničovej, nar. v Krompachoch a bývajúci v Snine a Mária Kuncová, rím. kat., dcéra rodičov + Štefana a Anny rod. Kováčovej, nar. v Humennom a býv. v Dlhom n/Cir. Sobáš: Farský kostol, 4.V.2019 o 14 00

Jozef Staško, rím. kat., syn rodičov Jozefa a Marty rod. Lelkovej, nar. v Snine a býv. v Prešove a Petra Jurčišinová, rím. kat., dcéra rodičov Petra a Dáše rod. Lipákovej, nar. v Bardejove a bývajúca v Prešove. Sobáš: Zborov, 11.V.2019.

Juraj Kuchtanin, gr. kat., syn rodičov Juraja a Jany rod. Bubancovej, býv. v Brestove a Slavomíra Lelková, rím. kat., dcéra rodičov Stanislava a Anny rod. Jurovej, býv. v Dlhom n/Cir. Sobáš: Humenné – gr. kat., 11.V.2019.

Kto by vedel o nejakej prekážke, pre ktorú by menovaní nemohli prijať sviatosť manželstva, nech to oznámi na farskom úrade. Pamätajte na nich vo svojich modlitbách.

Predmodlievanie sv. ruženca: Ruža č. 2., horliteľka p. Eva Skarbová.

Nedeľa, 15 00 hod.: Filip Kohut, Peter Kohut, Tadeáš Dzurko, Terézia Tomášová, Natália Piškaninová.

4.roč.

3.roč.

Birmovanci

Birmovanci

Helena Božidarová, č.d. 513; Katarína Božidarová, č.d. 613; Renáta Božidarová, č.d. 579; Martina Božidarová, č.d. 579; Anna Brudňaková, č.d. 207.

Ladislav Brudňaková, č.d. 207; Františka Bruteničová, č.d. 145; Marta Burdová, č.d. 498; Marta Burdová, č.d. 285; Mária Burdová, č.d. 549.