"Pána chcem velebiť v každom čase"

Liturgický prehľad na Tretí adventný týždeň 2018

na Tretí adventný týždeň 2018

17. XII.

Farský kostol 5.45 hod Novéna + Roráty + Alžbeta Kohútová – 15.výr.

18. XII.

Farský kostol 5.45 hod Novéna + Roráty + Ján Ivan, č.d. 251

19. XII.

Farský kostol 5.45 hod Novéna + Roráty + Michal, Anna Solomejovi
  15.00 hod Vianočná sv. spoveď
  17.00 hod Sv. omša + Juraj, Katarína Makovcovi

20. XII.

Farský kostol 5.45 hod Novéna + Roráty + Ján, Anna, č.d. 513

21. XII.

Farský kostol 5.45 hod Novéna + Roráty + František Božidar, č.d. 513

22. XII.

Farský kostol 6.00 hod Novéna + Roráty BP Evy Ondikovej
  17.00 hod  Vešpery

23. XII.

ŠTVRTÁ  ADVENTNÁ  NEDEĽA
  8.00 hod Sv. omša BP Jaroslava a + kňaza Jána
    Novéna + Vešpery

1. Popoludňajšia pobožnosť: Popoludní o 14 15 je spoločná modlitba sv. ruženca. V Hodine milosrdenstva pokračujeme v predvianočnej novéne k Sv. Rodine. Po pobožnosti bude stretnutie a nácvik Jasličkovej pobožnosti a koledovania. Prosíme učiť sa texty naspamäť.
  2. Celodenná eucharistická adorácia vo farskom kostole: Po; Ut; Štv; Pia. Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Ostatné dni súkromne, Kostol sv. Anny je otvorený celý deň.
  3. Sviatosť pokánia: pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov. Vianočná sv. poveď v stredu. Komu nevyhovuje tento čas, iný čas spovedania v dekanáte je vyvesený na farskej nástenke. Ak by niekto potreboval sv. spoveď aj tesne pred sviatkami, nech sa prihlási v sakristii.
  4. Farská katechéza:

Katechéza – 5. – 8. roč. ZŠ

Katechéza – 1,2.roč. ZŠ

Katechéza – 4.roč ZŠ

Katechet. miestnosť III.

Katechet. miestnosť I.

Katechet. miestnosť

Katechéza – 9.roč.,1.roč. SŠ

Katechet. miestnosť

1. Novéna k Sv. Rodine – pokračuje až do nedele. V tomto týždni zahrňme svojimi modlitbami všetkých členov našich rodín a pre celú farnosť vyprosujme požehnaný čas Vianoc.
  2. Príprava k Vianociam – k dôstojnej oslave Vianoc patrí aj náležitá príprava. Venujme dostatok času nielen príbytkom a zovňajšku, ale hlavne svojej duši. Dajme dôraz na modlitbu, hlavne na tú spoločnú pri adventnom venci, na dobrú vianočnú sv. spoveď s pevným predsavzatím polepšiť sa a k udržiavaniu príjemnej rodinnej atmosféry. Nechajme vianočnú výzdobu – stromček, svetlá a pod. až na čas, kedy to má svoje miesto – na Vianočnú vigíliu 24.XII. Dovtedy sa posnažme dobre prežiť zvyšné adventné dni našej prípravy k sviatkom.
  3. Vianočná sv. spoveď – v stredu popoludní bude v našej farnosti vianočná sv. spoveď. Prosíme vás o zodpovednú prípravu: dôkladné spytovanie svedomia, úprimné vyznanie hriechov, praktické predsavzatie, ktoré povedie k polepšeniu života a hlavne k pravidelnému pristupovaniu k sviatostiam.
    Nezabudnime napraviť staré krivdy – odprosiť a zmieriť sa s protivníkmi, napraviť pokazené vzťahy, zvlášť rodinné, nahradiť vzniknuté škody a vzdať sa návykových hriechov. Sviatosť pokánia je pre nás liekom, ak zodpovedne pristupujeme nielen k vyznaniu hriechov, ale podľa pokynov spovedníka zariadime svoj život. Nech je pre nás všetkých požehnaním.
  1. Upratovanie – prosíme dobrovoľníkov o pomoc pri upratovaní Kostola sv. Anny v utorok o 9 00 Pán Boh zaplať.
  2. Ofera na budúcu nedeľu je decembrová zbierka na kostolné potreby a na vianočnú výzdobu kostola. Za vašu štedrosť Pán Boh zaplať.
  3. Vianoce – Blíži sa najkrajší čas roka, čas Vianočných sviatkov. Postarajme sa, aby nik z nášho okolia našou vinou neostal sám, bez pomoci a bez blízkych. Ponúknime pomoc každému, kto ju potrebuje, aby slávenie Vianoc sme prejavili aj konkrétnymi činmi lásky a milosrdenstva.

Predmodlievanie sv. ruženca: ruža č. 1., horliteľka p. Bernardína Piškaninová .

Sobota, 17 30 hod.: Júlia Krivjanská, Tomáš Tkáč, Jana Piškaninová, Patrícia Piškaninová, Zuzana Chvostaľová.

Nedeľa, 14 15 hod.: Gabriel Piškanin, Rafael Piškanin, Timotej Gič, Kristína Piškaninová, Michal Kohut.

Žalm

4.roč.

Anna Junáková, č.d. 343; Anna Junáková, č.d. 42; Magdaléna Jurová, č.d. 143; Kamila Kermietová, č.d. 64; Katarína Kminiaková, č.d. 109.

Daniela Knížová, č.d. 53; Jaroslava Kociková, č.d. 460; Viktória Kociková, č.d. 460; Anna Kohutová, č.d. 266; Beáta Kohutová, č.d. 619.