"Požehnaný človek, čo dúfa v Pána, Pán bude jeho oporou."

Jer 17, 5-10

Liturgický prehľad 31. týždeň v Období „cez rok“ 2018

31. týždeň v Období „cez rok“ 2018

5. XI.

Farský kostol 6.00 hod Sv. omša + Dušan, Anna Michal Brudňákovi
  17.00 hod Sv. omša + rod. Harvanovej, Burdovej a Dzurkovej

6. XI.

Farský kostol 6.00 hod Sv. omša

+ Jozef, Anna Vajdovi

+ Michal, Helena, Anna, č.d. 403

17.00 hod Sv. omša + rod. Šalatovej a Lukáčovej, č.d. 529

7. XI.

Sv. Anna 6.00 hod Sv. omša + Jozef, Alžbeta, Štefan, č.d. 403
  17.00 hod Sv. omša + Michal Krivjančin, č.d. 20

8. XI.

Záver Oktávy modlitieb za duše v očistci
Farský kostol 6.00 hod Sv. omša + Jozef, Katarína, Jozef, č.d. 403
  17.00 hod Sv. omša + rodičov Čabákových a Petríkových, č.d. 239
  18.30 hod Euch. pob.

9. XI.

Výročie posviacky Lateránskej baziliky
Farský kostol 17.00 hod Sv. omša BP Františka Tomáša – 40.r.

10. XI.

Sv. Leva Veľkého, pápeža a učiteľa Cirkvi; spomienka
Farský kostol 6.00 hod Sv. omša + Margita Lelková – 1.výr.

11. XI.

TRIDSIATA  DRUHÁ  NEDEĽA  V  OBDOBÍ  „CEZ  ROK“
Farský kostol 8.00 hod Sv. omša BP Pavla Dzurka – 45.r.

1. Popoludňajšia pobožnosť:Modlitba sv. ruženca začne o 12 45 a o 13 30hod. Euch. požehnanie. V závere výmena ružencových tajomstiev. Členovia ruže č. 8 a všetci horlitelia ruží nech počkajú v kostole na krátke stretnutie. Začneme dnes skôr, aby sme v Hodine milosrdenstva mohli byť na cintoríne.
  2. Celodenná eucharistická adorácia vo farskom kostole: Po, Ut, Štv (+ večer po sv. omši), Pia. Prosíme o zachovanie adoračných hodín ako na I. piatok. Ostatné dni súkromne, Kostol sv. Anny je otvorený celý deň.
  3. Sviatosť pokánia:môžete prijať pol hodiny pred sv. omšou, okrem ne dele a sviatkov.
  4. Farská katechéza: V tomto týždni všetky ročníky sa stretnú najprv na sv. omši a potom spoločne pôjdeme na cintorín. Prosíme rodičov mladších žiakov, aby ich doprevádzali. Birmovanci majú katechézu v riadnom čase.

Katechéza – 5. – 8. roč. ZŠ

Katechéza – 1. – 4. roč. ZŠ

Katechéza – 9.roč. ZŠ, 1.roč. SŠ

1. Oktáva za duše v očistci – pokračuje do štvrtku. Pomáhajme dušiam v očistci v tomto čase úplných odpustkov. Je to náš prejav i dlh lásky k blížnym, najmä príbuzným. K získaniu odpustkov je potrebné denne pristupovať k sv. prijímaniu a navštevovať cintorín.
  2. Fórum života– ešte sú k dispozícii sviečky za nenarodené deti. Podporme kampaň za život ich zakúpením.
  3. Stretnutie rodičov – Rodičia žiakov 3. roč. budú mať stretnutie v stredu, rodičia žiakov 4. roč. vo štvrtok. Začíname večernou sv. omšou.
  4. Rekonštrukcia– Firma, ktorá pracuje na hornej časti mozaiky sa ohlásila na záverečné práce od 12.XI. Potrebujeme splatiť poslednú časť za mozaiku. Podomová zbierka na tento účel bude nasledujúcu nedeľu. Pán Boh zaplať za vašu štedrosť.
  5. Krosno, Dębowiec– Na budúcu sobotu organizujeme zájazd do Krosna, ktorý môžete využiť na nákupy. Na spiatočnej ceste sa zastavíme v Bazilike plačúcej Madony z La Salette v Dębowci, kde budeme mať sv. omšu. Vrátime sa v popoludňajších hodinách, aby sme stihli aj voľby. Odchod je o 6 30 zo všetkých zastávok.
  6. Matrika našej farnosti – október 2018:

Do sv. Cirkvi sme krstom prijali: Peter Šajnovský, *3.IX.2018, krst 6.X.2018; Mia Dvulit, *16.X.2018, krst 27.X.2018. Nech ich život je Bohu na slávu a svetu na osoh.

Do večnosti sme vyprevadili: Anna Dzurikaninová, *6.V.2018, +13.X.2018; Fridolin Skvašik, *12.XII.1951, +20.X.2018. Nech odpočívajú v pokoji!

7. Milodaryoktóber 2018: Na kostol obetovali – birmovanci 110,-€; z pohrebu Anny Dzurikaninovej 50,-€. Pán Boh zaplať.

Predmodlievanie sv. ruženca: ruža č. 4: horliteľka p. Jozefína Burdová.

Nedeľa, 14 15 hod.: Kristína Čovanová, Šimon Mažerik, Valentína Kohutová, Kristína Gazdová, Matej Treščák.

4. roč.

3. roč.

Birmovanci

Birmovanci

Zuzana Hrehová

Laura Dzurková, č.d. 156; Anna Džuganová, č.d. 621; Anna Fencáková, č.d. 318; Emília Fencáková, č.d. 620; Jana Fencáková, č.d. 121.

Upratovanie kostola: piatok, 17 30 hod.:

Martina Fencáková, č.d. 36; Eva Fencáková, č.d. 490; Lenka Fencáková, č.d. 584; Eliška Fencáková, č.d. 36; Helena Focková, č.d. 548.