"Moje ovce počúvajú môj hlas, ja ich poznám a ony idú za mnou."

Jn 10, 27

Liturgický prehľad na Prvý adventný týždeň 2018

na Prvý adventný týždeň 2018

3. XII.

Sv. Anna 5.45 hod Roráty + rod. Hašuľovej

4. XII.

Sv. Anna 5.45 hod Roráty + rod. Bončíkovej, č.d. 54

5. XII.

Sv. Anna 5.45 hod Roráty + rod. Burdovej a Petríkovej

6. XII.

Otvorenie farských adventných rekolekcií

+ Jozef Burda, č.d. 59

+ Mária Ondušová – 4.výr.

+ rod. Dzurkovej, č.d. 54

7. XII.

Vigília slávnosti Nepoškvrneného počatia bl. Panny Márie

Deň pôstu za farnosť / Prvý piatok mesiaca

Farský kostol   podľa programu

BP Michala Kohuta – 23.r.

BP čl. Bratstva B. Srdca

+ rod. Kohutovej a Kováčovej, č.d. 385

+ Ján, Helena Kohutovi, č.d. 501

8. XII.

Slávnosť  NEPOŠKVRNENÉHO  POČATIA  Bl.  PANNY  MÁRIE –  prikázaný sviatok

+ Michal, Zuzana Solomejovi, č.d. 501

+ Michal, Mária Koťovi

+ Michal Krivjančin, č.d. 224

+ Andrej, Anna Božidarovi, č.d. 286

+ Ján, Mária, Mária, č.d. 267

+ kňaz Michal Mikula

9. XII.

DRUHÁ  ADVENTNÁ  NEDEĽA
Farský kostol       podľa programu

BP rod. Kohutovej, č.d. 501

+ Michal, Mária Hrinovi

+ Alojz, Alžbeta, František Božidarovi

BP rod. Makarovej, č.d. 512

+ Ján Dzurko, č.d. 408

+ Anna Vajdová+ Mária Mesarošová, č. 512

1. Popoludňajšia pobožnosť:Dnes je Prvá nedeľa mesiaca. Po farskej sv. omši bude vystavenie Najsv. Sviatosti až do pobožnosti. Ako zvyčajne o 14 15 spoločná modlitba sv. ruženca a po požehnaní výmena tajomstiev u horliteľov.
  2. Celodenná eucharistická adorácia:Po; Ut; Štv; Pia od 7 00 – 17 00hod. (vešpery + euch. požehnanie). Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Ostatné dni súkromne, Kostol sv. Anny je otvorený celý deň.
  3. Sviatosť pokánia:podľa programu.
  4. Farská katechéza:

Katechéza – 5. – 8. roč. ZŠ

Sv. Anna

Katechéza – 1,2.roč. ZŠ

Katechéza – 4.roč ZŠ

Katechet. miestnosť III.

Katechet. miestnosť I.

