"Chváľte, služobníci Pánovi, chváľte meno Pánovo."

Liturgický prehľad na 7. týždeň v Období „cez rok“ 2019

na 7. týždeň v Období „cez rok“ 2019

25. II.

Farský kostol 6.00 hod Sv. omša + Jaroslav Rajňak – 25.výr.

26. II.

Farský kostol 17.00 hod Sv. omša + Jozef Harvan

27. II.

Farský kostol 14.00 hod Sv. spoveď
  17.00 hod Sv. omša zdr. Mariána Polačka – 55.r.

28. II.

Farský kostol 6.00 hod Sv. omša + rod. Piškaninovej a Burdovej, č.d. 469
  8.00 – 9.00 Sv. spoveď
  14.00 hod Sv. spoveď
  17.00 hod Sv. omša + Michal, Alžbeta Treščákovi, č.d. 83
  23.00 hod Sv. hodina Getsemani

1. III.

Prvý piatok mesiaca
Farský kostol 6.00 hod Sv. omša + Ján Furster – 4.výr.
  17.00 hod Sv. omša + čl. Bratstva B. Srdca
    Pob. na I. piatok

2. III.

Prvá sobota mesiaca – fatimská
Farský kostol 14.00 hod Sobáš
  17.00 hod Fatima + čl. Ružencového bratstva

3. III.

ÔSMA  NEDEĽA  V  OBDOBÍ  „CEZ  ROK“ / Prvá nedeľa mesiaca

Fašiangová nedeľa – i. deň zmiernej fašiangovej poklony

Farský kostol 8.00 hod Sv. omša BP Daniely Gerbocovej – 70.r.
    40. hodinová fašiangová adorácia
  17.00 hod Fašiangová pobožnosť s euch. požehnaním

1. Popoludňajšia pobožnosť –VHodine Milosrdenstva euch. požehnanie.
  2. Celodenná eucharistická adorácia vo farskom kostole –Štv, Pia od 7 00do 16 00 (vešpery + euch. požehnanie). Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Ostatné dni súkromne, Kostol sv. Anny je otvorený celý deň.
  3. Sviatosť pokánia – Využime prvopiatkový týždeň k sv. spovedi pred vstupom do Pôstneho obdobia.
  4. Farská katechéza –

Katechéza – 5. – 8. roč. ZŠ

Katechéza – 1,2.roč. ZŠ

Katechéza – 4.roč ZŠ

Katechet. miestnosť III.

Katechet. miestnosť I.

Katechéza – 9.roč.,1.roč. SŠ

1. V tomto týždni – v noci pred Prvým piatkom si konáme Sv. hodinu milosrdenstva. Kto sa jej nemôže zúčastniť, môže si ju vykonať doma sám akoukoľvek modlitbou na uctenie Ježišových bolestí, napr. bolestný ruženec, Krížová cesta a pod. Na Prvý piatok pristúpme k sv. prijímaniu s úmyslom odprosenia Božského Srdca za naše hriechy. Po večernej sv. omši je ofera Bratstva B. Srdca. Fatimská sobota je deň, v ktorom nás Matka Božia pozýva k spoločnej fatimskej pobožnosti za záchranu sveta.
  2. Prípravný rok Troch sv. košických mučeníkov – v našej Košickej arcidiecéze putujú ich relikvie po jednotlivých farnostiach. V našej farnosti budú 9. – 11.III. Na ich prijatie sa pripravujeme Novénou od štvrtka pred sv. omšou. Texty sú pri vchode do kostola.
  3. Fašiangy –Od fašiangovej nedele začíname 40 hodinovú fašiangovú zmiernu poklonu Oltárnej Sviatosti.
  4. Schola cantorum Cassoviensis – je názov speváckeho zboru bohoslovcov Kňazského seminára v Košiciach.V sobotu večer a v nedeľu počas farskej sv. omše bude zbor spievať v našej farnosti.
  5. Ofera – Na budúcu nedeľu je ofera na rekonštrukciu kostola. Pán Boh zaplať.
  6. Strieborné jubileum – Manželov, ktorí v tomto roku slávia svoje strieborné jubileum sobáša, pozýva o. arcibiskup na spoločné poďakovanie spojené s osobitným požehnaním do ďalších rokov manželstva dňa 26.V.2019 do Košickej katedrály. Záujemci nech sa prihlásia v sakristii do konca marca.
  7. Ohlášky –Sviatosť manželstva chcú prijať: Ondrej Holota, rím. kat., syn rodičov Štefana a Emílie rod. Galandovej, nar. v Snine a bývajúci v Zempl. Hámroch a Petra Rajňaková, rím. kat., dcéra rodičov Jozefa a Evy rod. Didirkovej, nar. v Snine a býv. v Dlhom n/Cir. Sobáš: 2.III.2019 o 14 00 vo farskom kostole. Ohlasujú sa po III. krát. Kto by vedel o nejakej prekážke, pre ktorú by nemohli prijať sviatosť manželstva, nech to oznámi na farskom úrade. Pamätajte na nich v svojich modlitbách.

Predmodlievanie sv. ruženca: ruža č. 2., horliteľka p. Eva Skarbová.

Nedeľa, 16 15 hod.: Eliška Tulenková, Miriam Kohutová, Jana Tomášová, Šimon Tkáč, Júlia Krivjanská.

Žalm

4. roč.

3. roč.

Birmovanci

Birmovanci

Ruža č.4

Ruža č.4

Jana Piškaninová, č.d. 206; Patrícia Piškaninová, č.d. 254; Renáta Piškaninová, č.d. 254; Jana Piškaninová, č.d. 206; Andrea Piškaninová, č.d. 503.

Mária Piškaninová, č.d. 330; Mária Piškaninová, č.d. 488; Eva Piškaninová, č.d. 618; Andrea Piškaninová, č.d. 85; Lucia Piškaninová, č.d. 29.