"Ty si Mesiáš, Syn živého Boha."

Mt 16, 13-19

Liturgický prehľad 34. týždeň v Období „cez rok“ 2018

34. týždeň v Období „cez rok“ 2018

26. XI.

Sv. Anna 17.00 hod Sv. omša BP rod. Vozárovej, č.d. 61

27. XI.

Sv. Anna 6.00 hod Sv. omša + Štefan Kuľha, č.d. 389
  17.00 hod Sv. omša + Michal Piškanin, č.d. 89

28. XI.

Sv. Anna 17.00 hod Sv. omša + Ján Hančarik, č.d. 327

29. XI.

Sv. Anna 6.00 hod Sv. omša + Jozef, Michal, Mária Pavlovčinovi
  17.00 hod Sv. omša + rod. Piškaninovej a Ivanovej

30. XI.

Sv. Ondreja, apoštola, patróna Košickej arcidiecézy; sviatok
Sv. Anna 17.00 hod Sv. omša BP rod. Leňkovej, č.d. 293

1. XII.

ADVENTNÁ  VIGÍLIA  –  začiatok cirkevného roka  /  Fatimská sobota

Požehnanie adventných vencov

Farský kostol 16.15 hod Fatima
  17.00 hod Vigília –  Sv. omša s vešperami a pož. adventných vencov BP čl. Bratstva sv. ruženca

2. XII.

PRVÁ  ADVENTNÁ  NEDEĽA  /  Prvá nedeľa mesiaca
Farský kostol   6.45 hod Ranné chvály
   8.00 hod  Sv. omša BP Márie Leňkovej, č.d. 293
  10.00 hod Farská sv. omša  za farnosť
    Vešpery

1. Popoludňajšia pobožnosť – Po farskej sv. omši bude vystavená Najsv. Sviatosť k verejnej poklone Kristovi Kráľovi. Je to čas odovzdania nášho života pod Božiu vládu a utiekanie sa k jeho pomoci a milosrdenstvu. Modlitba sv. ruženca začne o 14 15 zakončená Zasväcujúcou pobožnosťou Kristovi Kráľovi v Hodine Milosrdenstva, za ktorú možno získať úplné odpustky pre seba alebo pre duše v očistci. Slávnosť ukončíme vešperami.
  2. Celodenná eucharistická adorácia v Kostole sv. Anny – Po, Ut, Štv, Pia. Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Ostatné dni súkromne, Kostol sv. Anny je otvorený celý deň.
  3. Sviatosť pokánia – môžete prijať pol hodiny pred sv. omšou, okrem nedele a sviatkov.
  4. November – Naše návštevy cintorína nech sú naplnené modlitbou pomoci pre duše v očistci.
  5. Odpust sv. Ondreja – arcibiskup pozýva v sobotu na celodiecéznu slávnosť patróna Košickej arcidiecézy sv. apoštola Ondreja do Košickej katedrály. Záujemci sa môžu prihlásiť v sakristii. Autobus organizuje Sninský dekanát. Odchod je o 7 00 hod., návrat cca 13 30 hod.
  6. Začiatok nového cirkevného roka + Fatima – Nové liturgické obdobie – Advent začíname v sobotu večer. Spoločne s deťmi pripravme adventné vence zo živých vetvičiek a pri sobotňajšej vigílii ich posvätíme. Pred sv. omšou bude fatimská pobožnosť prvej soboty. Pripravuje ju ruža č.1.
  7. Fatimská pobožnosť – Každý mesiac nová ruža v poradí pripravuje fatimskú sobotu – predmodlievanie, výzdobu, prenášanie sochy, … Všetky informácie u horliteľky. Členov ruže prosíme, aby zaujali spoločné miesto v prvej lavici pred sochou Panny Márie. Ďakujeme za pomoc a ochotu zveľadiť mariánsku úctu.
  8. Prvá nedeľa mesiaca – po popoludňajšej pobožnosti je výmena ružencových tajomstiev.
  9. Ofera – Na Prvú adventnú nedeľu je zbierka na katolícku charitu. Je to náš skutok milosrdenstva voči chudobnejším rodinám a deťom bez domova, ktorým chceme pomôcť prežiť dôstojnejšie Vianoce. Katolícka tlač pri vchode do kostola, ktorú si zakupujete, je počas celého roka finančnou podporou našich misionárov v zahraničí, za čo sú veľmi vďační.
  10. Farská katechéza:

Katechéza – 5. – 8. roč. ZŠ

Katechéza – 1,2.roč. ZŠ

Katechéza – 4.roč ZŠ

Katechet. miestnosť III.

Katechet. miestnosť I.

Katechéza – 9.roč.,1.roč. SŠ

Sv. Anna

Predmodlievanie sv. ruženca: ruža č. 7: horliteľka p. Veronika Krivjanská.

Nedeľa, 14 15 hod.: Zuzana Chvostaľová, Gabriel Piškanin, Rafael Piškanin, Timotej Gič, Alžbeta Petrová.

4. roč.

3. roč.

Birmovanci

Birmovanci

Daniela Hančariková, č.d. 326; Božena Harakaľová, č.d. 532; Mária Harakaľová, č.d. 78.

Marcela Harakaľová, č.d. 609; Silvia Harakaľová, č.d. 212; Štefánia Harakaľová, č.d. 532.