"Nezatvrdzujte dnes svoje srdcia, ale počúvajte Pánov hlas."

Mt 6

Liturgický prehľad 26. týždeň v Období „cez rok“ 2018

26. týždeň v Období „cez rok“ 2018

1. X.

Sv. Terézie z Lisieux, panny a učiteľky Cirkvi; spomienka

Začiatok Októbrových pobožností

Farský kostol 17.00 hod Sv. omša + Okt. pob. + František Krivjančin – 13.výr.
    Ružencová procesia

2. X.

Sv. anjelov strážcov; spomienka
Sv. Anna 6.00 hod Sv. omša BP rod. Polačkovej, č.d. 301
Farský kostol 17.00 hod Sv. omša + Okt. pob. + Jozef Harvan – 30. deň pohr.

3. X.

Sv. Anna 17.00 hod Sv. omša + Okt. pob. + Juraj, Vladimír Milčíkovi

4. X.

Sv. Františka Assiského; spomienka  / Prvý štvrtok mesiaca
Sv. Anna 6.00 hod Sv. omša + rod. Piškaninovej, č.d. 85
Farský kostol 17.00 hod Sv. omša + Okt. pob. BP kňaza Jána Gnipa
  23.00 hod Sv. hodina Getsemani

5. X.

Sv. Faustíny Kowalskej, panny; spomienka  / Prvý piatok mesiaca
Sv. Anna 6.00 hod Sv. omša + Mária Burdová, č.d. 196
Farský kostol 17.00 hod Sv. omša + Okt. pob. BP čl. Bratstva B. Srdca

6. X.

Prvá sobota mesiaca – fatimská
Farský kostol 7.00 hod Fatima BP čl. Ružencového bratstva
Sv. Anna 17.00 hod Sv. ruženec

7. X.

DVADSIATA  SIEDMA   NEDEĽA  V  OBDOBÍ  „CEZ  ROK“

Prvá nedeľa mesiaca

Farský kostol 6.00 hod Sv. omša + Ján Burda, č.d. 523
  8.00 hod Sv. omša BP Františka Kohuta – 50.r.
Sv. Anna 15.00 hod Hodina Milosrdenstva

1. Popoludňajšia pobožnosť – Spoločná modlitba sv. ruženca dnes začne o 14 15, po nej Hodina Milosrdenstva s Euch. požehnaním.
  2. Eucharistická adorácia v Kostole sv. Anny – do 16 00 (vešpery + euch. požehnanie): Po, Ut, Štv (celodenná a po večernej sv. omši do polnoci), Pia. Ostatné dni súkromne, Kostol sv. Anny je otvorený celý deň.
  3. Sviatosť pokánia spovedanie chorých: Po od 8 00; Kostol sv. Anny: Po (od 15 00), Ut (8 – 9 00 ; od 15 00), Str (od 15 00), Štv (8 – 9 00 ; od 15 00). Vo farskom kostole každý deň od 16 15 do štvrtka.
  4. Farská katechéza –

Katechéza – 5,6,7.roč ZŠ

Katechéza – 8.roč ZŠ

Katechet. miestnosť I.

Katechéza – 1,2.roč. ZŠ

Katechéza – 4.roč ZŠ

Katechet. miestnosť III.

Katechet. miestnosť I.

Katechéza – 9.roč.,1.roč. SŠ

Katechéza – 2,3.roč SŠ

1. Októbrové pobožnosti – Zajtra začíname mariánsky mesiac zasvätený Matke Božej. Naším prejavom úcty k nej v tomto mesiaci je každodenná modlitba posv. ruženca. Pozývame všetkých farníkov zajtra na ružencovú procesiu, ktorou otvoríme tohtoročný október, zvlášť deti a mladých do sprevádzania sochy Panny Márie.

Počas Októbrovej pobožnosti sa modlíme tú časť sv. ruženca, ktorá pripadá na daný deň. Pred sv. omšou tú časť, ktorá jej predchádza, spolu so všetkými modlitbami, ako je každodenným zvykom.

Každý deň možno získať za účasť na októbrovej pobožnosti úplné odpustky. Môžeme ich obetovať za seba alebo za duše v očistci. K ich získaniu je potrebné pristupovať k sv. prijímaniu.

2. V tomto týždni – na Prvý štvrtok sa v svojich modlitbách zamerajme prosiť za požehnanie kňazov a vzbudenie nových kňazských, rehoľných a misijných povolaní. Na Prvý piatok ponúkame Pánu Bohu svoje modlitby a obety počas sv. omše a adorácie na zmierenie za naše hriechy. Večerná sv. omša je za členov Bratstva B. Srdca a po nej ofera. Počas Fatimskej soboty skrze Nepoškvrnené Srdce Panny Márie vyprosujeme obrátenie hriešnikov a pokoj pre svet. V závere bude hneď výmena ružencových tajomstiev (kvôli Obišovskej púti).
  3. Birmovanci – Naši birmovanci od piatku začínajú Novénu k Duchu Sv. pred prijatím sviatosti birmovania. Dôležité je, aby sa neprerušila. Aj apoštoli takto s Pannou Máriou čakali na príchod Turíc. Počas tých dní pozývame ich rodičov, birmovných a starých rodičov i členov rodín k spoločnej modlitbe sv. ruženca za hlboké prežitie slávnosti prijatia darov Ducha Sv. V rámci tejto bezprostrednej prípravy si konáme aj púť do Obišoviec.
  4. Obišovce – Na budúcu sobotu a nedeľu sa koná arcidiecézna púť do Sanktuária bl. Panny Márie Ružencovej v Obišovciach. O. arcibiskup pozýva všetkých – mladších aj starších a zvlášť členov Ružencových bratstiev na stretnutie s Božou Matkou. Milostivý obraz, ktorý sa nachádza v Sanktuáriu ročne navštevuje množstvo veriacich so svojimi poďakovaniami, odproseniami i prosbami. Pripojme sa aj my k nim. Liturgický program púte je na farskej nástenke. Záujemci nech sa zapíšu čím skôr v sakristii a hneď vyplatia cestovné 8,- €. Odchod je v nedeľu o 5 30 zo všetkých zastávok v obci. Nezabudnite na pútnické stoličky.

Predmodlievanie sv. ruženca: ruža č. 8: horliteľka p. Anna Polačková.

Sobota, 17 00 hod.: Zuzana Chvostaľová, Gabriel Piškanin, Rafael Piškanin, Timotej Gič, Kristína Piškaninová.

Prvoprijímajúci

Zuzana Hrehová

Valéria Čopíková

Upratovanie kostola: pondelok, po procesii:

Marta Burdová, č.d. 285; Mária Burdová, č.d. 549; Valéria Burdová, č.d. 536; Anna Burdová, č.d. 427; Ľubica Burdová, č.d. 491.

Mária Burdová, č.d. 242; Ľubica Burdová, č.d. 174; Slávka Burdová, č.d. 3; Jana Burdová, č.d. 296; Zuzana Burdová, č.d. 427.