"Bože, buď nám milostivý a žehnaj nás."

Liturgický prehľad na Prvý pôstny týždeň 2019

na Prvý pôstny týždeň 2019

11. III.

Farský kostol 6.00 hod Sv. omša + Štefan Poľačko, č.d. 245
  17.00 hod Novéna + Sv. omša + Mária Mesarošová – 1.výr.

12. III.

Farský kostol 6.00 hod Sv. omša + rod. Hrehovej
  17.00 hod Novéna + Sv. omša + Jozef, Anna Lelkovi

13. III.

Kántry
Sv. Anna 18.00 hod Novéna + Sv. omša  BP Diany Krivjančinovej – 1.r.

14. III.

Začiatok farských veľkopôstnych rekolekcií

+ rod. Holpovej, č.d. 129

+ Ján, Mária Burdovi, č.d. 196

15. III.

Farský kostol   podľa programu

poď. a BP Márie Piškaninovej – 75.r.

+Štefan, Anna, Štefan Zarembovi

16. III.

BP rod. Pavlovčinovej, č.d. 388

+ Mikuláš Hajdu

17. III.

DRUHÁ  PÔSTNA  NEDEĽA

BP Anny Kuncovej – 60.r.+

kňazi Ján Tomko a Michal Mikula

za farnosť

1. Popoludňajšia pobožnosť– Dnes o 14 30 budú vešpery a po nich pobožnosť Krížovej cesty. Krížovú cestu sa podľa priania Pána Ježiša sv. Faustíne modlíme v Hodine Božieho milosrdenstva. Pozývame všetky rodiny, aby v rámci slávenia sviatočného dňa sa schádzali na pôstnych pobožnostiach.
  2. Celodenná eucharistická adorácia vo farskom kostole –Po, Ut, Štv, Pia od 7 00do 16 00 (vešpery + euch. požehnanie). Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Ostatné dni súkromne, Kostol sv. Anny je otvorený celý deň.
  3. Sviatosť pokánia– môžete prijať pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov.
  4. Farská katechéza:

Katechéza – 5. – 8. roč. ZŠ

Katechéza – 1,2.roč. ZŠ

Katechéza – 4.roč ZŠ

Katechet. miestnosť III.

Katechet. miestnosť I.

Katechéza – 9.roč.,1.roč. SŠ

1. Relikvie Troch sv. košických mučeníkov – budú v našej farnosti do zajtra.V pondelok večer ich preberá farnosť Belá n/Cir.
  2. Novéna k sv. Jozefovi– Začína dnes popoludní. Spoločenstvo „Modlitby otcov“ sa bude počas týždňa predmodlievať sv. ruženec. V tomto deviatniku sa modlíme za našich mužov, manželov, otcov. Pozývame ich k spoločnej modlitbe.
  3. Jarné kántrové dni – sú v tomto týždni v stredu, piatok a v sobotu. Ich obsahom je naša modlitba a pôst za vyprosenie obrátenia.
  4. Veľkopôstne rekolekcie farnosti – začínajú vo štvrtok a potrvajú do nedele. Je to milostivý čas, keď sa k nám skrze kňaza – misionára bude prihovárať sám Boh. Upravme si podľa možnosti svoj program, aby sme sa na nich mohli zúčastňovať. Modlime sa za ich požehnaný priebeh, za obrátenie farnosti a na tento úmysel obetujme aj sv. prijímanie a piatkový pôst (kto môže o chlebe a vode). Zo soboty na nedeľu je možnosť celonočnej adorácie.
  5. Ofera – Na budúcu nedeľu je ofera na rekonštrukciu kostola. Pán Boh zaplať za vaše milodary.

Predmodlievanie sv. ruženca: Ruža č. 4, horliteľka p. Jozefína Burdová, pred večernými sv. omšami spoločenstvo „Modlitby otcov“.

Sobota, 16 15 hod.: Viktória Harakaľová, Ema Treščáková, Eliška Tulenková, Miriam Kohutová, Jana Tomášová.

Nedeľa, po Krížovej ceste: Šimon Tkáč, Tomáš Tkáč, Júlia Krivjanská, Jana Piškaninová, Patrícia Piškaninová.

4. roč.

3. roč.

Birmovanci

Birmovanci

Zuzana Poľačková, č.d. 630, Mária Psárová, č.d. 375, Slavomíra Radová, č.d. 155, Kamila Rajňaková, č.d. 355, Eva Rajňaková, č.d. 193.

Eva Rebičová, č.d. 253, Eva Repková, č.d. 471, Miroslava Rybárová, č.d. 369, Marta Ryľaková, č.d. 562, Ladislava Ryľaková, č.d. 300.