Sv. Anna

Katechéza – 9.roč.,1.roč. SŠ

1. Koledovanie – deti a mládež, ktorí majú záujem pomôcť pri vianočnom koledovaní alebo Jasličkovej pobožnosti sa stretnú dnes po popoludňajšej pobožnosti. Je to jedna z našich adventných obiet v príprave na Vianoce.
  2. Bohoslužby– Do stredy ešte pokračujú práce na mozaike. Od štvrtku budú už adorácia a bohoslužby vo farskom kostole.
  3. Advent – začali sme posvätný čas Adventu. Je čas stíšenia, horlivejšej modlitby – vyhýbajme sa hlučnej spoločnosti, zábavám, nekontrolovanému času na internete a ponorme sa do prežívania modlitby a čítania Sv. Písma. Zvlášť mládež treba upozorniť, že v tomto čase sa vyhýbame všetkému, čo narúša jeho posvätný ráz – ponocovanie, zábavy. Pozývame vás na Roráty, ktoré nám pomáhajú prežiť tieto dni v spojení s Kristom a Pannou Máriou v kostole, ale aj doma pri spoločnej modlitbe pri adventnom venci.
    Deti po Rorátoch pozývame do katechetickej miestnosti. Po raňajkách sa spoločne presunú do školy.
  1. Adventné rekolekcie – Našu farnosť navštívia pátri dominikáni z Košického kláštora od štvrtku do nedele. Budú viesť farské adventné rekolekcie, kázať, spovedať, dávať katechézy. Pomôžu nám hlbšie prežiť Adventné obdobie. Počas tejto duchovnej obnovy, ale už aj od zajtra prosme pre nich svetlo Ducha Sv., aby cez nich sa k nám prihovoril sám Boh.
  2. Slávnosť Nepoškvrneného počatia bl.Panny Márie– Sobota je prikázaným sviatkom. Viaže nás pod ťažkým hriechom účasťou na sv. omši. Zariaďme si nákupy a upratovanie už vopred, aby sme tento deň mohli prežiť sviatočne.
  3. Ofera – Na budúcu nedeľu je decembrová ofera na rekonštrukciu kostola. Pán Boh zaplať za vašu štedrosť.
  4. Milodary za službu kostolníka a kantora– Počas týždňa ich môžete prinášať do sakristie (10,- €/rodina). Príspevkom sa odvďačme za ich službu, ktorú konajú pre farnosť. Milodary sú rozdelené za službu kostolníka, kantora, pranie a žehlenie kostolnej bielizne.
  5. Vianočná sv. spoveď chorých – záujemcov nahláste v sakristii (okrem prvopiatkových). Spoveď bude v piatok.
  6. Gregoriánske sv. omše– Kto má záujemdať odslúžiť Gregoriánske sv. omše (30 sv. omší po sebe), môže nahlásiť úmysel s milodarom (210,-€) v sakristii. V našej farnosti to nie je možné (lebo musia byť nepretržite po sebe), preto ich posielame do kláštorov a kňazom do zahraničia. Záujem nahláste do konca týždňa.
  7. Stretnutie s Mikulášom pre žiakov MŠ a ZŠ bude v sobotu, 8.XII. o 16 00 na Obecnom úrade.
  8. Matrika našej farnosti –november 2018

Do sv. Cirkvi sme krstom prijali: Lukáš Hišem, *4.VII.2018, krst1 7.XI.2018. Bože, nech jeho život je tebe na slávu a jemu na spásu!

Do večnosti sme vyprevadili:

• Mária Šutayová, *15.V.1936, +7.XI.2018
  • Ján Kohút, *20.X.1944, +22.XI.2018

Nech odpočívajú v pokoji!

1. Milodarynovember 2018:Na kostol oferovali: z pohrebu Márie Šutayovej 100,-€; z pohrebu Jána Kohúta 100,- €. Na Lurdskú jaskyňu pútnici z Dębowca 50,-€. Pán Boh zaplať.

Predmodlievanie sv. ruženca: ruža č. 8., horliteľka p. Marta Burdová .

Sobota, 20 30 hod.: Kristína Piškaninová, Michal Kohut, Anastázia Krivjanská, Kristína Čovanová, Šimon Mažerik.

Nedeľa, 14 15 hod.: Karolína Tkáčová, Valentína Kohutová, Kristína Gazdová, Matej Treščák, Filip Kohút.

Žalm

4.roč.

3.roč.

Birmovanci

Birmovanci

Zuzana Hrehová

Alena Hašuľová, č.d. 384; Alena Hašuľová, č.d. 106; Zdenka Havrilčáková, č.d. 47.

Upratovanie kostola: streda, 17 30 hod.:

Valéria Holpová, č.d. 485; Mária Holpová, č.d. 357; Jana Holpová, č.d. 129; Beáta Hoľková, č.d. 31; Mária Horňáková, č.d. 555.