"Chváľte, služobníci Pánovi, chváľte meno Pánovo."

Liturgický prehľad vo Veľkonočnej oktáve 2019

vo Veľkonočnej oktáve 2019

22. IV.

VEĽKONOČNÝ  PONDELOK
Farský kostol 7.00 hod Sv. omša BP manž. Gičových – 25.r. sob.
  9.00 hod  Sv. omša BP Milana Polačka – 40.r.
  15.00 hod  Hodina Milosrdenstva – Novéna

23. IV.

Veľkonočný utorok
Farský kostol 15.00 hod Hodina Milosrdenstva – Novéna
  18.00 hod Sv. omša BP manž. Piškaninových – 45.r. sob.

24. IV.

Veľkonočná streda
Farský kostol 6.00 hod Sv. omša + Ján Kohut – 17.výr.
  15.00 hod  Hodina Milosrdenstva – Novéna
  18.00 hod Sv. omša  BP Ivety Krivjanskej – 50.r.

25. IV.

Veľkonočný štvrtok
Farský kostol 15.00 hod Hodina Milosrdenstva – Novéna
  18.00 hod Sv. omša  BP Petra Gnipa – 25.r.

26. IV.

Veľkonočný piatok
Farský kostol 6.00 hod Sv. omša + Ján Kohut, č.d. 136
  15.00 hod  Hodina Milosrdenstva – Novéna
  18.00 hod Sv. omša  BP manž. Repkových – 50.r. sob.

27. IV.

Veľkonočná sobota  VIGÍLIA  NEDELE  BOŽIEHO  MILOSRDENSTVA – Záver Novény
  18.00 hod  Vigília – Sv. omša s vešperami  + kňaz Ján Gnip – 30. deň pohrebu
    Celonočná adorácia

28. IV.

DRUHÁ  VEĽKONOČNÁ  NEDEĽA  /  Nedeľa Božieho milosrdenstva

Záver Veľkonočnej oktávy

8.00 hod  Sv. omša  BP Henriety Gnipovej – 45.r.
  10.00 hod  Farská sv. omša  za farnosť

1. Apoštolské požehnanie – Dnes na poludnie Jeho Svätosť pápež František udelí svoje apoštolské požehnanie „Urbi et Orbi“ – „Mestu Rímu a svetu“. Pri jeho sledovaní možno získať úplné odpustky.
  2. Popoludňajšia pobožnosť – Všetkých vás pozývame o 14 40 na vešpery a eucharistickú procesiu v Hodine Milosrdenstva, aby sme spoločne uzavreli toto posvätné trojdnie Eucharistickým požehnaním. Dnes – na veľkonočnú nedeľu strávme tento najposvätnejší deň v kruhu farnosti a rodiny.
  3. Eucharistická adorácia – Ut (od 15 00), Str, Štv, Pia od 7 00 do 16 00 (vešpery + euch. požehnanie).
  4. Sviatosť pokánia – môžete pristúpiť pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov.
  5. Farská katechéza:

Katechéza – 5. – 8. roč. ZŠ

Katechéza – 1,2.roč. ZŠ

Katechéza – 4.roč ZŠ

Katechet. miestnosť III.

Katechet. miestnosť I.

Katechéza – 9.roč.,1.roč. SŠ

1. Veľkonočná oktáva – Celý týždeň prežívame veľkonočnú oktávu spojenú s Novénou k Božiemu Milosrdenstvu. Neustaňme pristupovať k sv. prijímaniu a prežime tento týždeň, ktorý je tak bohatý na milosti Božieho milosrdenstva, so vzkrieseným Spasiteľom na adorácii, Novéne a konaním skutkov telesného a duchovného milosrdenstva.
  2. Sviatok Božieho Milosrdenstva – Budúca nedeľa je sviatkom Božieho Milosrdenstva. V sobotu večer sa stretneme na slávení vigílie, ktorou sa začína tento sviatok. Po vigílii nasleduje celonočná adorácia. Každý, kto si pri verejnom vystavení obrazu Božieho milosrdenstva v kostole nábožne uctí tento obraz a splní predpísané podmienky na získanie úplných odpustkov (stav milosti posväcujúcej, sv. prijímanie, modlitba na úmysel Sv. otca) a pomodlí sa Modlitbu Pána (Otče náš) a Vyznanie viery (Verím v Boha) a pridá k tomu nábožný vzdych vzývajúci Božie milosrdenstvo (napr. Ježišu môj, milosrdenstvo – Ježišu, dôverujem ti), môže získať úplné odpustky pre seba alebo pre duše v očistci.
  1. Stretnutie rodičov prvoprijímajúcich – bude v stredu po sv. omši v katechetickej miestnosti.
  2. Ohlášky – Sviatosť manželstva chcú prijať:

Tomáš Rajňak, rím. kat., syn rodičov Cyrila a Kataríny rod. Gavurovej, býv. v Dlhom n/Cir. a Anna Harmaňošová, rím. kat., dcéra rodičov Štefana a Magdalény rod. Karľovej, býv. v Snine. Sobáš: Snina Sv. Kríža, 27.IV.2019. Ohlasujú sa III. krát.

Pavol Rošak, rím. kat., syn rodičov Mariána a Heleny rod. Zuščákovej, nar. v Humennom a bývajúci v Kamenici n/Cir. a Paulína Demská, rím. kat., dcéra rodičov Ondreja a Adely rod. Chvostaľovej, nar. v Humennom a býv. v Modrej n/Cir. Sobáš: Farský kostol, 27.IV.2019 o 15 30 hod. Ohlasujú sa III. krát.

Miroslav Saluga, rím. kat., syn rodičov Miroslava a Márie rod. Ducaničovej, nar. v Krompachoch a bývajúci v Snine a Mária Kuncová, rím. kat., dcéra rodičov + Štefana a Anny rod. Kováčovej, nar. v Humennom a býv. v Dlhom n/Cir. Sobáš: Farský kostol, 4.V.2019 o 14 00 hod. Ohlasujú sa II. krát.

Kto by vedel o nejakej prekážke, pre ktorú by menovaní nemohli prijať sviatosť manželstva, nech to oznámi na farskom úrade. Pamätajte na nich vo svojich modlitbách.

1. ADSM – v sobotu sa vo farnosti Sabinov uskutoční Arcidiecézne stretnutie mladých. Informácie sú na farskej nástenke pre všetkých záujemcov.

Predmodlievanie sv. ruženca: Ruža č. 1., horliteľka p. Bernardína Piškaninová.

Sobota, 16 15 hod.: Timotej Gič, Kristína Piškaninová, Michal Kohut, Karolína Tkáčová, Anastázia Krivjanská.

Nedeľa, 15 00 hod.: Kristína Čovanová, Šimon Mažerik, Valentína Kohutová, Kristína Gazdová, Matej Treščák.

Miriama Chvostaľová

4.roč.

3.roč.

Birmovanci

Birmovanci

Upratovanie kostola: utorok, 17 45 hod.:

Anna Blichová, č.d. 514; Eva Bončiková, č.d. 338; Viktória Bončiková, č.d. 304; Mária Bončiková, č.d. 531; Iveta Bončiková, č.d. 558.

Jana Bončiková, č.d. 603; Jana Bončiková, č.d. 371; Adriana Bončiková, č.d. 304; Anna Bončiková, č.d. 531; Jana Bončiková, č.d. 531.